Accutite

Accutite

Accutite : Cildin yaş almaya gösterdiği bir tepki olarak göz altı torbalarının oluşmaya başlaması, cilt gevşemelerinin kendini göstermeye başlaması ve cilt altındaki yağ yastıkçıklarının deforme olmaya başlaması beraberinde birçok problemi getirmektedir. Yağ yastıkçıklarının deformasyonu yüzünden boşalan cilt altı, göz kapaklarında ve kaşlarda düşüklüğe neden olmakla birlikte cildin yer çekimine yenik düşmesine neden olmaktadır.

Hem yaşlanmanın getirdiği deformasyonları geride bırakabilmek hem de cildin kalitesini artırarak cilt yüzeyinde ve altında onarım sağlayan Accutite, güzel yaş almak isteyen birçok kadın ve erkeğin tercih ettiği uygulamalardan biridir.

Accutite nedir?

Klinik ortamda yapılabilen bir işlem olan Accutite uygulamasında amaç; göz çevresi başta olmak üzere yüzdeki cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesini sağlamak bunu yaparken de cilt altında biriken fazla yağları alıp cildin sıkılaşmasını sağlamaktır. Radyo frekans destekli lipoliz olarak da bilinen ve konforlu bir işlem sürecine sahip olan Accutite, cerrahi bir girişim olmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle operasyon izi vb. gibi problemlere yol açmadan konforlu bir tedavi süreci sunan Accutite, hassas yağ azaltma ve cilt küçültme gibi avantajlarıyla lokal anestezi altında gerçekleştirilen güvenilir bir uygulamadır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 20 dakikada tamamlanan bir işlem olan Accutite, bu yönüyle konforlu olduğu kadar pratik de bir uygulamadır.

Accutite nasıl yapılır?

Accutite cihazı hem dahili hem de harici uca sahip probuyla yağ hücrelerini eritirken sıkılaştıran bir mekanizmaya sahiptir. Cilt altına gönderilen radyo frekans enerjisinin ısısı kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlar. Dahili ve harici olarak iki taraflı prob hastanın uygulama sürecini konforlu bir şekilde tamamlamasına yardımcı olur.

Uygulama klinik ortamda lokal anestezi altında yapılır. Bu yönüyle neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir işlem olan Accutite uygulamasında öncelikle işlem bölgesi sterilize edilir. Akabinde işlem yapılacak alanlar kılavuz çizgilerle belirlenir ve uygulamaya başlanır. Uygulama esnasında kullanılan özel ince kanüller sayesinde cilt altında onarım sağlanırken cilt kalitesinin artmasına da yardımcı olunur ve cilt altındaki fazla yağ dokuları lipoliz yöntemiyle tahrip edilerek kişinin daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olmasına katkı sağlanır.

Accutite uygulamasının etki mekanizması nedir?

Accutite uygulamasının etki mekanizması radyo frekansı enerjisinin gücüne dayanır. Radyo frekans enerjisi deriye verilen ısı sayesinde cildin gerginleşmesini, sıkılaşmasını, cildin parlak ve canlı görünmesini sağlar. Ciltteki lifleri yeniden onarır.

Accutite radyo frekans destekli lipoliz ile etkisini gösteren ve güvenirliliği birçok araştırma tarafından kanıtlanmış başarılı bir uygulamadır. Accutite uygulamasında her ne kadar cilt altında radyo frekans enerjisiyle ısı artışı sağlansa da cihazın bünyesinde bulunan güvenlik bariyerleri sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmaz. Bununla birlikte söz konusu Accutite işlemi olduğunda herhangi bir cilt yanığının mevzu bahis olmadığı da bilinmelidir.

Kimler Accutite için uygun birer adaydır?

Accutite göz kapağı düşüklüğü olanlara, göz çevresinde ince çizgilenme ve kırışıklıkları olanlara, göz altı torbalanmaları olanlara, gıdı sorunu yaşayanlara, yüz bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olanlara ve kaş düşüklüğü yaşayanlara yapılabilir.

Yüzde kaşlara, göz kapaklarına, şakak bölgesine, burun kıvrımına, alt yüze ve boyuna Accutite uygulanabilirken vücutta koltuk altına, üst kola, dirseklere, ellere, sütyen yağlarına, karına, iç uyluklara ve dizlere uygulanabilir.

Accutite kimlere yapılamaz?

Accutite kalp pili olan kişilere, hamilelere ve hamilelik şüphesi bulunanlara, diyabet ve kanser hastalarına, cildinde aktif olarak iltihap bulunanlara, keloid gibi yara iyileşimi geciktirici hastalığı olanlara ve 18 yaşın altındaki kişilere uygulanmaz.

Accutite kaç seans yapılır?

Accutite işleminin birçok farklı hasta grubu tarafından rahatlıkla tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri de işlemin tek seanslık bir uygulama olmasıdır. Doğru şekilde planlanan bir Accutite protokolü ile tek seansta tatmin edici sonuçlar almak mümkündür.

