Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme : Cildimiz yaşayan bir dokudur ve biz yaş aldıkça o da bizimle birlikte yaş alır. Yaş almasına bağlı olarak da tıpkı vücudumuzdaki diğer organlarda olduğu için cildimizde de çeşitli problemler kendini göstermeye başlar.

İlerleyen yaşımıza bağlı olarak zamanla cildimizde meydana gelen değişikler sonrasında cildimiz, daha iyi görünmek için dışarıdan desteğe ihtiyaç duyar. Özellikle kolajen üretiminin azalmaya başladığı 30’lu yaşlardan itibaren cildimizin kalitesi düşme ve cildimize ince kırışıklıklar başta olmak üzere pek çok deformasyon ortaya çıkmaya başlar. Bu deformasyonları geride bırakmak ve olası bir yüz germe ameliyatını daha ileri tarihlere atabilmek için belirli aralıklarla cilt gençleştirme uygulamalarına başvurmamız hem cildimizin güzel yaşanmasını sağlar hem de cilt kalitemizi korumamıza yardımcı olur.

Konforlu ve güvenilir olduğu kadar yüksek yaşam temposuna sahip kişilerin dahi rahatlıkla yaptırabileceği kadar pratik işlemler olan ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, kişiye özel planlanan ve doğru bir uygulama protokolü sonrasında başarılı sonuçlar elde edilebilen etkili işlemlerdir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme nedir?

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, son yılların popüler estetik işlemleri arasındadır. Mezoterapiler, PRP uygulamaları, çeşitli gençlik serumları ve daha pek çok vitamin, mineral, amino asit ve peptit içeren uygulamalar olan ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri, saydığımız enjeksiyon içeren uygulamaların yanı sıra çeşitli enerji bazlı medikal cihazlarla da yapılabilmektedir.

Söz konusu ameliyatsız cilt gençleştirme olduğunda hangi uygulamanın hasta için daha iyi olacağına konsültasyon muayenesinden sonra karar verilir. Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, tekil olarak yapılabileceği gibi enjeksiyon ve lazer işlemlerinin kombinasyonu şeklinde de yapılabilir.

Uygulamada izlenecek yol; hastanın cilt tipine, bulunduğu yaş grubuna ve cildinin kalitesine göre değişiklik gösterir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme ne işe yarar?

Cilt gençleştirme uygulamaları, güzel yaşanmanın etkin yoludur. Yaşımızın en iyi versiyonunda görünmemize yardımcı olan işlemler olan ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarında amaç; cilt kalitesini mümkün mertebe koruyarak kişinin güzel yaşanmasını sağlamaktır.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme işlemine neden ihtiyaç duyulur?

Cilt gençleştirme uygulamalarına birçok farklı nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulabilir. Şehir yaşamının getirdiği cilt deformasyonları, hava kirliliği, yanlış kullanılan ürünler veya yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar gibi birçok sebebe bağlı olarak ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarına ihtiyaç duyulur.

Cilt gençleştirme uygulamaları, doğru bir şekilde planlandığında kişinin sadece fiziksel değil ruhsal olarak da kendisini daha iyi ve daha özgüvenli hissetmesine yardımcı olan işlemlerdir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme nasıl yapılır?

Cilt gençleştirme uygulamalarında pek çok yöntem vardır. Bu nedenle nasıl yapılır sorusunun da birçok cevabı bulunur. Eğer enerji bazlı medikal cihazlar tercih ediliyorsa, özellikle radyo frekans tabanlı cihazlar, o zaman ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları genellikle seanslar halinde yapılır.

Ortalama 4 ila 6 seanslık uygulamalarla ciltteki kolajen üretimi tetiklenir, akabinde de cildin kendini onarması sağlanır. Bunun yanı sıra eğer enjeksiyon içeren PRP, Mezoterapi veya gençlik serumları gibi uygulamalarla yapılıyorsa o zaman da bu işlemlerin tamamı yine enerji bazlı cihazlarda olduğu gibi klinik ortamda yapılır.

İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın genişliğine göre değişiklik gösterir. Gerek enerji bazlı cihazlar olsun gerek enjeksiyon içeren uygulamalar olsun her ikisinde de genellikle hastalar uygulamadan kısa bir süre sonra rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir.

Kimler Ameliyatsız Cilt Gençleştirme için uygun birer adaydır?

Cilt gençleştirme uygulamalarında pek çok ameliyatsız estetik işlemde olduğu gibi 18 yaş sınırı bulunur. Bununla birlikte ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarında amaç deformasyona uğramış cildi eski genç günlerine döndürmek olduğu için bu işlemler genellikle kolajen üretiminin azalmaya başladığı 30’lu yaşların ortalarından itibaren tercih edilir.

