Bize Ulaşın!

Meme Küçültme Operasyonları Hakkında

Kimi zaman insanın kendi bedeninde hoşnut olmadığı bölgeler olabiliyor. Kadınlar açısından ele alındığında kişinin güzelliğini belirleyen en temel unsurların başında kişinin göğsü geliyor ama bazı insanlar küçük memelerinden şikayetçi iken bazıları ise büyük olmasından dertli oluyor ki bu durumda da meme küçültme ameliyatı yapılıyor. Yapılan bu operasyon sırasında kişinin kendi memesinden belli oranlarda deri, yağ ve meme dokusu çıkarılarak küçültme işlemi yapılmış oluyor.

Neden Yapılır?

Meme küçültme operasyonunun yapılmasının temel nedenleri olarak şunlar ifade edilebilir: Kişinin göğüsleri o kadar büyüktür ki artık onun bedeninde özellikle boyun, sırt ve omuz kısmında onun yaşamını ciddi anlamda olumsuz etkileyen ve çekilemez hale gelen ağrılar başlamıştır. Bir diğer neden göğüsler o kadar büyüktür ki karnının üzerine sürekli olarak ama özellikle yattığı zaman düşmekte bu da kişinin karın kısmında yara, pişik gibi sorunlara yol açmaktadır. Elbette en temel neden kendi bedeni ile uyumsuz bir görüntü çıktığından kişinin kendi bedeninden hoşnut olmaması ve buna istinaden de istediği kıyafetleri giyebilmek için değişime gereksinim duymasıdır. Kimi zaman da böylesi bir durum kimi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Burada uygulamayı yapan doktor kişinin tüm beklentilerine yanıt vermeye çalışmaktadır ve amaç sonrasında kişinin bedensel olarak istenen görüme kavuşması ve üstte belirtilen sağlık sorunlarının giderilmesidir. Kimi zaman simetri problemlerinden dolayı da yapılan meme küçültme işlemi tıpkı meme büyütme işlemi gibi son derece önemli ve ciddi bir uygulamadır. Kişi eğer böyle bir operasyon yaptıracak ise bıçak altına yatacağını bilerek bu alanda en iyi uzmandan en doğru hizmeti alması gerektiğini unutmamalıdır. Keza bu işlem yapılmadan önce nasıl bir operasyon olacağı, sonrasında dikkat edilmesi gereken şeyler mutlaka öğrenilmeli ve iş aceleye getirilmemelidir. Son olarak da kişi gerçekten bunu istiyor ise böyle bir uygulama yaptırmalıdır.