Accutite sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Accutite sonrası sosyal hayata ara vermeye gerek yoktur, uygulamadan sonra günlük yaşama devam edilebilir. Uygulamanın yan etkilerinin geçmesini beklemek isteyenler birkaç gün sonra sosyal hayatlarına devam edebilir. Yalnızca güneşe direkt maruz kalmaktan uzak durulmalı ve güneşe çıkarken yüksek koruyuculuğu bulunan güneş kremleri kullanılmalıdır.

Accutite sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 • Uygulama sonrasında işlem bölgesinde kızarıklık yaşanabilir. Bu şikayet birkaç saat içerisinde kendiliğinden geç
 • Bazı hastalarda işlem sonrasında uygulama alanında hafif morluklar görülebilir. Bu beklediğimiz bir durumdur. Uygulamayı takriben 24 ila 48 saatlik süreç içerisinde bu morluklar kendiliğinden geçmektedir.
 • Uygulamadan bir hafta sonrasına kadar ağır ya da hafif fark etmeksizin her türlü egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.
 • Uygulama sonrası cildi nemlendirmek ve gündüzleri en az 30 spf güneş kremi kullanmak gerekir.
 • Uygulamanın kalıcılığını arttırmak için cilt bakım rutinine cilt tipine uygun yüz temizleyici ürünler eklenmeli ve gün içinde makyaj yapılmamış olsa bile akşamları cilt bu ürünlerle temizlenmelidir.

Accutite hakkında bilinmesi gerekenler

 • Bu uygulama kişiye özel olarak planlanan tedavi sonucunda gerçekleştirilir.
 • Sıklıkla göz kapaklarında ve kaşlardaki düşüklük, göz altı torbalanmaları ve göz çevresindeki yaşlanma belirtileri için tercih edilen bir işlemdir.
 • Göz çevresinin yanı sıra gıdı, koltuk altı, üst kol, dirsek, el, karın, iç uyluk ve dizlere de uygulanabilir.
 • İşlem temelde, radyo frekans destekli bir lipoliz işlemidir. Uygulama lokal anestezi altında yapıldığı için işlem sürecince hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaşamazlar.
 • Accutite uygulama alanlarının daha gergin, sıkı ve parlak görünmesine yardımcı olur.
 • Hastadan hastaya değişmekle birlikte genellikle tek seansta etki gösteren konforlu bir uygulamadır.
 • Accutite hastanın sosyal hayatını kesintiye uğratmaz yalnızca uygulamaya bağlı yan etkilerin geçmesini beklemek isteyen kişiler birkaç gün sonra sosyal hayatına devam edebilir.
 • Hassas cilt yapısına sahip kişiler uygulama sonrasında güneşe karşı kendini korumalıdır.
 • Accutite basit ve konforlu bir uygulama olduğu için birçok ameliyatsız estetik uygulamayla kombine bir şekilde uygulanabilir.
 • Accutite uygulandığı ilk andan itibaren etkisini göstermekle birlikte nihai sonuçlar ortalama 4 ila 6 hafta içerisinde ortaya çıkar. Bu süre aynı zamanda cilt dokusunun kendini hücresel düzeyde yenileme süresidir.
 • Kalıcılığı ortalama 12 aya kadar devam etmekle birlikte bu sürenin hastaların yaşamsal alışkanlıklarından etkilendiği unutulmamalıdır.

Instagram : @dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Accutite uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Accutite başta göz kapağı düşüklüğü olmak üzere göz altı torbalanmaları ve yağlanmaları gibi çeşitli göz deformasyonlarına karşı oldukça etkili bir tedavidir. Ayrıca vücudun gıdı, el, kol, dirsek, karın, iç uyluk, diz gibi bölümlerine de uygulanır. Accutite bu problemlerin kişiye özel tedavi planıyla çözüme kavuşturulmasına yardımcı olur.

Accutite sonrası etkiler ne zaman görülmeye başlanır?

Uygulamadan hemen sonra etkiler görülmeye başlar ve uygulamadan sonraki ortalama altıncı haftada istenilen görünüme kavuşulur. 6. haftadan sonra elde edilen görünümün kalıcılığı ortalama 12 aydır.

Accutite hangi uygulamalar ile birlikte yapılabilir?

Accutite iyileşme süreci gerektirmeyen, son derece konforlu ve pratik bir uygulama olmasından dolayı pek çok ameliyatsız estetik uygulamasıyla kombine bir şekilde yapılabilir.
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yüz ve Boyun Germe
  Yüz ve Boyun Germe

  Yaş alma, güneşin zararlı ışınları, kilo alıp verme, yer çekimi gibi çeşitli etkenler zamanla yanak bölgesinde sarkma yapıp kişiyi olduğundan yaşlı gö..

  Devamı >
  Yanak Dolgusu
  Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu : Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisi ve yüzü şekillendirmek amacıyla yapılan yanak dolgusu özellikle son yıllard..

  Devamı >
  Yanak Asma
  Yanak Asma

  Yanak Asma : İnsan yaş aldıkça ya da kilo aldıkça yüzü sarkmaya ve dikdörtgen görünümü oluşmaya başlar. Özellikle çene kenarlarında ve yanaktaki sarkm..

