Jalupro Gençlik Aşısı

Jalupro Gençlik Aşısı

Jalupro Gençlik Aşısı : Cilt yaş alma, stres, zararlı güneş ışınları, kötü beslenme ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak nemini kaybedebilir ve bunun sonucunda mat, kuru, cansız ve bakımsız bir hale dönüşebilir. Kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösteren bu sonuç sosyal hayatı da olumsuz etkileyebilir.

Jalupro gençlik aşısı içeriğinde bulunan hyaluronik asit cildin yaşlı ve yorgun görünümünü azaltıp önlemede ve cilde nem kazandırmada oldukça etkilidir.

Jalupro nedir?

Jalupro gençlik aşısı içeriğinde hyaluronik asit içeriği bulunan cildin yaşlanma, zararlı güneş ışınlarının verdiği zarar, stres ve kötü beslenme alışkanlarından dolayı kaybettiği nemi geri veren, cildin parlaklığını ve canlılığını geri kazandıran bir yaşlanma karşıtı cilt uygulamasıdır.

Jalupro gençlik aşısının içeriğinde cildi besleyen vitaminler ve mineraller bulunmaktadır. Bu vitamin ve mineraller hyaluronik asit, protein, aminoasit, glisin, L prolin, L lyzin ve L lösinlerden meydana gelir. Hyaluronik asit Jalupro gençlik aşısının başında gelir.

Hyaluronik asit: Hyaluronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken ciltte var olan kolajen üretimini tetikler. Ciltte kolajen üretiminin tetiklenmesi ise cilt sıkılığını, parlaklığını ve canlılığını arttırır.

Protein: Cildin protein ile beslenmesi cilde esneklik kazandırırken parlaklığını artırır. Aynı zamanda kolajen ve elastin üretimini tetikler.

Aminoasit: Cildin aminoasit ile beslenmesi cildin elastik dokusunu iyileştirerek cilde elastikiyet, dayanıklılık ve sıkılık sağlar. Aminoasit cildi onarır.

Glisin: Cildin glisin ile beslenmesi cildin sağlam ve esnek olmasını sağlar. Kollajenin önemli bir kısmını oluşturan glisin hasarlı dokuların onarılmasını sağlar.

L prolin, L lyzin ve L lösin ise cildin kas ve kemik yapısını desteklerken doku onarımı sağlar bu sayede cildin yaşlanması gecikir.

Jalupro nasıl yapılır?

Jalupro gençlik aşısı mezoterapi uygulaması ile birlikte cildin üst tabakasına iğneler kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama öncesinde cilde lokal anestezi veya anestezik kremler uygulamak hastanın ağrı ve acı hissini azaltacaktır.

Anestezik kremlerin uygulanmasının ardından kısa aralıklarla cildin ihtiyacının belirlendiği alanlara uygulama yapılır.

Jalupro gençlik aşısı hazırlık aşaması da dahil olarak yaklaşık 45-60 dakika süren basit bir uygulamadır.

Jalupro gençlik aşısının faydaları nelerdir?

Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır: Cilt nemini kaybettiği zaman matlaşmaya ve esnekliğini kaybetmeye yatkındır. Jalupro gençlik aşısının içeriğinde bulunan hyaluronik asit sayesinde cilt ihtiyacı olan nemini kazanır.

Daha genç bir görünüm kazandırır: Jalupro gençlik aşısının içeriğinde bulunan aminoasit kombinasyonu cildin kırışıklık görünümünü azaltırken daha genç bir görünüm kazandırır.

Cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlar: Cildin yaşlı ve yorgun görünümündeki nedeninin nemsiz kalmasından kaynaklandığını ifade etmiştik. Jalupro gençlik aşısının içeriğinde bulunan hyaluronik asit ve aminoasit birleşimi cilde nem kazandırırken daha parlak ve canlı olmasını da sağlar.

