Bodytite

Bodytite

Bodytite ile liposuction, radyo frekans dalgalarının cilde iletilmesi ve buradaki yağların alınması sonucunda düz ve sıkı bir yüzey elde etmek için yapılan bir estetik uygulamadır. Bu estetik uygulamasında amaç, radyo frekans dalgaları sayesinde yağ dokularının alınırken ciltte sıkılaşma sağlanmasıdır. Yeni nesil liposuction olarak da geçen Bodytite uygulamasında cildin yaşlanmayı geciktirmede temel taşı olan kolajen üretimi de tetiklenir. Bodytite, FDA onaylı bir cihazdır dolayısıyla bu uygulama da FDA onaylı bir uygulamadır.

Bodytite nasıl yapılır?

Bodytite, ciltte açılan küçük bir kesiden girilerek hem yağın eritilmesi hem de küçük kanamaların durdurulmasını kapsar. Ayrıca Bodytite cihazının dışarıda kalan kısmından cilde radyo frekans dalgaları göndererek cildin sıkılaşması sağlanır. Bu şekilde hem düz hem de sıkı bir yüzey elde edilir. Uygulama, klinik oramda veya ameliyathane ortamında steril şartlarda yapılabilir. Güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

Bodytite etki mekanizması nedir?

Bodytite cihazı bir maşa olarak düşünüldüğünde maşanın bir ucunun doku içerisinde kalarak yağ dokularını eritirken diğer ucunun dışarıdan radyo frekans enerjisini ileterek dokuya yansıttığı hayal edilebilir. Dışarıdan gönderilen radyo frekans enerjisi 5 mm ila 5 cm arasında doku kitlesine işlem yapabildiği için oldukça etkili bir mekanizma olduğu anlaşılabilir.

Bu mekanizma ile;

 • Radyo frekans enerjisi ortalama 40 derece gönderilirken bu enerji doku içerisinde 70 dereceye kadar artar.
 • Yağların doku içerisinde parçalanması ve sıvılaşması sağlanır. Bu kanüller ile yağ dokularının çekilmesinde avantaj sağlar.
 • Cilt ve cilt altı dokuda aynı anda sıkılaşma sağlanır. Bu sıkılaşma altı hafta itibariyle %20’ye kadar artış gö
 • İşlem yapılan bölgede kanama riskinin az olmasından dolayı yaşanacak morarma ve ödem ciddi bir miktarda azalır.
 • Uygulama alanlarından aynı miktarda dokusu alındığı için ciltte homojen bir görünüm sağlanır.

Bodytite prosedürü nasıl işler?

Bodytite uygulaması konforunu ve güvenirliliğini arttırmak için Radyo Frekans Destekli Liposuction Teknolojisi (RFAL™) ile birlikte kullanılır.

Bodytite uygulaması hastanın konforunu arttırmak amacıyla his kaybını azalması için lokal anestezi sonrasında uygulanır. Cihazın ince kanülü cilt altındaki yağ dokusuna, uygulamaya başlarken atılan küçük bir kesiden sokulur.

Kanül yoluyla radyo frekansının yağ dokusuna iletilmesiyle yağ dokusu parçalanır, erir ve bu dokunun dışarı çıkması kolaylaşır. Ayrıca cildin kolajen üretimini tetikleyerek hem yaşlanma geciktirici etki sunar hem de sıkı bir görünüme ulaştırır. Parçalanan ve eriyen yağ dokuları vücuttan emilerek uygulama tamamlanır.

Uygulama süresi, uygulama alanının büyüklüğüne ve karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bodytite uygulamasının önemli avantajlarından birisi çevre dokuları etkilememesi ve dolayısıyla kanama ve travma riskinin en aza indirilmesidir.

Bodytite cihazı cilt sıcaklığı hakkında anında geri bildirim gönderir ve aşırı ısınmayı önlemiş olur.

Bodytite için kimler uygun adaydır?

Bodytite uygulaması, fazlalıklarından ve vücudundaki aşırı yağlanmadan kurtulmayı düşünen kişilere yapılır. Bodytite uygulaması kadınlarda en sık bel, basen, karın, iç bacak ve dış bacak, diz, sırt, kollar, göğüs ve gıdı bölgesine yapılırken erkeklerde en sık jinekomasti hastalığının neden olduğu meme büyümelerinde, bel ve gıdı bölgesine yapılır. Ayrıca bodytite uygulaması sayesinde erkeklerde six pack adı verilen baklava dilimleri kas görüntüsü de kazandırılabilir.

Bodytite genel anlamda gıdı bölgesine, kollara, sırt bölgesine, bel bölgesine, göbek bölgesine, bacak içine, basen bölgesine, diz içine ve üstüne, popo altı (banana fold) bölgesine ve ayak bileğine uygulanır. Hemen hemen her uygulamada olduğu gibi Bodytite uygulamasında da 18 yaş sınırı bulunmakla birlikte kişilerin anestezi almaya engel bir durumları olmaması gerekir.

Bodytite kimlere yapılamaz?

Bodytite kalp pili olan kişilere, hamilelere, dört ay içerisinde ameliyat geçirmiş kişilere, diyabet hastalarına ve kanser hastalarına yapılamaz.

Bodytite sonrasında sosyal hayata ne zaman dönülür?

