Bize Ulaşın!

Meme Dikleştirme Operasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatı yapılmadan 3 hafta öncesinden kanı sulandırıcı ilaçların kullanımı bırakılmalıdır. Ameliyat sırasında sorun yaşanmaması için bu önlemin alınması gerekir. Ameliyat sonrasında 1-2 gün içinde hasta ayağa kalkabilecek duruma gelecektir. Ameliyat sırasında üç farklı şekilde uygulanabilecek protez silikon hastanın vücudunda hiç görünmeyecek şekilde saklanarak ayarlanılır. Yapısı nedeni ile silikon erişkin kadın göğsünün yapısıyla aynıdır. Böylece hastanın estetik operasyonu oldukça başarılı olacaktır. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde hastayı zorlayacak derece ağrılar hissedilmemesi için hastaya ağrı kesici verilir.

Göğüslerinin küçük ve sarkık olduğunu düşünen kadınların en çok tercih ettiği yöntem meme dikleştirme ameliyatıdır. Kadınlar için ameliyat sonrası daha dolgun göğüslere kavuşarak estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip olmak mümkündür. Meme dikleştirme operasyonu 1-1,5 saat arasında süren, genel anestezi ile hastane koşullarında uzman estetik cerrahı tarafından yapılması gereken bir estetik operasyondur. Bu operasyon sonrasında istediği dolgunlukta göğüslere kavuşan hastanın kendine güveni artacak ve daha estetik bir görünüme kavuşacaktır. Meme dikleştirme operasyonu 18 yaşını geçen bütün hastalara uygulanabilir. Göğüs dikleştirme operasyonu kendi yağınızın kombinasyonu ile ya da silikon protezlerle yapılabilmektedir.

Kendi yağınız ile ya da kök hücre kombinasyonu ile yapılan meme dikleştirme operasyonunda karın, basen, bacak içi gibi bölgelerden alınan fazlalık yağlar özel santrifüj cihazlardan steril ortamlardan geçirilerek meme içine enjekte edilir. Kesi gerektirmeyen basit bir operasyondur. Bu operasyon sonrasında meme dokusuna zarar verilecek bir durum söz konusu olmadığından sorunsuz bir operasyondur. Meme dikleştirme işleminde bir diğer yöntem ise silikon protezlerle uygulananıdır. Kullanılan protezler iki farklı şekilde hazırlanmaktadır. Dışta silikon kalıp içinde silikon jel veya tuzlu su olarak hazırlanmaktadır.