Kısa sürede etki göstererek cildin nem dengesini ayarlar: Jalupro gençlik aşısının yapıldığı ilk andan beri etkisini gösteren bir uygulama olduğu için cildin nem dengesi anında ayarlanır.

Ciltteki ton eşitsizliği giderilir: Jalupro gençlik aşısının içeriğinde bulunan aminoasit kombinasyonu cildi onararak ciltteki ton eşitsizliğinin giderilmesini sağlar.

Cilde elastikiyet kazandırarak sarkmaları giderir: Jalupro gençlik aşısının içeriğinde bulunan aminoasit ve hyaluronik asit birleşimi cilde elastikiyet kazandırırken cilt kırışıklıklarını açar ve sarkmaları belirli ölçüde giderir.

Jalupro gençlik aşısı etki mekanizması nedir?

Jalupro gençlik aşısının etki mekanizması içeriğindeki hyaluronik asite dayanır. Hyaluronik asit ciltte hali hazırda var olan fakat çeşitli etmenlere bağlı olarak azalan bir asit maddesi olup Jalupro gençlik aşısıyla birlikte enjekte edildiğinde cilde parlaklık, canlılık, nem ve denge kazandırır.

Jalupro gençlik aşısının içeriğinde cilde zararlı olabilecek hiçbir madde bulunmayıp aksine ciltte hazır olan ve son derece uyumlu yan etki yapmayan maddeler bulunmaktadır. Dolayısıyla hastaların bu konuda endişe etmesi gereken bir durum söz konusu değildir.

Jalupro gençlik aşısı kimler için uygundur?

Jalupro gençlik aşısı kuru ve mat cilt görünümüne sahip olan kişilere, sağlıklı, genç ve parlak bir cilt görünümüne sahip olmak isteyenlere yani gençlik serumunu isteyen herkese uygulanır. Jalupro sıklıkla hassas cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilir.

Jalupro cildi matlaşan, nemini ve sağlıklı duruşunu kaybeden ciltlerde, yüz, boyun ve dekolte bölgesinin kırışıklıklarında, göz çevresine esneklik geri kazandırılmasında, cilt elastikiyetinin geri kazandırılmasında, cildin beslenmesinde, akne ve diğer izlerin tedavisinde, el üstü ve diz bölgesinin sarkmalarında elastikiyetin geri kazandırılmasında, tüm yüzde kırışıklık ve sarkmalarda elastikiyetin geri kazandırılmasında tercih edilir.

Kimler Jalupro için uygun birer adaydır?

Jalupro 18 yaş altındaki kişilere, son altı ay içerisinde akne tedavisi ilacı kullanan kişilere, hamilelere ya da hamilelik şüphesi bulunan kişilere, cildinde aktif olarak iltihap bulunan kişilere, cilt kanserlerine yapılamaz.

Jalupro  kaç seans yapılır?

Jalupro gençlik aşısının kaç seans yapılacağı uygulama formuna bağlıdır. HMW formu iki seans yapılırken klasik formu dört seans yapılmaktadır. Bu uygulamanın kaç seans olacağına cildin ihtiyacı karar vermektedir.

Jalupro sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Jalupro sosyal hayatı kesintiye uğratmayan, basit ve konforlu bir uygulamadır. Jalupro işleminden sonra hemen sosyal hayata dönülebilir.

Cildindeki kızarıklıklar ve kabarıklıkların geçmesini bekleyen kişiler uygulamadan birkaç saat sonra sosyal hayatına devam edebilir.

Jalupro etkisini yapılır yapılmaz göstererek cildi canlandıran ve matlığını kaybettiren bir uygulamadır. Uygulamadan sonraki birinci haftanın sonunda kırışıklar azalmaya başlayıp birinci ayın sonunda kolajen üretiminin başlamasıyla birlikte uygulamanın etkisi tam oturacaktır.

Jalupro gençlik aşısı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan sonraki ilk birkaç saatte hafif kızarıklıklar ve kabarıklıklar yaşanabilir. Bu şikayetler birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçeceği için endişe etmeye gerek yoktur.

