Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali…

Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınlar olmakla birlikte maalesef herkes doğuştan şanslı olamıyor. Peki bu durum bizleri umutsuzluğa düşürmeli mi? Tabii ki hayır!

Meme büyütme veya halk arasında bilinen adıyla göğüs büyütme ameliyatı sayesinde doğru bir planlama ve kişiye özel protokolle dik, biçimli ve dolgun bir meme formuna sahip olabilir, vücut hatlarınızın uyumunu tamamlayabilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatının detaylarına girmeden önce ideal meme nedir veya ideal meme var mıdır biraz ondan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyim, nasıl ki milyonlarca insan varsa milyonlarca da ideal meme formu vardır. Evet, yanlış duymadınız; milyonlarca…

Bu tür tanımlamaları genelde burun estetiği ameliyatı için yaparlar biliyorum. Ancak inanılanın aksine sadece burun estetiği değil hemen hemen her estetik operasyon kişiye özeldir. Dolayısıyla birden fazla “ideal” kavramı söz konusudur.

Bizlerin plastik cerrahide ideal olarak kabul ettiği meme formu; dik, dolgun, kavisli ve vücuttan taşmayacak bir meme formu olmakla birlikte bu tanımın kişinin vücut hatlarına göre değiştiğini belirtmek gerekir.

Meme büyütme ameliyatına dönecek olursak; günümüzde meme büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda 3 farklı teknikten bahsetmek mümkündür. Bunlar yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme ameliyatı, protezler veya bir diğer ismiyle implantlarla yapılan meme büyütme ameliyatı ve son olarak her iki tekniğin kombine olarak kullanıldığı kompozit meme büyütme ameliyatıdır.

Her tekniğin kendi içerisinde artıları ve eksileri vardır. Bu nedenle söz konusu meme büyütme ameliyatı olduğunda seçilecek tekniğe karar vermeden önce hastaların beklentilerinin iyi bir şekilde belirlenmesi ve vücut analizinin doğru şekilde yapılması gerekir.

Örneğin yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme ameliyatların ortalama yarım beden veya bazı durumlarda bir beden büyüme elde edilebilir. Dolayısıyla çok daha dolgun bir meme formuna sahip olmak isteyenler için yağ enjeksiyonu tekniği yetersiz kalacaktır. Bununla birlikte yaklaşık 2 yıl sonra, işlem alanındaki yağların bir kısmı eriyeceği için meme formunu uzun vadede korumak isteyenler için de yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatı doğru bir seçenek olmayabilir.

Söz konusu meme büyütme ameliyatı olduğunda dünyada en çok tercih edilen yöntemlerden biri kuşkusuz ki protezler yani meme implantları ile yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlarda hastaların talepleri doğrultusunda yuvarlak veya damla ya da bir diğer ismiyle anatomik protezler kullanılır. Hangi protezin kullanılacağına hasta ile birlikte konsültasyon muayenesi esnasında karar verilir. Bu tekniğin diğer tekniklere göre pek çok avantajı vardır. Meme protezlerinin pek çoğu üretici firma tarafından ömürlük garanti sunar, dolayısıyla yağ enjeksiyonundaki gibi zamanla herhangi bir hacim kaybı olmaz. Bununla birlikte meme protezleriyle yapılan meme büyütme ameliyatlarında istenilen büyüklük farklı size (boyutlardaki) protezler sayesinde rahatlıkla elde edilebilir.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan son teknik ise özellikle son yıllarda oldukça yaygınlaşan kompozit meme büyütme ameliyatı tekniğidir. Bu tekniği kısaca yukarıda saydığımız iki farklı tekniğin kombinasyonu olarak düşünebiliriz. Kompozit meme büyütme ameliyatında yeni meme boyutu meme protezleri ile elde edilirken meme protezinin vücut ile daha uyumlu bir görünüm çizmesi için yağ enjeksiyonlarından faydalanılır. Özellikle ince cilt yapısına sahip hastalarda tercih edilen bir yöntem olan kompozit meme büyütme ameliyatı sayesinde vücutla uyumlu dik, biçimli ve dolgun bir meme formu elde edilebilir.

Mevzubahis meme büyütme ameliyatları olduğunda pek çok kişinin aklına gelen ilk konulardan biri de kuşkusuz ki meme büyütme ameliyatı fiyatları…

Açıkçası meme büyütme ameliyatlarının tek bir fiyatı olduğunu söylemek çok mümkün değildir. Meme büyütme ameliyatları fiyatları kullanılacak tekniğe, protezin markasına, operasyonun gerçekleştirileceği hastaneye ve hatta operasyonu yapacak cerrahın tecrübesine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle söz konusu göğüs büyütme ameliyatları fiyatları olduğunda en doğru yönlendirme konsültasyon muayenesi dediğimiz hastaların operasyon için değerlendirildiği muayene sonrası yapılmaktadır.

Hastaların kendi fotoğrafları üzerinden yapılacak doğru bir planlama ile kişinin kendi vücudu için ideal kabul edilen bir meme formuna ulaşmanın mümkün olduğu günümüzde operasyona hazırlık ve operasyon sonrasındaki iyileşme süreçlerinin de en az operasyonun kendisi kadar önemli olduğunu bilmek gerekiyor.

Plastik cerrahi ameliyatlarının başarısından söz edebilmek için hastalarla doktorların tam bir işbirliğinin önemli olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum.

Diğer Tedaviler
Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

Devamı >
Şakak Germe
Şakak Germe

Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

Devamı >
Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

Devamı >
Kırışıklık Tedavileri
Kırışıklık Tedavileri

Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

Devamı >
Şakak Germe Uygulaması
Şakak Germe Uygulaması

Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

Devamı >
Şakak Germe (Temporal Lifting)
Şakak Germe (Temporal Lifting)

(Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

Devamı >
Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

Devamı >
Burun Estetiği Hakkında
Burun Estetiği Hakkında

Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

Devamı >
Burun Estetiği Deyince
Burun Estetiği Deyince

Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

Devamı >
Burun Estetiği Ameliyatları
Burun Estetiği Ameliyatları

Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

Devamı >
Meme Küçültmede Kadınlar
Meme Küçültmede Kadınlar

Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

Devamı >
Meme Küçültme Uygulaması
Meme Küçültme Uygulaması

Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

Devamı >
Göğüs Dikleştirme
Göğüs Dikleştirme

Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

Devamı >
Meme Büyütme İşlemleri
Meme Büyütme İşlemleri

Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

Devamı >
Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

Devamı >
Çipli Meme Protezi
Çipli Meme Protezi

Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

Devamı >
Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

Devamı >
Öğle Arası Estetiği
Öğle Arası Estetiği

Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

Devamı >
Meme Rekonstrüksiyonu
Meme Rekonstrüksiyonu

Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

Devamı >
Ameliyatsız Estetik Kombinler
Ameliyatsız Estetik Kombinler

Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

Devamı >
Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği

Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

Devamı >
Vagina estetiği
Vagina estetiği

Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

Devamı >
Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

Devamı >
El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

Devamı >
Meme Küçültme
Meme Küçültme

Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

Devamı >
Meme Büyütme
Meme Büyütme

Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

Devamı >