Morpheus 8

Morpheus 8

Morpheus 8 : Cilt birçok nedene bağlı olarak zamanla yıpranır ve eski dinç görünümünü kaybeder. Son yılların popüler uygulamalarından biri olan ve söz konusu cilt yenileme olduğunda son teknoloji mikro iğneleme işlemi kabul edilen Morpheus 8, cildin zamanla gösterdiği yıpranmayı geri döndürerek canlılığını ve dinçliğini korumasını sağlayan etkin cilt yenileme yöntemlerinden biridir.

Güvenilir ve konforlu bir uygulama süreci sunan Morpheus 8 uygulaması, altın iğne olarak bilinen mikro iğneleme yönteminin daha da gelişmiş halidir.

Morpheus 8 nedir?

Morpheus 8 fraksiyonel radyo frekans teknolojisinin kullanıldığı etkin bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Bu uygulama cerrahi olmayan düşük dereceli bir invaziv uygulamadır. Dolayısıyla iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan oldukça konforlu bir işlemdir. Morpheus 8 yan etkileri oldukça az olan ve ciddi komplikasyonları olmayan bir uygulamadır. Bu yönleri sayesinde günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Morpheus 8 şişlik, morluk ve kızarıklıkların kısa sürede geçmesi, ilk seanstan itibaren olumlu etkilerin gözlemlenmesi, uygulamanın ertesi günü rutin hayata devam edilebilmesi, cilt yenileme ve kusurları giderme konusunda bilimsel çalışmalarla desteklenmesi, her türlü cilt tipine ve ten rengi çok koyu olmayan kişilere uygulanabilmesi ve cerrahi girişimler içermemesi gibi büyük avantajlara sahiptir.

Morpheus 8, FDA yani Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığına bağlı Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmış uygulama olup oldukça konforlu ve güvenilir bir uygulamadır.

Gerek sağladığı güvenli uygulama prosedürü gerekse sunduğu kısa sürede sosyal hayata dönüş sayesinde Morpheus 8 uygulaması, özellikle güzel yaş almak ve yaşının en iyi versiyonunda görünmek isteyenler için ideal uygulamalardandır.

Morpheus 8 nasıl yapılır?

Morpheus 8 yapılabilmesi için ilk olarak hasta ön muayeneden geçip sorun saptanır ve tedavi planlaması gerçekleştirilir. Uygulamaya başlamadan önce uygulama bölgeleri antiseptik solüsyonlar ile temizlenir ardından lokal anestezi etkisi gösteren anestetik kremler uygulanır.

İşlemin hastalar için konforlu geçmesindeki en büyük etkenlerden biri olan anestetik kremler sonrası hastalar işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Uygulama bölgelerinin uyuştuğundan emin olunduktan sonra uygulama bölgesine göre farklı başlıklar kullanılarak işlem gerçekleştirilir. Farklı başlıkların ucunda farklı incelikte ve uzunlukta mikro iğneler bulunur. Bu iğneler uygulama amacına, cilt özelliğine ve uygulama bölgesine göre değiştirilerek kullanılır.

Morpheus 8 uygulamasında amaç mikro kanallar aracılığıyla cilt altına fraksiyonel radyo frekans enerjisi göndermek ve bu enerji sayesinde cildin kendini onarmasını sağlamaktır.

Morpheus 8, ortalama  35-40 dakika süren basit ve konforlu bir uygulamadır. İşlem sonrasında hafif kızarıklık ve ödem görülmesi beklenen bir durumdur. İşlemi takip eden birkaç saat içerisinde bu hafif kızarıklıklar kendiliğinden geçmektedir.

Morpheus 8 etki mekanizması nedir?

Morpheus 8 uygulamasının etki mekanizması mikro iğnelerin fraksiyonel radyo frekans enerjisi ile bir araya gelmesine dayanır. Fraksiyonel radyo frekans enerjisiyle mikro iğnelerin birleşimi kırışıklıkların azalmasını sağlayıp yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Dokuların yeniden yapılanmasını sağlayan bu uygulama sonunda daha sıkı bir cilde sahip olunur. Morpheus 8 cildin kolajen ve elastin üretimini teşvik ederken vücuda doğal bir iyileşme mekanizması sunar. Uygulamayı diğer mikro iğneleme yöntemlerinden ayıran en büyük özellik ise Morpheus 8 uygulamasının ciltteki derin dermis tabakasına etki etmesidir. Diğer altın iğne uygulamaları, Morpheus 8 gibi cildin derin katmanlarına etki etmez dolayısıyla sağladıkları iyilik hali Morpheus 8′ e göre çok da yüzeysel ve kısa sürelidir. Morpheus 8 ise cildin derin dermisine etki ettiği için işlem sonrasında sağlanan cilt onarımı çok daha güçlü ve uzun solukludur.

Morpheus 8 için kimler uygun birer adaydır?

Morpheus 8 boyun, gıdı, dekolte, yüz, eller, karın, göbek, basen ve kalça gibi vücudun pek çok farklı yerine uygulanan bir işlemdir. Özellikle yüz bölgesinde daha genç bir görünüm için uygulanırken vücut bölgesinde ise genellikle cilt sıkılaştırma ve çatlak tedavisi için başvurulur.

Morpheus 8 uygulaması için cildinde yara, yanık veya güneş lekesi izi olan kişiler, hamilelik sonrasında cilt çatlaklarına sahip olan kişiler, aşırı kilo alma veya vermeyle oluşan cilt çatlaklarına sahip olan kişiler, yaş alma nedeniyle cildinde ince çizgilere ve kırışıklıklara sahip olan kişiler, göz çevresinde torbalanma, morarma ve diğer sorunlara sahip olan kişiler, gıdı, boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve yaşlılık lekelerine sahip olan kişiler, ergenlik sonrasında cildinde sivilce, akne, siyah nokta sonucunda lekelere sahip olan kişiler, geniş gözeneklere sahip olan kişiler, yüzde ve vücudunda sarkma olan kişiler en uygun adaylardır.

İşlemde vücut ve yüz bölgesi için ayrı başlıklar kullanılmaktadır.

Morpheus 8 kimlere yapılamaz?

Morpheus 8 uygulamasının yapılabilmesi için uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Düzenlenmemiş şekeri bulunan kişilere, bazı kronik hastalıklara sahip kişilere, cilt hastaları ve/veya kanseri olanlara, sedef hastalığına sahip olanlara, egzama sorunu olanlara, hamile kadınlara ve emzirme dönemindeki annelere, kalp pili olan kişilere, bedeninde açık yara olan kişilere, enfeksiyon tedavisi görenlere Morpheus 8 uygulaması yapılmaz.

Morpheus 8 kaç seans yapılır?

Morpheus 8 uygulaması, seanslar halinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uygulanacak seans sayısı kişilerin yaşına, karşılaştıkları soruna, sorunun şiddetine ve işlem bölgesine göre değişiklik gösterir.

Morpheus 8 yapılırken üç ila dört hafta aralıklarla en az üç seans önerilir. Uygulamanın kalıcılığı ise uzun sürelidir.

Morpheus 8 sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Morpheus 8 uygulaması bir mikro iğneleme uygulamasıdır. Dolayısıyla diğer estetik işlemler gibi iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Uygulamadan sonra işlem bölgesinde hafif kızarıklıklar görülmekle birlikte bu kızarıklıklar işlemi takip eden birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Söz konusu Morpheus 8 uygulaması olduğunda işlemden birkaç saat sonra hastaların rahatlıkla sosyal yaşantılarına döndüklerini söylemek mümkündür.

