Öğle Arası Estetiği

Öğle Arası Estetiği

Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ”işte buna öğle arası estetiği deniyor” diyerek gülüştük. Mutlu mesut işlerine geri döndüler. Son zamanlarda modern ve hızlı hayat sebebiyle, gün içinde yapılması  gereken kendimizle veya ailemizle ilgili iş dışı her faaliyeti bir yerlere sıkıştırmak zorunda kalıyoruz.Kuaför, spor, alışveriş ve hatta estetik uygulamalar ve ufak tefek estetik cerrahi işlemler… Çünkü gün içinde programımızı bozan her faaliyet işimizin daha geç bitmesine, çocukların okuldan geç alınmasına, bazende patronumuzla yaşanabilen bir krize dönüşebiliyor. Ancak yaşamda temel olan ve unutmamamız gereken en önemli şey ne kadar çok işimiz olursa olsun en önemli varlığın kendimiz olduğudur. Kendimize gösterdiğimiz özen sayesinde daha iyi görünür, daha mutlu olur, etrafımıza yaydığımız pozitif enerji ile güzel olan şeyleri çevremizde toplarız.
Öğle arasında yapılabilecek estetik uygulamaları kısaca sıralamak gerekirse:

– Cilt bakımları,
– Glikolik asit peelingler; Cildin üst ve orta tabakasına etki ederek kimyasal bir peeling  gerçekleştirirler.  Uygulamadan hemen sonra bile yüzde daha parlak bir görünüm dikkati çeker.
– Cilt gençleştirici laser uygulamaları; Bizim öğle arası tedavi olarak uyguladığımız laserların başında fraxel re:store olarak adlandırdığımız, non ablative fraksiyonel laser gelir. Ciltte belli aralıklarla mikrotermal ısı odakları oluşturarak, kollagen yapımını uyarır. Cilt lekeleri, ince kırışıklıklar, ameliyat izleri ve akne izlerinin tedavisinde 3-5 seans arası kullanılır. Seansların arası 2-4 hafta arasında olabilir. Uygulamadan sonra genellikle bir kaç saate geçen bazen 1-3 güne kadar uzayabilen hafif bir kızarıklık meydana gelir. Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korumak önemlidir.
-Botox: Yüzdeki mimik kırışıklıkların tedavisinde kullanılmakla beraber, aşırı gelişmiş çene kaslarının inceltilmesinde, sporcu bacağı görünümündeki kasların inceltilmesinde, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanında terleme tedavisinde kullanılır. Doğru yapıldığı taktirde yüze aydınlık ve mutlu bir ifade kazandırır.
-Thermage: Monopolar bir radyofrekans sistemi olup, cilt yüzeyini soğuturken, cilt altı dokuyu ısıtarak sıkışmasını sağlayan bir yöntemdir. Göz çevresi, yüz ve boyun bölgesine güvenle uygulanır. Sıkışma etkisi uygulamadan hemen sonra bir miktar görülse de esas etki yaklaşık 6 ay sonra belirginleşerek ortaya çıkar.
– Yüzde askı yöntemleri; Lokal anestezi altında 15-20 dakikada uygulanabilen yöntemlerdir.
Kaş asma: aşın kuyruk kısmının biraz yukarı yönelmiş olması, kişiyi daha genç ve çekici gösterir. Kaş, üzerinden küçük iğne delikleri ile girilip saçlı deri içerisinden yapılan deliklere, kalıcı özel ipliklerle asılır. Hasta daha taze bir bakışa sahip olur. Göz kapağı estetiği amacıyla başvuran hastalarda ilk değerlendirilmesi gereken kaşların seviyesi ve daha sonra göz çevresidir. İleri yaş grubunda göz kapağı ameliyatına ek olarak uygulanmakla beraber, genç yaş grubunda sadece kaş asma yeterlidir.
Yanak asma:Yanak bölgesindeki sarkmanın toparlanması amacıyla yapılır. Kulak önünde favori bölgesinden küçük iğne delikleri ile girilerek, saçlı deri içerisinden yapılan deliklere kalıcı özel ipliklerle asılır.
Boyun, gıdık asma:Boyun bölgesi kulak arkasına doğru çekilerek iğne deliği büyüklüğünde açılan 4 delik yardımıyla asılır.
Şakak asma:
”Eskiden gözlerim daha çekikti” ifadesiyle gelen hastalara sıklıkla uyguladığımız bir yöntemdir. Şakak bölgesinde saçlı deri sınırına ve saçlı deri içine açılan 4 iğne deliği vasıtasıyla, kalıcı özel iplikler kullanılarak şakak eski görünümüne kavuşturulmaya çalışılır.
Dudak asma:
Bazı kişilerde hep var olan bazı kişilerde ise yaşlanmayla ortaya çıkan deformitelerden biri de dudak burun mesafesinin uzun olmasıdır. Bu durum estetik olarak hoş olmayan bir görünüme sebep olur. Bu durum çeşitli cerrahi müdahalelerle düzeltilebilmekle beraber, burun tabanında bir iz bıraktığı için tercih edilen bir yöntem değildir. Bizim tercihimiz bu durumda dudak asma yöntemi ile dudağın burun tabanına doğru özel eriyen ipliklerle asılmasıdır.

Sevgilerimle…

Op. Dr. Esra Çelik
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
ONEP Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği
Manolyalı S. No:15 Levent-İstanbul
0212 2839270 (248)
info@esracelik.com
www.esracelik.com

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >