Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı : Birçok kişi fazla kilolarını verdikten sonra karın bölgesinde oluşan ve istenmeyen sarkıklarından da kurtulmak istemektedir. Karın germe estetiği bu kişiler için en iyi seçenektir. Karın germe ameliyatı sonucunda düz ve gergin bir karın elde edilerek bu kişilerin isteği gerçekleşir. Karın germe ameliyatı birçok kişi için oldukça avantajlı bir estetik operasyondur.

Karın Germe Ameliyatı nedir?

Karın germe ameliyatı çeşitli nedenlerden dolayı karın bölgesinde oluşan yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık ve benzeri sorunlar için geliştirilmiş özellikle aşırı kilo kaybetmiş fakat karın bölgesinde sarkıklık oluşmuş kişilere uygulanan bir cerrahi estetik operasyondur.

Karın germe estetiği erkeklere hem de kadınlara uygulanan bir ameliyat olsa da kadınlar özellikle hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkıklık yaşadığı için kadınlara daha fazla yapılmaktadır. Karın germe ameliyatında amaç karın bölgesindeki sarkık deriyi ortadan kaldırmak, fazla yağları almak ve karın bölgesini düzleştirmektir. Karın germe estetiği sayesinde göbek deliği altında kalan çatlaklar da yok edilir.

Karın Germe Ameliyatına neden ihtiyaç duyulur?

Özellikle hamilelikten ya da aşırı kilo alıp vermekten oluşan karın sarkması, gevşeklik ve çatlak problemleri bu ameliyat ile çözüme kavuşur.

Karın germe estetiği spor ve diyet ile gitmeyen karın bölgesindeki sarkıklıklar için hızlı çözüm sunan ideal bir estetik operasyondur.

Karın Germe Ameliyatına hazırlık süreci nasıldır?

Karın germe estetiğine karar verildikten sonra hasta vitamin ve çeşitli ilaçların kullanımını doktor kontrolü ile bırakmalıdır. Sigara ve alkol tüketimini durdurmalıdır. Ameliyata kadar dengeli ve düzenli beslenme egzersiz gibi sağlıklı yaşam alışkanlıklarını, meditasyon açık havada yürüyüş gibi olumlu davranışları hayatına entegre etmeye başlamalıdır.

Karın germe ameliyatını bekleme sürecinde nezle, grip veya herhangi bir hastalık geçirilmesi durumunda ameliyat süresi erteleneceği için hasta bu konularda dikkatli olmalıdır. Aşırı egzersiz, güneşlenme, düşük kalorili diyet gibi aktivitelerden bu süreç içerisinde uzak durmalıdır.

Karın germe ameliyatının yapılacağı günün öncesindeki gece saat 12.00’den itibaren bir şeylerin yiyilip içilmesi durdurulmalıdır. Hasta ameliyat sonrasında iyileşme dönemini daha kolay atlatmak amacıyla bu dönemde istirahat sağlamaya özen göstermelidir.

Karın Germe Ameliyatı nasıl yapılır ?

Karın germe estetiğinin nasıl yapılacağı derinin alınacağı bölgeye ve diğer durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Doktor ameliyatın nasıl yapılacağına detaylı muayene ve incelenen radyolojik görüntüler doğrultusunda karar verecektir.

Genellikle sezaryen izi seviyesinden yanlara doğru bir çizgi üzerinden göbek deliği seviyesine kadar olan kısımdaki sarkık ve çatlamış deri alınarak göbek deliğinin yukarıdaki kısmında kalan deri aşağıya doğru gerdirilir. Göbek deliği ise uygun noktaya getirilerek yeniden oluşturulur.

Karın bölgesinde sarkıklık ve gevşekliğe ek olarak aşırı yağlanma mevcutsa karın bölgesindeki fazla yağlar liposuction yöntem ile alınır. Gevşemiş karın kasları karın zarı üzerinden toplayıcı iğneler ile dikilerek sıkılaştırılır ve gerginlik kazandırılır. Ameliyat sonlanırken kesiler estetik dikiş ile dikilir ve estetik görünüm kazandırılır.

Karın germe ameliyatı ortalama olarak 3-3.5 saat süren fakat karnı geniş olan kişilerde dört saate kadar uzayabilen bir ameliyattır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karın Germe Estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Karın germe estetiği sonrası iyileşme dönemde hastaların karın bölgesine gerginlik yaşaması normaldir. Bu gerginlik hissinin geçmesi için yatakta düz bir şekilde yatmak yerine bacakları hafifçe karına çekilerek yapılması gerekir.

Hastalar iyileşme döneminde ani hareketlerden, ağır fiziksel aktivitelerden, ağır ev işleri yapmaktan ve ağır eşya kaldırmaktan kaçınmalıdır çünkü bu hareketler karın içi basıncını arttırır ve basıncın artması karın iç duvarının sağlamlaştırmak amacıyla atılan dikişleri zorlayabilir. Karın germe estetiği sonrası bandajların çıkarılması ile birlikte hastaların duş almalarındaki engel ortadan kalkacaktır.

Bandaj yerine korse kullanan hastaların ise ameliyatın ertesi günü duş almalarında bir problem yoktur. Yalnızca duş alırken tazyikli ve sert su kullanmamaya özen gösterilmelidir. Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süresi hastaya göre değişmekle birlikte ortalama olarak altı ila sekiz hafta arasındadır.

Karın Germe Ameliyatı için kimler uygun birer adaydır?