Günlük hayat kaldığı yerden devam eder. Özel olarak yapılması gereken bir şey yoktur. Yalnızca güneşe çıkarken yüksek koruyuculu güneş kremi kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Instagram : @dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Jalupro uygulamasının kalıcılığı ne kadar?

Jalupro gençlik aşısı uygulamasının sonuçları uygulamadan hemen sonra görülmeye başlanır. Bu uygulamanın kalıcılığı ise altı ay ila bir yıl arasında devam eder. Uygulama başarısı ve sonuçların kalıcılığı kişinin metabolizma hızına, genetik yapısına ve çevresel etmenlere bağlı olarak değişebilir. Bundan dolayı net bir zaman verilmemektedir.

Jalupro ağrılı bir uygulama mıdır?

Jalupro gençlik aşısı uygulaması öncesi anestezik kremler kullanıldığı için bu uygulama ağrısı ve acısızdır. Anestezik kremler de uygulama alanı da cildin üst derisi olduğu için ağrı hissedilmez. Ayrıca Jalupro gençlik aşısının içeriğinde doğal vitamin ve mineraller bulunduğu için yan etkiye neden olmaz.

Jalupro diğer cilt gençleştirme tedavilerine göre neden daha avantajlıdır?

Jalupro gençlik aşısının diğer cilt gençleştirme tedavilerine göre daha avantajlı olmasında en büyük faktör içeriğidir. Bu aşının içeriği tamamen insan vücudunda bulunan maddelerden oluştuğu için hem kısa sürede etki verir hem de hiçbir yan etkiye neden olmaz. Bunun yanı sıra diğer cilt gençleştirme tedavileriyle aynı amaca hizmet etse de altı aylık arayla yapılacak 2-4 seanslık uygulama diğer tedavilere göre daha etkilidir.
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yüz ve Boyun Germe
  Yüz ve Boyun Germe

  Yaş alma, güneşin zararlı ışınları, kilo alıp verme, yer çekimi gibi çeşitli etkenler zamanla yanak bölgesinde sarkma yapıp kişiyi olduğundan yaşlı gö..

  Devamı >
  Yanak Dolgusu
  Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu : Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisi ve yüzü şekillendirmek amacıyla yapılan yanak dolgusu özellikle son yıllard..

  Devamı >
  Yanak Asma
  Yanak Asma

  Yanak Asma : İnsan yaş aldıkça ya da kilo aldıkça yüzü sarkmaya ve dikdörtgen görünümü oluşmaya başlar. Özellikle çene kenarlarında ve yanaktaki sarkm..

  Devamı >
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Yağ Enjeksiyonu : Günümüzün güzellik algıları yüz, popo , meme, kalça gibi bölgelerin dolgun ve hacimli görünmesini temel alıp bu bölgeleri dolgun ola..

  Devamı >
  Şakak Asma & Germe
  Şakak Asma & Germe

  Şakak Asma & Germe Ameliyatı : Kişinin yaşını ya da olduğundan daha yaşlı görünme nedeni genellikle şakak ve alın bölgesindeki kırışıklıklar olara..

  Devamı >
  Somon DNA
  Somon DNA

  Somon DNA : Cildimiz güneş etkisi, yaş alma, gebelik, hava kirliliği, uykusuzluk, hormonlar gibi birçok etkene bağlı olarak yıpranmaya ve matlaşmaya m..

  Devamı >
  Mineral Dolgu
  Mineral Dolgu

  Mineral Dolgu : Cildimiz yaş almanın yanı sıra genetik etkenler, çevresel faktörler ve yaşamsal alışkanlıklara bağlı olarak da olduğundan çok daha yaş..

  Devamı >
  Morpheus 8
  Morpheus 8

  Morpheus 8 : Cilt birçok nedene bağlı olarak zamanla yıpranır ve eski dinç görünümünü kaybeder. Son yılların popüler uygulamalarından biri olan ve söz..

