Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe : Vücut yaş alma, hamilelik, kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı şeklini kaybetmeye ve formunu bozmaya açık bir haldedir. Cilt gevşekliği ve spor yapılmasına rağmen gitmeyen inatçı yağ dokuları vücut formunu daha da bozmaktadır.

Mini karın germe ise vücut formunu geri kazandırmak amacıyla geliştirilmiş düz ve gergin bir karına sahip olmayı sağlayan estetik operasyondur.

Mini Karın Germe nedir?

Karın bölgesindeki fazla yağ dokularını ve deriyi alarak yapılan, amacı düz ve gergin bir karın oluşturmak olan bir estetik operasyondur. Ameliyat sonucunda doğal ve estetik bir karın görünümü elde edilir.

Mini Karın Germe Ameliyatına neden ihtiyaç duyulur?

Mini karın germe ameliyatına özellikle aşırı kilo alıp vermekten ya da hamilelik sürecinden dolayı oluşan karın sarkması problemi yaşayanlar, karın bölgesinde gevşeklik problemi yaşayanlar, karın bölgesinde inatçı yağ dokularına sahip olanlar ve sarkıklık yaşayanlar ihtiyaç duymaktadır.

Mini Karın Germe hazırlık süreci nasıldır?

Ameliyata karar verdikten sonra ameliyata hazırlık döneminde hasta kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa ameliyat sonrasında kanama riskinin yaşanmaması için doktor kontrolüyle bırakılmalı, bitkisel ürünler tüketilmemelidir.

Ameliyattan 15 gün önce sigara ve alkol tüketimi bırakılmalıdır. Ameliyatın başarılı sonuç vermesi amacıyla hazırlık döneminde sağlıklı beslenme ve egzersiz gibi yaşam alışkanlıkları hastanın hayatına entegre edilmelidir. Ameliyat öncesinde nezle, grip veya herhangi bir hastalık geçirmemeye dikkat edilmelidir.

Ameliyattan önceki gece saat 12.00’den itibaren bir şeylerin tüketilmesi yasaktır. Bir şeylerin tüketilmesi durumunda ameliyat sırasında hastaya verilen genel anesteziden dolayı bu besinlerin ağıza geri gelip aspirasyon yani boğulma riski vardır.

Mini Karın Germe nasıl yapılır?

Ameliyat dört aşamadan oluşur. Birinci adımda kasık bölgesinde kalacak şekilde alt karından gerekli doku çıkarılması planlanarak ameliyat planlaması oluşturulur. Bu ameliyatta hastanın ihtiyacına göre alt karın bölgesinden planlanan miktarda deri çıkarılır. Göbek çevresine herhangi bir kesi yapılmayan mini karın germe ameliyatında göbek altta bulunan karın kaslarına ve kalan karın derisine bağlıdır.

İkinci adımda karın yüzeyi karın duvarından kaldırılarak karın kasları ortaya çıkarılır. Karın derisi göbek deliğinin karın duvarına yapışmasını sağlamak amacıyla deri orta hatta göbek deliğinin hemen altına, göbeğin iki yanından biraz daha yüksek olacak şekilde kaldırılır.

Üçüncü adımda karın kasları özel bir dikiş ipiyle sıkıştırılarak onarılır. Ardından kaslar orta hatta bir araya getirilir.

Dördüncü ve son adımda uygun miktarda karın derisi çıkarılarak iç çamaşırı içerisinde kalacak bir ameliyat izi oluşur. Mini karın germe ameliyatı bu şekilde tamamlanır. Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen ortalama olarak 1.5-2 saat süren bir ameliyattır.

Ameliyat öncesinde tüm vücuda liposuction işlemi gerçekleştirilerek vücut şekillendirilir. Mini karın germe ameliyatında amaç gergin ve düz bir karın elde etmektir.

Mini Karın Germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat sonrası iyileşme döneminde hastaların karın bölgesinde gerginlik hissetmeleri normaldir. Gerginlik hissinin kaybolması ya da azalması amacıyla hasta yatış pozisyonu olarak düz bir şekilde yatmak yerine bacakları hafifçe karına çekili olarak yatmaya özen göstermelidir.

İyileşme döneminde hastanın kendini zorlamaması gerekir. Bundan dolayı ağır egzersizlerden, ağır kaldırmaktan ve ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca bu hareketler karın iç duvarını zedeleyici risk taşır. Ameliyat sonrasında hastalar genellikle korse takmaktadır.

Korse kullanan hastaların eve geldiklerinden sonraki gün duş almalarında sakınca yoktur. Yalnızca tazyikli ve sert su kullanmamaya özen gösterilmelidir. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin ne kadar süreceği hastaya bağlıdır.

Hastalar doktorun tüm uyarılarını dikkate almalı, doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalı ve ameliyat yeri bakımına dikkat etmelidir. Doğru ve düzenli yapılan bakım ameliyat sonrası iyileşme döneminde hastayı olası yan etkilerden ve komplikasyonlardan korumaktadır.

Bu Ameliyata kimler uygun birer adaydır?

Mini karın germe sağlıklı bir diyet ve egzersizle azalmayan bölgesel fazlalıkları olan kişilere, diyabet, tansiyon, kalp, böbrek gibi herhangi bir sistemik hastalığı olmayan kişilere, aşırı kilolu olmayan ancak alt karın bölgesinde cilt gevşekliği ve fazla yağ nedeniyle vücut şeklini iyileştirmek isteyen kişilere yapılır. Bu ameliyat için kadın ya da erkek olma şartı aranmaz.

