Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Düşünenler İçin Önemli Bilgiler

Burun Estetiği Düşünenler İçin Önemli Bilgiler

Burun estetiği de cerrahi bir estetik operasyon olmakla birlikte genel anestezi altında yapılmakta ve buna bağlı olarak da burun estetiği operasyonu öncesinde ve sonrasında operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahınız ile doğru bir iletişim içerisinde olabilmek son derece önemlidir.

  Burun Estetiği İçin Uygulanan Yaş Sınırı,

Burun estetiği ameliyatı yalnızca estetik amaç ile uygulanabileceği gibi doğuştan gelmekte olan bozukluklukları düzeltmek ya da solunum problemlerini tedavi etmek maksadıyla da yapılabilmektedir. Burun estetiği ameliyatında uygulanan yaş sınırına uymak oldukça önemlidir ve pek çok cerrah da yüz gelişimini bozmamak adına erkekler de on yedi ile on sekiz yaşına kadar ve bayanlarda ise on altı ile on yedi yaşına kadar beklemeyi tercih etmektedir.

  Burun Estetiği Ameliyatına Hazırlık,

Burun estetiği ameliyatınız ile ilgili olarak ameliyat öncesinde, uygulanacak olan anestezi yöntemleri, ameliyatın nerede yapılacağı, uygulanacak olan teknikler ve ameliyat esnasında oluşabilecek riskler konusunda cerrahınız tarafından bilgi verilecektir. Burun estetiği ameliyatınız öncesinde sigara kullanmamanız, altı saat süre ile yeme ve içmeyi kesmeniz ve aspirin türevinde ki kan sulandırıcı ilaçları kullanmamanız gerekmektedir. Ameliyatınız öncesinde size verilen bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak uygulamanız, burun estetiği ameliyatınızın sonrasında iyileşme sürecinizi olumlu yönde etkileyerek, bu süreci hızlandıracaktır. Aynı zamanda burun estetiği ameliyatınız sonrasında bir gün süre ile sizinle kalabilecek ve eve ulaşımınızı sağlayabilecek olan bir refakatçiye de ihtiyacınız olacaktır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci,

Burun estetiği ameliyatınızı takiben yirmi dört saat içerisinde başınızda ve burnunuzda hafif ağrı ile yüzünüzde şişlik hissedebilir ve oluşması muhtemel bu ağrılarınız için cerrahınız tarafından verilmiş olan ilaçları kullanabilirsiniz. Ayrıca burun estetiği ameliyatınız sonrasında bir gün boyunca başınız yükseltilmiş bir biçimde yatarak dinlenmeniz ve zorunlu ihtiyaçlar dışında ayağa kalkmamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra gözlerinizin çevresinde oluşan şişlik ile morlukların, ameliyat sonrası ilk bir ile iki gün içerisinde arttığını fark edebilir ve soğuk kompres uygulaması yaparak şişliğin azalmasını sağlayabilirsiniz.