  Devamı >
  Migren Botoksu
  Migren Botoksu

  Migren Botoksu : Kişinin yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden biri olan migren, günümüzde botoks uygulamalarıyla hafifletilebilmektedir. So..

  Devamı >
  Kimyasal Peeling
  Kimyasal Peeling

  Kimyasal Peeling nedir? Kimyasal Peeling cildi canlandırmak, doğallığını geri kazandırmak, gençleştirmek ve cildin iyi görünmesini sağlamak amacıyla..

  Devamı >
  Kaş Asma
  Kaş Asma

  Kaş Asma : Yüzün göz, göz çevresi ve kaş bölgesi insanın mimiğini ve bakışını değiştirdiği için bu bölgenin bakışlara uygun durması oldukça önemlidir...

  Devamı >
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Yüzde çene hattının simetrik olması ve yüzün altın orana uyması yüz güzelliğini belirleyen önemli unsurlar arasındadır. Doğal o..

  Devamı >
  Jalupro Gençlik Aşısı
  Jalupro Gençlik Aşısı

  Jalupro Gençlik Aşısı : Cilt yaş alma, stres, zararlı güneş ışınları, kötü beslenme ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak nemini kaybedebilir ve bunu..

  Devamı >
  IPL (Lime Light)
  IPL (Lime Light)

  IPL (Lime Light) : Çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan lekelenmeler, kızarıklıklar ya da kılcal damarların kendini göstermeye başlamasıyla bi..

  Devamı >
  Gençlik Serumu
  Gençlik Serumu

  Gençlik Serumu : Cilt çeşitli etkenlerden etkilenmeye oldukça açık olup yıpranmaya ve yaşlanmaya oldukça müsait bir yapıdır. Gençlik serumu ise özelli..

  Devamı >
  Fraksiyonel Lazer
  Fraksiyonel Lazer

  Fraksiyonel Lazer : Yaş alma, güneş ışınları, gebelik ve hava kirliliği gibi etmenlerden dolayı cilt hasar görmeye müsait özelliktedir. Kolajen üretim..

  Devamı >
  Facetite
  Facetite

  Facetite : Cilt altı dokularda çeşitli nedenlere bağlı olarak erime ve cilt gevşeklikleri yaşanır. Cilt elastikiyetinin kaybedilmesiyle birlikte yüz h..

  Devamı >
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu : Dudaklar insan yüzünde en çok dikkat çeken bölgelerden biri olduğu için doğuştan güzel dudaklara sahip kişilerin oldukça avantajlı old..

  Devamı >
  Dudak Asma & Lip Lift
  Dudak Asma & Lip Lift

  Dudak Asma (Lip Lift) : Yaş alma ve yer çekimi etkisiyle birlikte yüz bölgesindeki özellikle göz ve dudak çevresindeki dokuların azalmasından dolayı g..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun dolgusu burundaki çeşitli nedenlerden dolayı kişilerin istediği estetik burun görünümüne sahip olmadığı durumlarda yapılan cerrahi olmayan bir e..

  Devamı >
  Boyun ve Gıdı Asma
  Boyun ve Gıdı Asma

  Boyun ve Gıdı Asma Estetiği : Boyun ve gıdı bölgesindeki gevşekliğin fazla olması kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir ve bu kişiler estetik görünümle..

  Devamı >
  Botoks
  Botoks

  Botoks : İlk kez 1970'li yıllardan itibaren uygulanmaya başlanan botoks özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir...

  Devamı >
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme : Cildimiz yaşayan bir dokudur ve biz yaş aldıkça o da bizimle birlikte yaş alır. Yaş almasına bağlı olarak da tıpkı vüc..

  Devamı >
  Accutite
  Accutite

  Accutite : Cildin yaş almaya gösterdiği bir tepki olarak göz altı torbalarının oluşmaya başlaması, cilt gevşemelerinin kendini göstermeye başlaması ve..

  Devamı >