Morpheus 8 sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Morpheus 8 tedavisi sonrasında en az iki saat uygulama bölgelerine hiçbir ürün sürülmemeli, ödem gelişmemesi amacıyla soğuk uygulama yapılmalı, uygulamadan bir hafta sonrasına kadar sigara ve alkol tüketilmemeli, solaryum, sauna, hamam, spa gibi sıcak ortamlardan kaçınmalı, güneşin altında uzun süreli kalınmamalı, güneşe çıkmadan önce yüksek koruyuculuğu bulunan güneş kremleri kullanılmalı, sportif aktivitelerden bir süre uzak durulmalı ve sıcak suyla duş alınmamalıdır. Bu uygulamadan sonra doğal ürünlerle uygulama bölgesi nemlendirilebilir.

Uygulamadan bir hafta önce ve bir hafta sonrasına kadar kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Morpheus 8 uygulamasından önce bronzlaşmamaya ve solaryuma girmemeye özen gösterilmelidir. Roacutan gibi isotretinoin içeren ilaçlar kullanılıyorsa bu durum uzmana söylenmelidir.

Instagram : @dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Morpheus 8 uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Morpheus 8 yanık ve yara izlerinin tedavilerinde, kilo alıp vermeye ya da hamileliğe bağlı çatlakların tedavisinde, yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde, ince kırışıklıkların giderilmesinde, boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesinde, akne ve sivilce izlerinin tedavisinde, göz çevresi morluklarının hafifletilmesinde ve gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılan etkin bir cilt yenileme işlemidir.

Morpheus 8 etkisi ne zaman görülür?

Morpheus 8 üç ila dört hafta aralıkla en az üç seans şeklinde yapılan bir uygulamadır. Morpheus 8 etkisini ilk seanstan itibaren göstermekle birlikte tam olarak istenilen etkinin görülmesi son seanstan üç hafta sonrasında görülür.

Morpheus 8 hangi işlemlerle birlikte yapılabilir?

Morpheus 8, Mezoterapi ve PRP gibi cilt bakım uygulamalarıyla birlikte yapılabilir.
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yüz ve Boyun Germe
  Yüz ve Boyun Germe

  Yaş alma, güneşin zararlı ışınları, kilo alıp verme, yer çekimi gibi çeşitli etkenler zamanla yanak bölgesinde sarkma yapıp kişiyi olduğundan yaşlı gö..

  Devamı >
  Yanak Dolgusu
  Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu : Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisi ve yüzü şekillendirmek amacıyla yapılan yanak dolgusu özellikle son yıllard..

  Devamı >
  Yanak Asma
  Yanak Asma

  Yanak Asma : İnsan yaş aldıkça ya da kilo aldıkça yüzü sarkmaya ve dikdörtgen görünümü oluşmaya başlar. Özellikle çene kenarlarında ve yanaktaki sarkm..

  Devamı >
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Yağ Enjeksiyonu : Günümüzün güzellik algıları yüz, popo , meme, kalça gibi bölgelerin dolgun ve hacimli görünmesini temel alıp bu bölgeleri dolgun ola..

  Devamı >
  Şakak Asma & Germe
  Şakak Asma & Germe

  Şakak Asma & Germe Ameliyatı : Kişinin yaşını ya da olduğundan daha yaşlı görünme nedeni genellikle şakak ve alın bölgesindeki kırışıklıklar olara..

  Devamı >
  Somon DNA
  Somon DNA

  Somon DNA : Cildimiz güneş etkisi, yaş alma, gebelik, hava kirliliği, uykusuzluk, hormonlar gibi birçok etkene bağlı olarak yıpranmaya ve matlaşmaya m..

  Devamı >
  Mineral Dolgu
  Mineral Dolgu

  Mineral Dolgu : Cildimiz yaş almanın yanı sıra genetik etkenler, çevresel faktörler ve yaşamsal alışkanlıklara bağlı olarak da olduğundan çok daha yaş..

  Devamı >
  Morpheus 8
  Morpheus 8

  Morpheus 8 : Cilt birçok nedene bağlı olarak zamanla yıpranır ve eski dinç görünümünü kaybeder. Son yılların popüler uygulamalarından biri olan ve söz..

  Devamı >
  Migren Botoksu
  Migren Botoksu

  Migren Botoksu : Kişinin yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden biri olan migren, günümüzde botoks uygulamalarıyla hafifletilebilmektedir. So..

  Devamı >
  Kimyasal Peeling
  Kimyasal Peeling

  Kimyasal Peeling nedir? Kimyasal Peeling cildi canlandırmak, doğallığını geri kazandırmak, gençleştirmek ve cildin iyi görünmesini sağlamak amacıyla..

  Devamı >
  Kaş Asma
  Kaş Asma

  Kaş Asma : Yüzün göz, göz çevresi ve kaş bölgesi insanın mimiğini ve bakışını değiştirdiği için bu bölgenin bakışlara uygun durması oldukça önemlidir...

  Devamı >
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Yüzde çene hattının simetrik olması ve yüzün altın orana uyması yüz güzelliğini belirleyen önemli unsurlar arasındadır. Doğal o..

  Devamı >
  Jalupro Gençlik Aşısı
  Jalupro Gençlik Aşısı

  Jalupro Gençlik Aşısı : Cilt yaş alma, stres, zararlı güneş ışınları, kötü beslenme ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak nemini kaybedebilir ve bunu..

  Devamı >
  IPL (Lime Light)
  IPL (Lime Light)

  IPL (Lime Light) : Çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan lekelenmeler, kızarıklıklar ya da kılcal damarların kendini göstermeye başlamasıyla bi..

  Devamı >
  Gençlik Serumu
  Gençlik Serumu

  Gençlik Serumu : Cilt çeşitli etkenlerden etkilenmeye oldukça açık olup yıpranmaya ve yaşlanmaya oldukça müsait bir yapıdır. Gençlik serumu ise özelli..

  Devamı >
  Fraksiyonel Lazer
  Fraksiyonel Lazer

  Fraksiyonel Lazer : Yaş alma, güneş ışınları, gebelik ve hava kirliliği gibi etmenlerden dolayı cilt hasar görmeye müsait özelliktedir. Kolajen üretim..

  Devamı >
  Facetite
  Facetite

  Facetite : Cilt altı dokularda çeşitli nedenlere bağlı olarak erime ve cilt gevşeklikleri yaşanır. Cilt elastikiyetinin kaybedilmesiyle birlikte yüz h..

  Devamı >
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu : Dudaklar insan yüzünde en çok dikkat çeken bölgelerden biri olduğu için doğuştan güzel dudaklara sahip kişilerin oldukça avantajlı old..

  Devamı >
  Dudak Asma & Lip Lift
  Dudak Asma & Lip Lift

  Dudak Asma (Lip Lift) : Yaş alma ve yer çekimi etkisiyle birlikte yüz bölgesindeki özellikle göz ve dudak çevresindeki dokuların azalmasından dolayı g..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun dolgusu burundaki çeşitli nedenlerden dolayı kişilerin istediği estetik burun görünümüne sahip olmadığı durumlarda yapılan cerrahi olmayan bir e..

  Devamı >
  Boyun ve Gıdı Asma
  Boyun ve Gıdı Asma

  Boyun ve Gıdı Asma Estetiği : Boyun ve gıdı bölgesindeki gevşekliğin fazla olması kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir ve bu kişiler estetik görünümle..

  Devamı >
  Botoks
  Botoks

  Botoks : İlk kez 1970'li yıllardan itibaren uygulanmaya başlanan botoks özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir...

  Devamı >
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme : Cildimiz yaşayan bir dokudur ve biz yaş aldıkça o da bizimle birlikte yaş alır. Yaş almasına bağlı olarak da tıpkı vüc..

  Devamı >
  Accutite
  Accutite

  Accutite : Cildin yaş almaya gösterdiği bir tepki olarak göz altı torbalarının oluşmaya başlaması, cilt gevşemelerinin kendini göstermeye başlaması ve..

  Devamı >