Bodytite oldukça konforlu ve güvenilir bir işlem olmasının yanı sıra hastanın cildinde travma yaratmadığı için sosyal hayatı kesintiye uğratacak bir uygulama değildir.

Uygulama sonrasında hastanın cildinde şişlik ve morluk oluşmasından dolayı bazı hastalar evlerinden dışarı çıkmak istemeyebilir. Bu şikayetler uygulamadan birkaç gün sonra geçeceği için sosyal hayata birkaç gün sonra devam edilebileceği ifade edilebilir.

Bodytite sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

 • Uygulama bölgesinin büyüklüğü birbirinden farklı olduğu için uygulama da ortalama olarak 1-1.5 saat arasında değişiklik gö
 • Uygulama basit ve konforlu bir uygulama olduğu için hastanede kalmaya gerek yoktur fakat geniş alanda çalışılmışsa ve narkoz alınmışsa serum takviyesi ve ağrı kontrolü için doktor hastayı bir gece yatırabilir.
 • Uygulama sonrası hafif bir derecede ağrı yaşanması, buna ek olarak ödem ve şişliğin görülmesi muhtemel komplikasyonlardır. Bu komplikasyonlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geç
 • Uygulamadan birkaç gün sonra sosyal yaşama dönülebilir.
 • Uygulama sonrasında 3-4 hafta korse kullanmak zorunludur.
 • Uygulamadan sonraki ilk bir ay yürüyüş dışında hiçbir aktivite yapılmamalıdır. Birinci aydan itibaren spora başlamakta sakınca yoktur.
 • Uygulamadan sonraki üçüncü gün kontrollerin yapılması için hasta muayeneye gelmelidir. Hastanın bugün banyo yapmasında sakınca yoktur. Hasta banyodan sonra korse takmaya devam etmelidir, bu korse uygulamadan sonra en az iki hafta takılmalıdır.

Bodytite uygulamasının avantajları nelerdir?

 • Güvenli, konforlu ve hızlı tedavi gerçekleşir.
 • Hastanın istediği estetik vücut görüntüsüne uygun, daha iyi vücut şekillendirme ve etkili cilt sıkılaştırma sonuçları sunar.
 • Komplikasyonu az olan bu uygulama ağrı yaşanmaz, cerrahi travma olmadığı için iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur.
 • Lokal anestezi kullanımı sağladığı için genel anestezinin olası risklerine karşı hastayı korur.
 • Kişiselleştirilmiş tedavi sayesinde Bodytite uygulaması her hastada farklı şekilde uygulanır ve bu yöntemler sadece hastaya ö

Bodytite sonrası tüm şikayetlerimden kurtulur muyum?

Bu sorunun cevabı hastanın beklentilerine göre değişiklik gösterebilir. 20 kilo ve üzeri vermesi beklenen bir hastada Bodytite tek başına yeterli olmayıp ek olarak diyet programına alınmaları gerekir.

Uygulama öncesinde vücut analizleri yapılır. Yapılan vücut analizi sayesinde uygulamaya ve diyete bağlı olarak verilen kilolar birbirinden ayrılır. Bodytite uygulama sonrasında gözle görülür olan ve hastanın istediği değişikliği verir, bölgesel incelmeler gözlenir.

Bölgesel incelme yaşayan hastalar özgüven artışı yaşadığı için kilo vermeye teşvik edilmiş olur ve spor yapıp hayatlarını düzene sokmaya başlar.

Instagram : @dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Bodytite sonrası iz kalır mı?

Bodytite sonrasında diğer uygulamalarda olduğu gibi hafif ve çok küçük bir iz kalabilir. Uygulamadan sonraki bir yıllık süreçte bu iz gözle görülmeyecek hale gelecektir.

Bodytite ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Bodytite uygulamasının büyük avantajı konforlu bir uygulama olduğu için diğer uygulamalar ile kombine bir şekilde yapılmasıdır. Bu uygulama genellikle karın germe ve meme estetiği ile kombine olarak yapılabilir. Ayrıca bu uygulama ultrasound teknolojisinin kullanıldığı Vaser Liposuction ile birlikte de yapılabilir.

Bodytite kaç seans yapılır?

Bodytite uygulamasının kaç seans yapılacağı işlem bölgesindeki yağlanmanın miktarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı bölgelerde tek seansta tamamlanacak bu işlem bazı bölgelerde 2-3 seans yaptırmayı gerektirebilir.
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Yağ Enjeksiyonu : Günümüzün güzellik algıları yüz, popo , meme, kalça gibi bölgelerin dolgun ve hacimli görünmesini temel alıp bu bölgeleri dolgun ola..

  Devamı >
  Terleme Botoksu
  Terleme Botoksu

  Terleme Botoksu : Aşırı terleme insanların günlük hayatını, sosyal hayatını ve iş hayatını oldukça etkileyip o günden alınan verimi düşüren bir durumd..

  Devamı >
  Somon DNA
  Somon DNA

  Somon DNA : Cildimiz güneş etkisi, yaş alma, gebelik, hava kirliliği, uykusuzluk, hormonlar gibi birçok etkene bağlı olarak yıpranmaya ve matlaşmaya m..

  Devamı >
  Bodytite
  Bodytite

  Bodytite ile liposuction, radyo frekans dalgalarının cilde iletilmesi ve buradaki yağların alınması sonucunda düz ve sıkı bir yüzey elde etmek için ya..

  Devamı >