Bize Ulaşın!

Yağ Enjeksiyonu Hakkında Merak Edilenler

Kozmetik cerrahide geniş yer tutan ve son zamanlarda çok tercih edilen işlem yağ enjeksiyonu tekniğidir. Özellikle de ellerde ve yüzde gençleşme için uygulanan etkili bir dolgu malzemesi görevini görür.

Yağ Enjeksiyonu nedir?

Kişinin kendi vücudundaki yağlardan alınarak, ihtiyaç duyulan başka bölgelere enjekte edilmesidir. Yani herhangi bir sebeple bozulmuş olan cildin, görünümünün düzeltilmesidir. Bu estetik uygulamada, kişinin kendisinden alınan yağ dokusu yine kendisine enjekte edilerek doğal bir dolgu maddesi olarak kullanılmış olur.

Yağ Enjeksiyonu nerelere uygulanır?

Özellikle yüz bölgesi bu uygulamanın yapıldığı en sık yerdir. Dudakların kalınlaştırılması, yanak, elmacık ve çene kemiklerinin dolgunlaştırılması, gözaltı morluklarının ya da kırışıklıkların düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca son yıllarda kalça şekillendirme ve göğüs büyütme işlemlerinde de yağ enjeksiyonu sıklıkla uygulanmaktadır.

Yağ enjeksiyonu, vücutta dolgunluğunu kaybetmiş olan bölgelere güvenilir ve kolay bir biçimde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulama sırasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Duruma göre yaklaşık olarak 1-2 saat süren bir işlemdir. Hasta operasyon sonrasında normal yaşamına çabuk dönebilmektedir.

Yağlar hangi bölgeden alınır?

Bu işlem için yağlar daha çok karın, kalça, bel, bacak ve basen bölgesinde alınmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu işlemi nasıl yapılır?

Yağ Enjeksiyonu, hacim ve dolgunluk kazandırılmak için başka alandan alınan yağ dokusunun, özel bir işlemden geçirilerek, istenilen bölgeye enjekte edilerek gerçekleştirilen estetik bir müdahaledir.

Yaşlanma veya kazalar sonucunda yüzde ve vücutta oluşan yağ miktarındaki azalmalar sonucunda sarkmalar, çökmeler ya da çukurlar oluşur. Yağ Enjeksiyonu ile azalan bu yağlar tekrar yerine konarak, daha genç ve dolgun bir şekilde estetik görsellik sağlanır. Bu uygulama sonrasında kişiler kalıcı olarak genç bir görünüme kavuşabilirler.