Ameliyat öncesi hastanın ideal kilosuna mümkün olduğunca yaklaşması istenir.

Ameliyat kimlere yapılamaz?

Minik karın germe özellikle diyabet, tansiyon, kalp, böbrek gibi sistemik hastalığı olan kişilere, hamile kadınlara veya hamilelik düşünen kadınlara, emzirme dönemindeki annelere, düzenlenmemiş ve kontrol altında olmayan şeker hastalarına, kanama bozukluğuna sahip hastalara, sigara ve alkol bağımlılarına yapılamaz.

Mini Karın Germe hangi ameliyatlarla kombine olarak yapılabilir?

Ameliyat öncesinde liposuction yöntemleri uygulanmaktadır. Liposuction yöntemleri dışında mini karın germe ameliyatı ile kombine olarak kol germe, bacak germe gibi germe ameliyatları ya da meme estetiği yapılabilir. Bu noktada ameliyat planlaması ve doktor izni önemlidir.

Doktor hastanın bu ameliyatları kombine olarak yapılmasını kaldırmayacağını düşünüyorsa ameliyatların kombine olarak yapılmasına izin vermeyebilir sadece mini karın germe ameliyatı yapıp ameliyatı sonlandırabilir.

Mine Karın Germe Fiyatları Ne Kadar?

Mini karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Instagram : dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Mini Karın Germe Ameliyatında yaş sınırı nedir?

Mini karın germe ameliyatı 18 yaş üzerindeki herkese yapılabilir. Bu ameliyatta yaş sınırı en az 18 olup her ameliyatta olduğu gibi doktorun onayı önemlidir. Üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır. Mini karın germe ameliyatı genellikle 30-50 yaş aralığına yapılır.

Mini Karın Germe Ameliyatı sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Mini karın germe ameliyatı sonrasında hastada herhangi bir komplikasyon gelişmemişse ameliyatın olduğu gün hastaneden taburcu olmak mümkündür. Mini karın germe ameliyatından sonraki altıncı saatte hafif yürüyüşlere başlanılabilir, tuvalet gibi çok kısa mesafelere gidilebilir. Mini karın germe ameliyatından sonraki üçüncü gününde kısa mesafeli yürüyüşler yapılabilir, ameliyattan sonraki birinci hafta sonunda ise sosyal hayata tamamen dönülebilir.

Mini Karın Germe Ameliyatı komplikasyon riskleri nelerdir?

Mini karın germe ameliyatının olası komplikasyon riskleri kanama, enfeksiyon, ameliyat bölgesinde sıvı toplanması ve kan birikimidir. Hastalar enfeksiyon riskinden korunmak amacıyla ameliyat bölgesine doğru ve düzenli, temiz bir bakım yapmalı, doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalıdır. Kanama riskinden korunmak amacıyla hastanın kendini fazla zorlamaması, ani hareketlerden kaçınması, sigara içimini ve bitkisel ürünlerin tüketiminin sınırlandırması gerekir. Eğer hasta ameliyat bölgesinde kızarıklık ve sıcaklık hissediyorsa ya da hastanın kendisi ateşlenmişse, göğüs daralması hissediyorsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalıdır. Bunun dışında ameliyat bölgesinde sıvı toplanması veya kan birikimi çok nadir olarak görülse de yaşanabilecek komplikasyonlardandır. Bu komplikasyonların yaşanmaması için ameliyat sonrasında karın bölgesine dren yerleştirilir fakat bazı hastalarda dren yeterli olmayabilir. Bu durumda ikinci bir ameliyat planlaması gündeme gelebilir.
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Vaser Liposuction
  Vaser Liposuction

  Vaser Liposuction nedir? Vaser Liposuction : Liposuction karın, basen, kalça, kol ve gıdı bölgelerinde fazla olan yağ dokularının alınmasıyla gerçek..

  Devamı >
  Bacak Estetiği
  Bacak Estetiği

  Bacak Estetiği : Birçok kadın estetik bir görünümü hedeflediği için güzellik algılarından biri olan bacaklarının ne çok kalın ne de çok ince olmasını ..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital estetik nedir? Genital estetik doğuştan ya da sonradan farklı nedenlere bağlı olarak genital bölgede oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmes..

  Devamı >
  Popo Estetiği & Kaldırma
  Popo Estetiği & Kaldırma

  Popo Estetiği ve Popo Kaldırma nedir? Popo Estetiği & Kaldırma Ameliyatı : Popo estetiği poponun sarkık durduğu, küçük olduğu ya da fazla büyük ..

  Devamı >
  Mini Karın Germe
  Mini Karın Germe

  Mini Karın Germe : Vücut yaş alma, hamilelik, kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı şeklini kaybetmeye ve formunu bozmaya açık bir haldedir. Cilt ge..

  Devamı >
  Karın Germe Ameliyatı
  Karın Germe Ameliyatı

  Karın Germe Ameliyatı : Birçok kişi fazla kilolarını verdikten sonra karın bölgesinde oluşan ve istenmeyen sarkıklarından da kurtulmak istemektedir. K..

  Devamı >