Bize Ulaşın!

Yağ Enjeksiyonu Yönteminin İncelikleri

Yağ Enjeksiyonu, uygun teknikle, uygun yere, kişinin kendi yağ dokusu ile yapıldığında mükemmel sonuç alınabilen bir yöntemdir. Baskı olmadan, hareketsiz olan bölgelere, yağ dokusunun dağıtılması, dolgunluk ve hacim kazandırılabilmesi için önemlidir.

Yağ Enjeksiyon işlemi güvenli midir?

Deneyimli ve bilgili, plastik cerrahlar tarafından hastane ortamında ve bu konuda eğitim almış personel ile yapılınca gayet güvenli bir operasyondur.

Yağ Enjeksiyonlarının avantajları nelerdir?

Bu yöntemin en önemli avantajı, vücutta herhangi bir kesi ve dikiş izinin olmamasıdır. Ayrıca uygulama sonrasında bakım ve pansuman işlemlerine gerek kalmaması, operasyon geçiren kişilerin, günlük hayatlarına ve sosyal yaşamlarına dönebilmesi de önemli sayılan özelliklerdendir.

Yağ Enjeksiyonu tüm tıp alanlarında kullanılabilmektedir. Bunlar; gözaltı çökmeleri, yanak ve çene için dolgu olarak kullanılması, yüzdeki kırışıklık ve deformasyonlarda, yanık, kaza gibi izlerin düzeltilmesinde, derinin kalitesini artırmada, meme ve popo şekillendirilmesi gibi alanlarda kullanılır.

Yağ Enjeksiyonlarının ne gibi etkileri vardır?

Yağ Enjeksiyonlarının iki etkisi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Dolgu etkisi: Verildikleri bölgede yaşayan yağ hücreleri, kök hücreleriyle birlikte yeni hücre oluşumu sağlar.
  • Yenileyici etkisi: Bunu kök hücreler bir takım dönüşümlerden sonra, kollajen sentezini arttırarak, ciltte gençleşme ve dolgunlaşma sağlamasıdır.

Başka uygulamalarla kombinlenerek bu işlemin kalıcılığı arttırılabilir. Yağ Enjeksiyonu, bölge ve miktara bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında enjektör yardımıyla, basınç uygulanarak, yağ dokusu toplanır. Bu yağ dokusu bazı özel işlemlerden (serum ya da santrifüj uygulaması) geçerek, özel kanüller sayesinde, ihtiyaç olan yerlere enjekte edilir. Operasyon sonrasında oluşan hafif ağrı ya da morluklar için paniğe kapılmadan, ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Sorunlu cilde tatbik edilen bu işlem de pek çok sıkıntının azaldığı görülerek kalıcı bir tedavi olduğu kanıtlanmıştır.