Düğün Öncesi Tercih Edilen Estetik Uygulamalar

Düğün Öncesi Tercih Edilen Estetik Uygulamalar

Kuşkusuz ki pek çok kadın ve erkek için düğün günleri hayatlarındaki en unutulmaz günler arasındadır. Bugünlerde özellikle kadınların daha heyecanlı olduğunu varsayarsak gelin olmanın verdiği heyecanın ve stresin yanı sıra pek çok kadın bugünlerinde en iyi versiyonlarında görünmek için hazırlık yaparlar. Bazıları için bu hazırlıklar çeşitli diyet tarifleri ve spor antrenmanları olurken bazıları için ise ameliyatsız estetik uygulamalardır.

Neden ameliyatsız estetik uygulamalar diyorum çünkü düğün dönemi öncesinde birçok kadın ve erkek gerek cildinin gerek yüzünün gerek fiziksel hatlarının en iyi versiyonlarında olmaları için genellikle ameliyatsız estetik uygulamalardan destek alırlar.

Bu dönemde ameliyatların tercih edilmemesinin pek çok nedeni vardır. Özellikle ameliyatsız estetiğe göre mevzu bahis olan uzun iyileşme süreleri, olabilecek komplikasyonlar ve iyileşme dönemi ile düğün hazırlık döneminin çakışması gibi pek çok nedene bağlı olarak bu dönemde ameliyatlardan ziyade ameliyatsız estetik uygulamalar sıklıkla tercih edilir.

Tabii ki söz konusu ameliyatsız estetik uygulamalar olduğunda, özellikle cilt uygulamaları olduğunda, birçok işlemden bahsetmek mümkün. Ancak bu işlemler arasında bazıları var ki hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmekle birlikte özellikle düğün hazırlığı yapan kişiler arasında, üstelik sadece gelin ve damat değil çoğu zaman misafirler arasında da, oldukça popülerdirler.

Nedir bu uygulamalar? derseniz hemen şu şekilde sıralayalım;

Düğün öncesi tercih edilen 5 estetik uygulama dediğimizde aklımıza ilk gelen işlem kuşkusuz ki PRP cilt gençleştirme uygulamalarıdır.

PRP, gerek hızlı tedavi seçeneği sunması gerek iyileşme süresinin olmaması gerekse kişinin sosyal hayatını kesintiye uğratmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilen güvenilir bir uygulamadır. Bu uygulamada kişinin kendi kanının kullanılması nedeniyle olası bir alerjik reaksiyon riskinin  olmaması PRP cilt gençleştirme uygulamasının bu dönemde sıklıkla tercih edilme sebepleri arasındadır.

Düğün öncesi tercih edilen bir diğer estetik uygulama ise kuşkusuz ki dolgu uygulamalarıdır. Özellikle yüz bölgesine yapılan ve kırışıklık ve çöküntüleri gidermek, güzel yaş almak için yapılan uygulamaların başında gelen dolgu uygulamaları, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla klinik ortamda yaklaşık 10 ila 25 dakikalık seanslar halinde yapılan uygulamalardır.

Dolgu uygulamaları tek seanslık uygulamalar olmakla birlikte dudak dolgusu gibi bazı dolgu işlemlerinde uygulamadan birkaç hafta sonra ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir. Bununla beraber bu uygulamaların da herhangi bir iyileşme sürecini bulunmaması nedeniyle özellikle büyük organizasyonlar öncesinde sıklıkla tercih edilirler.

Düğün bir kadının ve erkeğin hayatının en özel günleri arasında yer alabilecek bir organizasyon olmakla birlikte kişilerin yeni bir yaşama merhaba dediği sembolik bir gün olduğu için de bu günlerde pek çok kadın ve erkek kendisinin en iyi versiyonunda görünmek ister. Bu kapsamda cildini gençleştirmek, kırışıklıklarından kurtulmak, deformasyonları geride bırakmak için pek çok farklı uygulamaya başvururlar.

