Kombine Kırışıklık Tedavisinin Avantajları

Kombine Kırışıklık Tedavisinin Avantajları

Bir plastik cerrah olarak en çok yaptığımız işlemler estetik ameliyatlar olsa da hastalarımızın güzel yaş almasını destekleyecek pek çok ameliyatsız estetik uygulamayı sıklıkla yapıyoruz. Hatta bendeniz, bu ameliyatsız estetik uygulamaları kombine uygulamalar şeklinde yaparak hem daha başarılı hem de daha uzun soluklu sonuçlar elde ediyorum.

Söz konusu kombine kırışıklık tedavileri olduğunda hastaların ihtiyaçlarına göre pek çok farklı uygulama bir araya getirilebilir. Dolgu ve botoks kombinasyonları en sık yaptığım kombine tedaviler olmakla birlikte özellikle cilt kalitesini artırmak ve hastalarımın güzel yaş almasına katkı sağlamak için sıklıkla enerji bazlı uygulamaları da tercih ediyorum.

Peki kombinasyon uygulamaların diğer uygulamalardan ne farkı var derseniz, hemen söyleyeyim; öncelikle kombinasyon uygulamalar elde ettiğimiz başarı oranını artırmakla birlikte problemleri bütüncül olarak ele almamızı sağlıyor. Örneğin ince kırışıklıklardan muzdarip lekeli bir cilt söz konusuysa bütüncül yaklaşımla kombine tedaviler sayesinde hem kırışıklıkları hem de lekeleri giderecek bir tedavi protokolü uyguluyoruz.

Kombine kırışıklık tedavileri, son yıllarda medikal teknolojilerin daha da gelişmesi sayesinde sadece başarılı sonuçlar vermekle kalmıyor aynı zamanda tedavi süresince hastalara pek çok avantaj da sağlıyor.

Doğal Sonuçlar: Kombine kırışıklık tedavileri, doğallığınızdan ödün vermeden güzel yaş almanıza katkı sağlar. Gerek dolgu ve botoks uygulamaları olsun gerekse radyofrekans, ultrasound gibi enerji bazlı tedaviler olsun, doğru bir uygulama protokolüyle doğal görünümünüzden ödün vermeden kendinizin en iyi versiyonuna kavuşabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Yaklaşım: Her bireyin ihtiyaçları farklıdır ve tüm kombine kırışıklık tedavileri, gerek tedavi süresi olsun gerekse tedavi boyunca tercih edilecek seans sayıları ve yöntemler olsun, hastalarım için daima kişiye özgü bir yaklaşımı benimsiyorum. Kombine kırışıklık tedavileri süreci, konsültasyon muayenesi ile başlar ve sizin isteklerinize, cilt tipinize ve yaşınıza göre en uygun tedavi planını oluştururuz.

Hızlı ve Etkili: Kombine kırışıklık tedavisi, hızlı ve etkili sonuçlar sunar. Tedavi süresi genellikle kısa olup, yan etkiler minimum düzeydedir. Yani, işten izin almanıza veya sosyal hayatınızı tamamen durdurmanıza gerek kalmaz. Tedavi sonrası hemen günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Bununla birlikte özellikle morpheus 8 gibi enerji bazlı cihazlar tercih edildiyse cildinizde uygulama sonrası hassasiyet beklenen bir durumdur ve işlemler sonrasında mutlaka cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir.

Uzun Süreli Sonuçlar: Kombine kırışıklık tedavilerinin birçoğu tamamen kalıcı olmamakla birlikte uzun ömürlüdür. Doğru şekilde planlanan ve belirli aralıklarla yenilenen tedavi protokolleri sayesinde hem cilt kalitenizi hem de cildinizin elastikiyetini uzun süre koruyabilirsiniz.

Öz güven Artışı: Zamana bağlı olarak yüzümüzde ortaya çıkan kırışıklıklar, lekelenmeler ve bizi yaşlı gösteren birçok faktör sadece görünümümüzü değil aynı zamanda öz güvenimizi de etkiler. Aynalara bakmaktan çekinen ve giderek kendimizle aramıza mesafe koyan birine dönüşürüz. Bu bakımdan kombine kırışıklık tedavileri aslında bizlere sadece daha iyi bir görünüm kazanmamız için katkı sağlamaz aynı zamanda görünümümüzde yarattığı değişimler sayesinde kendimize olan güvenimizin artmasına, kendimizi daha fazla sevmemize de katkı sağlar.

Tedavi Süreci: Kombine kırışıklık tedavilerinde tedavi süreci ve süresi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bununla birlikte uygulamalar genellikle ağrısız ve acısız işlemlerdir. Bazı enjeksiyon içeren işlemlerde ise örneğin dolgu ve botoks uygulamalarında işlem öncesi uygulama alanına lokal anestetikler uygulanarak olası ağrı ve acı minimalize edilir.

Yan Etkiler ve İyileşme Süreci: Kombine kırışıklık tedavisi sonrasında minimal yan etkilerle karşılaşmak mümkündür. Örneğin; işlem bölgesinde hafif kızarıklık, şişlik veya geçici hassasiyet gibi yan etkiler sıklıkla görülmekle birlikte bu yan etkiler işlemi takip eden birkaç gün içinde kaybolur. İyileşme süreci genellikle kısa ve konforlu olup herhangi bir cilt tahrişi veya uzun süreli ağrıya neden olmaz.

Uzun Vadeli Yatırım: Kombine kırışıklık tedavisi, uzun vadeli bir yatırımdır. Cildinizin kalitesini artırıp güzel yaş almanıza katkı sağladığında cilt bakım ürünleri ve kozmetik prosedürlere harcadığınız miktardan tasarruf edersiniz.

Kendinize İyi Bakma Zamanı: Hayatın yoğun temposu arasında kendinize zaman ayırmak ve kendinize iyi bakmak son derece önemlidir. Kombine kırışıklık tedavisi, sizin kendinize olan özeninizi yansıtır. Bu tedavi, sadece fiziksel görünümünüzü değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda kendinize olan sevginizi ve özeninizi artırmaya da yardımcı olur.

Radyofrekans, ultrasound, fraksiyonel lazer gibi birçok enerji bazlı medikal cihazlar ve dolgu, botoks gibi enjeksiyon içeren işlemlerle yapılan kombine kırışıklık tedavileri, gerek işlemlerin konforlu olması gerekse kısa sürede tamamlanması nedeniyle sıklıkla tercih edilen ve önümüzdeki yıllarda da gelişmeye devam ederek daha da fazla tercih edilecek uygulamalardır.

Doğru hasta seçimi ve doğru bir uygulama ile siz de kombine kırışıklık tedavisi sonrasında cildinizin kalitesinin artmasına ve güzel yaş almanıza katkı sağlayabilir, dahası kendinize yatırım yaparak hem ruhunuzun hem de cildinizin gençlemesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >