Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Ameliyatlarının Hiç Bilinmeyen Yönleri

Burun Estetiği Ameliyatlarının Hiç Bilinmeyen Yönleri

Son yıllarda gittikçe önemi artan burun estetiği ameliyatları, kullanılan teknik bakımından ve ağrısız olması nedeniyle hastalar tarafından çok tercih edilmektedir. Bu ameliyat için doktorların hasta seçimi dikkate alınmalıdır. Hayalperest ve sanatçıya benzeme eğilimi olan hastaların ayırt edilmesi gerekmektedir. Doktor hasta ile ayrıntılı bir şekilde konuşarak operasyonun gerekliliğine karar vermelidir. Kesinlikle hastaya ameliyatla ilgili doğru bilgi verilmelidir.

Burun estetiği nedir?

Burun estetiği, burun şeklindeki bozukluklar, burnun işlevsel yetersizlikleri ve kendisine yakışmadığını düşünen kişilere mutlu olması için yapılan bir operasyondur.

Burun estetiği ameliyatı yılın her mevsiminde, 18 yaşını geçmiş her insana uygulanabilen bir operasyondur. Burundaki zorluk derecesine ve cerrahın teknik tercihine göre ameliyat genel anestezi altında ortalama 2-3 saat sürmektedir. Burun estetiğindeki önemli amaç, yukarıdan aşağıya, içten dışa burnun bir ömür boyu ayakta durabilmesi için desteklenmesidir.

Burun estetiği ameliyatlarındaki gözaltı morlukları ne kadar sürede geçer?

Bu ameliyatta seçilen teknik ve alınan önlemler sayesinde şişlikler ve göz çevresinde oluşan morarmalar daha az oluşmaktadır. Cilt altı bağ dokusu sıkı olmayan bazı hastalarda morarma olasılığı daha fazladır. Ameliyat sonrasındaki 10 günde morluklar geçecektir. Mutlaka güneş ışığından kaçınılmalıdır.

Emziren anneler bu ameliyatı olabilir mi?

İlk 6 ay anne sütü alan bebekleri için emziren anneler, çok zorunlu değilse bu süre zarfında bu ameliyatı olmamalıdırlar. Eğer zorunluluk varsa da, anestezi alındığından dolayı çocuk emzirilemeyeceği için, anne sütü biriktirilip bebeğe verilmelidir. Ameliyattan 8 saat sonra emzirme yapılabilir.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde bir takım kan tahlilleri yapılmaktadır. Daha sonra damar yolundan serum takılarak ilaçla uyutulma aşamasına geçilir. Hasta genel anestezi altında bayıldıktan sonra operasyon başlar. Doktor ve ekibinin seçtiği teknik sonucu hastaya uygulama yapılır.