Dolgu uygulamaları ve PRP Cilt Gençleştirme uygulamalarının yanı sıra bu dönemde özellikle Mezoterapi uygulamaları da sıklıkla yapılmaktadır.

Mezoterapi, klinik ortamda yapılan ve az önce saydığımız uygulamalar gibi herhangi bir iyileşme süreci bulunmayan, cildin kalitesini ve elastikiyetini arttıran, cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olan yüksek hasta memnuniyeti sağlayarak yüz güldüren sonuçlar aldığımız uygulamalardandır.

Uzun yıllardır yaygın olarak yapıldığı için söz konusu Mezoterapi olduğunda bu uygulamanın rahatlıkla güvenilir ve konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde pek çok ameliyatsız estetik uygulama güvenilir ve konforlu olmakla birlikte düğün öncesi tercih edilen uygulamaların birçoğu hem uzun yazılardır yapılan hem de günün sonunda pek fazla sürprize yer bırakmayan uygulamalardır. Çünkü yazımızın başında da belirttiğim gibi günün sonunda düğün özel bir gündür ve bugün de herkes olabileceğinin en iyi versiyonunda olmak ister. Olası bir komplikasyon riski, bunu tehlikeye atacağı için birçok kadın ve erkek düğün öncesi hazırlık döneminde güvenilirliği kanıtlanmış, kısa sürede sonuç veren ve komplikasyon riski düşük uygulamaları tercih ederler.

Yukarıda saydığım; Mezoterapi, Dolgu uygulamaları ve PRP’nin dışında özellikle düğün öncesi hazırlık döneminde kadınların ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer uygulama da botoks uygulamasıdır.

Biliyorsunuz ki botoks uygulamaları kişinin güzel yaş almasını sağlamak için başta mimik kırışıklıkları olmak üzere kırışıklıkların giderilmesine katkı sağlayan bir enjeksiyon işlemidir. Yaklaşık 5 ila 7 günde yüze tam oturan botoks uygulamalarının sonuçlarını kısa sürede görmek mümkündür. Dolayısıyla gerek kısa sürede sonuçlarının ortaya çıkması, gerek başarılı sonuçlar alınması nedeniyle botoks uygulamaları da düğün hazırlıkları döneminde kadınların ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği uygulamalar arasındadır.

Söz konusu ameliyatsız estetik uygulamalar olduğunda kuşkusuz ki listenin çok uzun olduğu yadsınamaz bir gerçek .Ancak bu uzun listenin akabinde gerek uluslararası alandaki gerekse ülkemizdeki estetik istatistiklerine baktığımızda Dolgu, Botoks, PRP ve Mezoterapi uygulamaları sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu uygulamalara ek olarak en çok tercih edilen bir diğer uygulamayı ise mikro iğneleme yöntemi ile cilt gençleştirme sağlayan Morpheus 8 uygulamasıdır.

Son teknoloji bir cilt yenileme uygulaması olan Morpheus 8 uygulaması, özellikle derin dermise etki etmesi nedeniyle ciltte kısa sürede onarım sürecini başlatır ve kişinin cilt kalitesinin artmasını sağlayarak güzel yaş almasını katkı sağlar.

Düğün arifesinde en çok tercih edilen 5 estetik uygulamayı sizler için birçok ameliyatsız estetik uygulaması arasından sıraladım. Her ne kadar istatistikler bizlere Morpheus 8, Botoks, Dolgu, Mezoterapi ve PRP uygulamalarının tercih edildiğini söylüyor olsa da her kişinin cilt tipinin, yüz hattının dolayısıyla ihtiyaçlarının farklı olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum.

Günün sonunda bir başkası için elzem olan bir uygulamaya sizin hiç ihtiyacınız olmayabilir veya alternatifleriyle daha iyi sonuçlar alınabilir. Bu nedenle, bir işlem yaptırmaya karar vermeden önce mutlaka detaylı bir konsültasyon almalı ve cildinizin ihtiyaçları doğrultusunda ameliyatsız estetik uygulamalara başvurmalısınız.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >