Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Burun estetiği ameliyatlarında amaçlanan, burun içerisinde nefes almaya engel teşkil eden eğrilikler ile burun eti büyümeleri gibi problemlerin ortadan kaldırılması ve burun şekil bozukluklarını düzeltmek de burun estetiği ameliyatının amaçlarındandır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde ki süreç içerisinde burun ile ilgili  olan tüm fonksiyonel ve estetik şikayetler ile burun estetiği ameliyatından olan beklentinin doktor ile kapsamlı bir biçimde görüşülmesi gerekmekte ve teknolojiden de yayarlanırılarak ameliyat sonucunda olası sonuçların önceden görüntülenmesi de kişinin, görsel açıdan burun estetiği ameliyatı sonrasında oluşacak olan görüntüsüne hazırlanmasını sağlayarak, müdahale sonucunda hayal kırıklığı yaşanması riskini azaltmaktadır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Gerektiren Dört Problem,

Yüz ile uyumsuz burun boyutlarına sahip olmak, burun estetiği operasyonuna iten en önemli neden olmak ile birlikte, burnun yüze göre küçük ya da büyük olması, burnun eğri ya da çöküntülü olması, burnun kemerli bir görüntüsünün olması ve burnun ucunun düşük ya da deforme olmuş olması da burun estetiği gerektiren problemlerdendir.

  İdeal Bir Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır?

Doğallık kavramının yaygınlaşarak artması burun estetiği için de geçerli bir kavram olmaya başlamış ve bu nedende de estetik ameliyat sonucunda burun, yüzde yabancı durmamalıdır. Ayrıca burun estetiği ameliyatı geçiren kişi, sosyal yaşamı içerisinde geçirdiği operasyonu kendisi dile getirmediği sürece burun estetiği ameliyatı geçirdiği fark edilmemelidir. Bunun yanı sıra kaş, dudak kalınlığı, göz, çene yapısı, yüz şekli ve kişinin cüssesi ile orantılı ve uyumlu burun estetiği ameliyatı yapılmış olmalıdır. Yapılan burun estetiği ameliyatı sonucu yıllar içerisinde yüze aykırı kalmayarak, kişiyi burun estetiği ameliyatı olmasına pişman etmemelidir.