Vagina estetiği

Vagina estetiği

Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajinoplasti olarak da bilinen vajinal gençleştirme ameliyatlarında amaç, gevşemiş kas ve dokuları sıkılaştırmak, buna eşlik eden gevşemiş, fazla vagina derisinin de çıkarılmasıdır. Burada en önemli birinci basamak estetik cerrahın doğru seçimidir.

Günümüzde de bir çok çift kalabalık aile olmak isteğindedir. Bundan keyif alır. Ancak bazı kadınlarda tekrarlayan doğumlar sebebiyle doğum kanalı zamanla genişler, vajina kasları güçsüzleşebilir, hem kendisi hem de partneri bu sebeplerin bir sonucu olarak,  ilişkide daha az temastan dolayı, seks sırasında daha az uyarılır.  Bir çok kadın için seks; çocuktan önce ve çocuktan sonra olmak üzere  sınıflandırılarak tanımlanır. Bizim amacımız, hastamıza  çocuk sahibi olmadan önceki zevki yeniden yaşamasını sağlamak ve yeniden kadın olduğunu hissettirmektir.

Bazı doktorların tercihi pelvik taban kaslarının kasılması ile yapılan KEGEL egzersizlerinden yana olsa da bu asla vajinal cerrahinin yerini tutmaz. Çünkü çok fazla gevşemiş vaginayı bu egzersizlerle toparlamak mümkün değildir. Kegel egzersizleri, vajinanın sağlığını ve gençliğini korumaya yarayan bir çeşit rehabilitasyon egzersizi olarak kabul edilmeli ve hafif gevşemelerde ameliyat öncesi denenmelidir. Ancak uzun zaman alacağı (en az 6 ay-1 yıl) hastaya anlatılmalıdır. Orta ve ileri seviyedeki gevşemelerde ise  vajina daralma ameliyatı uygunlanmalı Pelvik taban kasları uygun şekilde onarılarak sıkıştırılmalı ve fazla vajina derisi çıkarılmalıdır.

Bu ameliyat spinal veya genel anestezi ile yapılabilir. Kanama veya enfeksiyon gibi komplikasyonların görülme ihtimali %1’den azdır. Ameliyattan sonraki 1 aylık dönemde oluşabilecek vajinal akıntının sebebi sıklıkla ameliyatta kullanılan dikişlerin erimesidir. Bu da zamanla kaybolur.

Ameliyattan sonra ağrı kesiciler ile ağrı kontrol altına alınır. Ağrı vajinanın içerisinde olmaz. Vajinanın dışa açılan kısmı ve anüs bölgesinde ağrı olabilir. Bunun için de ağrı kesiciler ve lokal soğuk uygulama yeterlidir.

Hasta hastanede 1 gece yatabilir veya aynı gün taburcu olabilir.

Hasta 6 hafta sonra tamamen iyileşir, 5 gün sonra işine geri dönebilir, 4. Gün yolculuk yapabilir, 6 hafta sonra ilişkiye girebilir.

 

Sorular?

Tekrar çocuk doğurmayı düşünen bir kadına vajina daraltma ameliyatı yapılabilir mi?

Bu ameliyat ile amaç kadını çocuk doğurmamış haline döndürmektir. Eğer bu ameliyattan sonra yeniden çocuk doğurursa, yapılan ameliyatın etkinliği azalacak belki de vajinanın estetiği yeniden tamamen bozulabilecektir. Bunları kabul etmesi durumunda elbette ameliyat olabilir.

Klitorisi gizli olan hastalar nasıl tedavi edilirler?

Klitorisi gizli olan yani üzeri genital bölge derisinin yığılmasından dolayı görünmeyen hastalarda orgazm daha zor olabilir. Bu sebeple klitoris çevresindeki fazla deri çıkarılarak, seks sırasında daha fazla uyarılması sağlanabilir.

Vagina daraltma ameliyatı öncelikle erkeğin seksden zevk almasını mı artırır?

Hayır bizim ameliyatlarımızda amaç öncelikle kadının seksten aldığı keyfi arttırmaktır, bu durumda dolaylı olarak erkek de daha fazla  keyif alır. Bu ameliyat ile kadınların orgazm sıklığı ve yoğunluğunun arttığını gösteren yayınlar mevcuttur.