  Devamı >
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Yağ Enjeksiyonu : Günümüzün güzellik algıları yüz, popo , meme, kalça gibi bölgelerin dolgun ve hacimli görünmesini temel alıp bu bölgeleri dolgun ola..

  Devamı >
  Şakak Asma & Germe
  Şakak Asma & Germe

  Şakak Asma & Germe Ameliyatı : Kişinin yaşını ya da olduğundan daha yaşlı görünme nedeni genellikle şakak ve alın bölgesindeki kırışıklıklar olara..

  Devamı >
  Somon DNA
  Somon DNA

  Somon DNA : Cildimiz güneş etkisi, yaş alma, gebelik, hava kirliliği, uykusuzluk, hormonlar gibi birçok etkene bağlı olarak yıpranmaya ve matlaşmaya m..

  Devamı >
  Mineral Dolgu
  Mineral Dolgu

  Mineral Dolgu : Cildimiz yaş almanın yanı sıra genetik etkenler, çevresel faktörler ve yaşamsal alışkanlıklara bağlı olarak da olduğundan çok daha yaş..

  Devamı >
  Morpheus 8
  Morpheus 8

  Morpheus 8 : Cilt birçok nedene bağlı olarak zamanla yıpranır ve eski dinç görünümünü kaybeder. Son yılların popüler uygulamalarından biri olan ve söz..

  Devamı >
  Migren Botoksu
  Migren Botoksu

  Migren Botoksu : Kişinin yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden biri olan migren, günümüzde botoks uygulamalarıyla hafifletilebilmektedir. So..

  Devamı >
  Kimyasal Peeling
  Kimyasal Peeling

  Kimyasal Peeling nedir? Kimyasal Peeling cildi canlandırmak, doğallığını geri kazandırmak, gençleştirmek ve cildin iyi görünmesini sağlamak amacıyla..

  Devamı >
  Kaş Asma
  Kaş Asma

  Kaş Asma : Yüzün göz, göz çevresi ve kaş bölgesi insanın mimiğini ve bakışını değiştirdiği için bu bölgenin bakışlara uygun durması oldukça önemlidir...

  Devamı >
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Yüzde çene hattının simetrik olması ve yüzün altın orana uyması yüz güzelliğini belirleyen önemli unsurlar arasındadır. Doğal o..

  Devamı >
  Jalupro Gençlik Aşısı
  Jalupro Gençlik Aşısı

  Jalupro Gençlik Aşısı : Cilt yaş alma, stres, zararlı güneş ışınları, kötü beslenme ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak nemini kaybedebilir ve bunu..

  Devamı >
  IPL (Lime Light)
  IPL (Lime Light)

  IPL (Lime Light) : Çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan lekelenmeler, kızarıklıklar ya da kılcal damarların kendini göstermeye başlamasıyla bi..

  Devamı >
  Gençlik Serumu
  Gençlik Serumu

  Gençlik Serumu : Cilt çeşitli etkenlerden etkilenmeye oldukça açık olup yıpranmaya ve yaşlanmaya oldukça müsait bir yapıdır. Gençlik serumu ise özelli..

  Devamı >
  Fraksiyonel Lazer
  Fraksiyonel Lazer

  Fraksiyonel Lazer : Yaş alma, güneş ışınları, gebelik ve hava kirliliği gibi etmenlerden dolayı cilt hasar görmeye müsait özelliktedir. Kolajen üretim..

  Devamı >
  Facetite
  Facetite

  Facetite : Cilt altı dokularda çeşitli nedenlere bağlı olarak erime ve cilt gevşeklikleri yaşanır. Cilt elastikiyetinin kaybedilmesiyle birlikte yüz h..

  Devamı >
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu : Dudaklar insan yüzünde en çok dikkat çeken bölgelerden biri olduğu için doğuştan güzel dudaklara sahip kişilerin oldukça avantajlı old..

  Devamı >
  Dudak Asma & Lip Lift
  Dudak Asma & Lip Lift

  Dudak Asma (Lip Lift) : Yaş alma ve yer çekimi etkisiyle birlikte yüz bölgesindeki özellikle göz ve dudak çevresindeki dokuların azalmasından dolayı g..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun dolgusu burundaki çeşitli nedenlerden dolayı kişilerin istediği estetik burun görünümüne sahip olmadığı durumlarda yapılan cerrahi olmayan bir e..

  Devamı >
  Boyun ve Gıdı Asma
  Boyun ve Gıdı Asma

  Boyun ve Gıdı Asma Estetiği : Boyun ve gıdı bölgesindeki gevşekliğin fazla olması kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir ve bu kişiler estetik görünümle..

  Devamı >
  Botoks
  Botoks

  Botoks : İlk kez 1970'li yıllardan itibaren uygulanmaya başlanan botoks özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir...

  Devamı >
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme : Cildimiz yaşayan bir dokudur ve biz yaş aldıkça o da bizimle birlikte yaş alır. Yaş almasına bağlı olarak da tıpkı vüc..

  Devamı >
  Accutite
  Accutite

  Accutite : Cildin yaş almaya gösterdiği bir tepki olarak göz altı torbalarının oluşmaya başlaması, cilt gevşemelerinin kendini göstermeye başlaması ve..

  Devamı >