Bize Ulaşın!

Yağ Enjeksiyonu İle Gençleşmenin Yolu

Yağ Enjeksiyonu olarak adlandırılan bu yöntemle, vücudun karın, bel, basen gibi bölgelerinden alınan yağ, hacim eksikliği ya da dolgunluk istenen bölgelere enjekte edilir. Özellikle cerrahi müdahaleden çekinen hastaların istekleri bu işlem ile karşılanabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu kimlere yapılabilir?

Sadece çok zayıf ve 18 yaş altında olan hastalara yapılması doğru değildir. Gayet kolay ve güvenilir bir şekilde herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Bu yöntemle ne yapılmaktadır?

Gerek yaşlılık gerek kaza gerekse isteğe bağlı durumlarda ciltte oluşan çukur ve hacim kayıplarının yerine konabilmesi için uygulanmaktadır. Bazen istenilen bölgelerin büyütülmesi için de bu yöntem kullanılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu, daha çok yüz, el, alın, çene, meme büyütme, popo büyütme, kırışıklık ve yara izlerinde uygulanmaktadır. Estetik olarak daha çok uygulama yapılan bölge yüz bölgesidir. Bu işlem işini bilen, bilgili, tecrübeli ellerde, uygun yerde ve uygun malzemelerle mutlaka sağlıklı bir ortamda yapılmalıdır. Kesi veya dikiş olmaması, günlük hayata çabuk dönülebilmesi bu yöntemin en büyük avantajlarındandır.

Yağ Enjeksiyonu nasıl uygulanır?

Bu uygulamada yağ alınacak ve verilecek bölgeler, lokal anestezi ile uyuşturularak kanüller yardımıyla alınan yağ dokusu bazı işlemlerden geçirilerek bölgeye enjekte edilmektedir.

Bu işlem acı verir mi?

İşlem sırasında bölge uyuşturulduğu için, ağrı, sızı, ya da acı hissedilmez. Güvenli ve kolay bir işlemdir.

Yağ Enjeksiyonu uygulamasından sonra iyileşme süreci de gayet rahat ve kolaydır. Aynı gün eve veya işe gidilebilmektedir. Bu işlemde iyi ve kalıcı sonuç almak; cerrahi aletlere, kanüllere, yağın alınış ve verilişine, aktarılış biçimine, bölgeye göre değişmektedir. Ayrıca yağların alındığı ve aktarıldığı bölgelerde de hiçbir iz kalmamaktadır. Hafif bir şişlik meydana gelse de, kısa sürede inecektir.