Bu sebeple söz konusu cilt gençleştirme uygulaması olduğunda 30’lu yaşların ortalarından itibaren cildinde çeşitli deformasyonlarla karşılaşan ve daha genç daha canlı daha dinamik bir cilt görünümüne kavuşmak isteyen her kadın ve erkeğin uygun birer aday olduğunu söylemek mümkündür.

Kimlere yapılmaz?

Cilt gençleştirme uygulamaları her ne kadar güvenilir ve konforlu işlemler olsalar da maalesef herkes için uygun işlemler değillerdir. Bu uygulamalar, 18 yaşın altındaki kişilere yapılamaz. Bununla birlikte işlem bölgesinde enfeksiyonu veya açık yarası olan kişilere de yine ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları yapılmamaktır.

Hangi uygulamalarla kombine olarak yapılabilir?

Cilt gençleştirme uygulamaları güvenilir ve konforlu işlemler olduğu kadar genellikle iyileşme süresi bulunmayan işlemlerdir. Dolayısıyla pek çok ameliyatsız estetik uygulamayla rahatlıkla kombine edilebilir. Özellikle dolgu ve botoks uygulamaları gibi küçük dokunuşlar içeren ve kişinin sosyal hayatını kesintiye uğratmayan birçok ameliyatsız estetik işlemle ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları rahatlıkla kombine olarak yapılabilir.

Instagram : @dresracelik

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme işleminde yaş sınırı nedir?

Birçok ameliyatsız estetik uygulamada olduğu gibi ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarında da 18 yaş sınırı bulunur. 18 yaşın altındaki kişilere bu işlemler yapılmamaktadır. Bununla birlikte, uygulama cilt kalitesini arttırmaya yönelik olduğu için genellikle 30'lu yaşların ortalarından itibaren tercih edilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme işlemi ağrılı bir uygulama mıdır?

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz uygulamalardır. İşlemler eğer enerji bazlı cihazlarla, radyo frekans enerjisi veya ultrason enerjisi gibi enerji bazlı cihazlarla, yapılıyorsa genellikle bu işlemler öncesinde kişilerin herhangi bir anestetik krem sürmesine veya uyuşma etkisi gösteren bir ürün kullanmasına gerek yoktur. Bu işlemler hali hazırda ağrısız ve acısızdır. Bununla birlikte eğer enjeksiyon içeren işlemler yapılacaksa o zaman uygulama öncesi işlem alanına anestetik etki gösteren topikal kremler sürülür. Böylelikle işlem hastalar için ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanır. Bu yönüyle söz konusu ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları olduğunda işlemlerin neredeyse ağrısız ve acısız olduğunu söylemek mümkündür.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme sonrası ne zaman sosyal hayata dönebilirim?

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, genellikle sosyal hayatı kesintiye uğratmayan konforlu uygulamalardır. Bununla birlikte cilt yüzeyine ve cilt altı katmanları etki eden işlemler olduğu için uygulamadan hemen sonra uygulamayı takip eden ilk birkaç saat içerisinde cildin hassasiyet göstermesi beklenen bir durumdur. Bu nedenle işlemlerden sonra özellikle güneşli günlerde cildin güneş koruyucu kremlerle korunması gerekir. Cildin direkt güneş ışığına maruz kalmaması bu dönemde önemlidir. Bununla birlikte ameliyatsız gençleştirme uygulamaları için sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlemler olduğunu söylemek mümkündür.
Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yüz ve Boyun Germe
  Yüz ve Boyun Germe

  Yaş alma, güneşin zararlı ışınları, kilo alıp verme, yer çekimi gibi çeşitli etkenler zamanla yanak bölgesinde sarkma yapıp kişiyi olduğundan yaşlı gö..

  Devamı >
  Yanak Dolgusu
  Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu : Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisi ve yüzü şekillendirmek amacıyla yapılan yanak dolgusu özellikle son yıllard..

  Devamı >
  Yanak Asma
  Yanak Asma

  Yanak Asma : İnsan yaş aldıkça ya da kilo aldıkça yüzü sarkmaya ve dikdörtgen görünümü oluşmaya başlar. Özellikle çene kenarlarında ve yanaktaki sarkm..

  Devamı >
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Yağ Enjeksiyonu : Günümüzün güzellik algıları yüz, popo , meme, kalça gibi bölgelerin dolgun ve hacimli görünmesini temel alıp bu bölgeleri dolgun ola..

  Devamı >
  Şakak Asma & Germe
  Şakak Asma & Germe

  Şakak Asma & Germe Ameliyatı : Kişinin yaşını ya da olduğundan daha yaşlı görünme nedeni genellikle şakak ve alın bölgesindeki kırışıklıklar olara..

  Devamı >
  Somon DNA
  Somon DNA

  Somon DNA : Cildimiz güneş etkisi, yaş alma, gebelik, hava kirliliği, uykusuzluk, hormonlar gibi birçok etkene bağlı olarak yıpranmaya ve matlaşmaya m..

  Devamı >
  Mineral Dolgu
  Mineral Dolgu

  Mineral Dolgu : Cildimiz yaş almanın yanı sıra genetik etkenler, çevresel faktörler ve yaşamsal alışkanlıklara bağlı olarak da olduğundan çok daha yaş..

  Devamı >
  Morpheus 8
  Morpheus 8

  Morpheus 8 : Cilt birçok nedene bağlı olarak zamanla yıpranır ve eski dinç görünümünü kaybeder. Son yılların popüler uygulamalarından biri olan ve söz..

  Devamı >
  Migren Botoksu
  Migren Botoksu

  Migren Botoksu : Kişinin yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden biri olan migren, günümüzde botoks uygulamalarıyla hafifletilebilmektedir. So..

  Devamı >
  Kimyasal Peeling
  Kimyasal Peeling

  Kimyasal Peeling nedir? Kimyasal Peeling cildi canlandırmak, doğallığını geri kazandırmak, gençleştirmek ve cildin iyi görünmesini sağlamak amacıyla..

  Devamı >
  Kaş Asma
  Kaş Asma

  Kaş Asma : Yüzün göz, göz çevresi ve kaş bölgesi insanın mimiğini ve bakışını değiştirdiği için bu bölgenin bakışlara uygun durması oldukça önemlidir...

  Devamı >
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Yüzde çene hattının simetrik olması ve yüzün altın orana uyması yüz güzelliğini belirleyen önemli unsurlar arasındadır. Doğal o..

  Devamı >
  Jalupro Gençlik Aşısı
  Jalupro Gençlik Aşısı

  Jalupro Gençlik Aşısı : Cilt yaş alma, stres, zararlı güneş ışınları, kötü beslenme ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak nemini kaybedebilir ve bunu..

  Devamı >
  IPL (Lime Light)
  IPL (Lime Light)

  IPL (Lime Light) : Çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan lekelenmeler, kızarıklıklar ya da kılcal damarların kendini göstermeye başlamasıyla bi..

  Devamı >
  Gençlik Serumu
  Gençlik Serumu

  Gençlik Serumu : Cilt çeşitli etkenlerden etkilenmeye oldukça açık olup yıpranmaya ve yaşlanmaya oldukça müsait bir yapıdır. Gençlik serumu ise özelli..

  Devamı >
  Fraksiyonel Lazer
  Fraksiyonel Lazer

  Fraksiyonel Lazer : Yaş alma, güneş ışınları, gebelik ve hava kirliliği gibi etmenlerden dolayı cilt hasar görmeye müsait özelliktedir. Kolajen üretim..

  Devamı >
  Facetite
  Facetite

  Facetite : Cilt altı dokularda çeşitli nedenlere bağlı olarak erime ve cilt gevşeklikleri yaşanır. Cilt elastikiyetinin kaybedilmesiyle birlikte yüz h..

  Devamı >
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu : Dudaklar insan yüzünde en çok dikkat çeken bölgelerden biri olduğu için doğuştan güzel dudaklara sahip kişilerin oldukça avantajlı old..

  Devamı >
  Dudak Asma & Lip Lift
  Dudak Asma & Lip Lift

  Dudak Asma (Lip Lift) : Yaş alma ve yer çekimi etkisiyle birlikte yüz bölgesindeki özellikle göz ve dudak çevresindeki dokuların azalmasından dolayı g..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun dolgusu burundaki çeşitli nedenlerden dolayı kişilerin istediği estetik burun görünümüne sahip olmadığı durumlarda yapılan cerrahi olmayan bir e..

  Devamı >
  Boyun ve Gıdı Asma
  Boyun ve Gıdı Asma

  Boyun ve Gıdı Asma Estetiği : Boyun ve gıdı bölgesindeki gevşekliğin fazla olması kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir ve bu kişiler estetik görünümle..

  Devamı >
  Botoks
  Botoks

  Botoks : İlk kez 1970'li yıllardan itibaren uygulanmaya başlanan botoks özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir...

  Devamı >
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme : Cildimiz yaşayan bir dokudur ve biz yaş aldıkça o da bizimle birlikte yaş alır. Yaş almasına bağlı olarak da tıpkı vüc..

  Devamı >
  Accutite
  Accutite

  Accutite : Cildin yaş almaya gösterdiği bir tepki olarak göz altı torbalarının oluşmaya başlaması, cilt gevşemelerinin kendini göstermeye başlaması ve..

  Devamı >