Karın germe estetiği karın bölgesinde biriken fazla yağları, fazla deriyi, sarkıklıkları ve bombeli görünümü ortadan kaldırmayı amaçlayan bir estetik operasyondur.

Karın germe estetiği karın bölgesinde diyet ve egzersize dirençli yağ birikimi olan kişilere, karın bölgesinde çatlak veya sarkma oluşumu gözlenen kişilere, karın kasları zayıflamış kişilere yapılır.

Karın germe estetiği hamilelikten dolayı karın bölgesinde fazla yağlanma, deri sarkması ve çatlak durumunda da tercih edilir. Karın germe estetiğinin yapılabilmesi için kadın veya erkek olma şartı aranmaz.

Karın Germe Estetiği kimlere yapılamaz?

Karın germe estetiği özellikle diyabet, tansiyon, tiroid gibi sistemik hastalığa sahip olanlara, hamile kadınlara, kanama bozukluğu olan kişilere, yara iyileşimini engellemesi nedeniyle sigara içen kişilere, enfeksiyon taşıyan veya riski bulunduran kişilere yapılamaz.

Karın Germe Estetiği hangi ameliyatlarla kombine olarak yapılabilir?

Karın germe ameliyatı meme estetiği ile veya kol germe gibi diğer germe ameliyatlarıyla kombine olarak yapılabilir. Karın germe ameliyatı çoğunlukla karın bölgesindeki yağ dokularının azalması amacıyla liposuction uygulamalarıyla kombine olarak yapılır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Instagram : dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Karın Germe Ameliyatında yaş sınırı nedir?

Karın germe ameliyatı genellikle 18 yaş üzeri kişilere hukuken yapılabilir. Burada önemli olan ebeveynlerin izni ve doktorun onayıdır. Karın germe ameliyatı estetik bir müdahale olduğu için ameliyatın estetik görünümü açısından uzun vadeli olup olmayacağı ve hastanın büyüme açısından tam olarak olgunlaşıp olgunlaşmadığı değerlendirilip ameliyat kararına varılacaktır. Karın germe ameliyatı için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Yine bu noktada doktorun onayı önemlidir. İleri yaşta anestezinin ne kadar iyi tolare edildiği ve genel sağlık durumu göz önünde bulundurulur.

Karın Germe Ameliyatı sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Karın germe ameliyatı sonrası sosyal hayata ne zaman dönüleceği hastanın yaşına, genel sağlık durumuna, karın germe türüne ve ameliyat sonrasındaki bakıma bağlıdır. Çoğu hasta ameliyattan sonraki birinci veya ikinci haftada günlük hayatına geri dönebilir. Karın germe ameliyatından sonraki dördüncü günde parka çıkılıp kısa mesafeli yürüyüşler gerçekleştirilebilir. Birinci haftanın sonunda ise fiziksel güç gerektirmeyecek şekilde sosyal hayata dönüş beklenir. Bu noktada hastanın kendini zorlamaması önemlidir.

Karın Germe Ameliyatının komplikasyon riskleri nelerdir?

Karın germe ameliyatının komplikasyonları yara yeri enfeksiyonu, vücut sıvı birikimi, kan birikimi ve kan pıhtısı riskidir. Yara yeri enfeksiyonu düzensiz ve temiz olmayan bakımdan, genel sağlık durumunun iyi olmamasından ve doktorun reçete ettiği ilaçların düzenli olarak kullanılmamasından kaynaklanabilir. Yara yeri enfeksiyonundan korunmak amacıyla doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, ameliyat bölgesine temiz ve düzenli bakım yapılmalıdır. Hasta ameliyat bölgesinde kızarıklık, akıntı fark etmişse veya bu bölgede şiddetli ağrı hissediyorsa, hasta ateşlenmişse, göğüs daralması yaşıyorsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalıdır. Ameliyat sonrasında kan birikiminin karın bölgesinde kalmaması amacıyla dren yerleştirilir fakat bazı durumlarda dren yeterli olmayabilir. Bu durumda vücut sıvı birikimi ve kan birikimi yaşanabilir. 
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Vaser Liposuction
  Vaser Liposuction

  Vaser Liposuction nedir? Vaser Liposuction : Liposuction karın, basen, kalça, kol ve gıdı bölgelerinde fazla olan yağ dokularının alınmasıyla gerçek..

  Devamı >
  Bacak Estetiği
  Bacak Estetiği

  Bacak Estetiği : Birçok kadın estetik bir görünümü hedeflediği için güzellik algılarından biri olan bacaklarının ne çok kalın ne de çok ince olmasını ..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital estetik nedir? Genital estetik doğuştan ya da sonradan farklı nedenlere bağlı olarak genital bölgede oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmes..

  Devamı >
  Popo Estetiği & Kaldırma
  Popo Estetiği & Kaldırma

  Popo Estetiği ve Popo Kaldırma nedir? Popo Estetiği & Kaldırma Ameliyatı : Popo estetiği poponun sarkık durduğu, küçük olduğu ya da fazla büyük ..

  Devamı >
  Mini Karın Germe
  Mini Karın Germe

  Mini Karın Germe : Vücut yaş alma, hamilelik, kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı şeklini kaybetmeye ve formunu bozmaya açık bir haldedir. Cilt ge..

  Devamı >
  Karın Germe Ameliyatı
  Karın Germe Ameliyatı

  Karın Germe Ameliyatı : Birçok kişi fazla kilolarını verdikten sonra karın bölgesinde oluşan ve istenmeyen sarkıklarından da kurtulmak istemektedir. K..

  Devamı >