Kadınlarda labia minorlarin ( küçük dudakların) büyümesi hormonal bir bozukluğa mı bağlıdır?

Hayır

Bilindiği gibi bazı kadınlarda orgazm olamama problemi mevcuttur. Bu durum vajina daraltma ameliyatı ile çözülebilir mi?

Biz normal şartlarda orgazm olabilen yani en azından çocuk doğurmadan önce orgazm olabilen sağlıklı kadınlara bu işlemi yapıyoruz. Çünkü diğeri seksüel işlev bozukluğu olarak adlandırılıp tedavi edilmesi gereken kompleks bir durumdur. Bu ameliyat ile orgazm olabileceğinin garantisi verilemez.

Hiç çocuk doğurmamış hastaya vajinal daraltma yapılabilir mi?

Elbette yapılabilir. Bu hastalarda sadece vajinanın alt kısmının yapılandırılarak onarılması yeterli olmaktadır.

HPV ile enfekte (genital siğil) hastalarda bu işlem yapılabilir mi?

Elbette yapılabilir. Ancak genital HSV ‘si (genital uçuk ) mevcut hastalarda ameliyat öncesi valtrex ile baskılama daha doğru olacaktır.

 

G noktası büyütme (G- Spot Amplification):

Tüm dünyada kadınların cinsel olarak isteği  aslında birbirinden çok da farklı değil. ‘’ Daha yoğun orgazm!’’  Kadınlar seksi sever ve mümkün olan en iyi seksüel yaşama sahip olmak isterler…

G shot hakkında bilgi: Designer vaginal G-Spot amplification, Grafenberg noktasının (G noktası) kollajen enjeksiyonu ile büyütülmesi ve genişletilmesidir. Enjeksiyon öncesi herhangi bir deri testine ihtiyaç yoktur.  Designer Vaginal G-Spot büyütülmesi Laser Vaginal Gençleştirme Enstitüsü (USA)  tarafından  bulunmuş ve geliştirilmiştir.  Bu enstitü tüm dünyada geliştirdiği teknikler ile yankılar uyandırmıştır. Bu enstitünün görevi: ‘’Bilgisi, seçimi ve alternatifleri ile daha güçlü kadın’’a ulaşmaktır.

Grafenberg noktası (G Noktası) hakkında bilgi:

G noktası ilk olarak International Journal of Sexology de 1950 yılında yayınlanan bir makalede, Bu noktayı tanımlayan Dr. Ernest Grafenberg ‘in adı ile isimlendirilmiştir. Dr. Grafenberg Vajinanın içinde direkt uyarıldığında daha büyük ve güçlü orgazma sebep olan yüksek erojen bir zon (bölge) bulmuştur. Grafenbergin bulguları: Bu erotik zon daima vajinanın ön duvarında üretranın seyrinde olup, tıpkı penisteki corpora cavernosalar gibi erektil bir dokudur. Seksüel uyarı esnasında, kadın üretrası genişlemeye başlar ve kolayca hissedilir. Orgazmın sonunda dışarıya doğru oldukça şişkinleşmiş olduğu görülür. En çok uyarılan bölüm, mesana boynundan gelen arka üretra bölgesine denk düşen kısımdır.

G noktası neresidir?

G noktası, vücudun ve kadın vajinasının ön duvarında yerleşen, yüksek duyarlılığa sahip, 10 kuruş- 50 kuruş ebatlarında, bir bölgedir. Lokasyonu değişmekle beraber, G noktası tipik olarak pubik kemik ile servixin ortalarında yerleşir.  Araştırmacılar bazı kadınların duyarlılıklarının, vajinada tarif edilen noktadan daha yukarıda arttığı da tespit edilmiştir.

‘’G Shot tüm yaşlarda, bütün kadınlar içindir’’

G noktası vajina duvarının hemen altında olup, vajina duvarından indirekt olarak da uyarılabilir. Bir çok kadın bu nokta uyarıldığı zaman acil idrara çıkma isteği duyarlar fakat bu uyarı devam ederse ve mesane boş ise oldukça zevk alırlar.  Bir kısmı orgazma ulaşırken bir kısmı da salgıladıkları bir sıvı ile beraber orgazmik kontraksiyonlar yaşarlar. G-Shot denen işlem ile G noktasının büyütülmesi, bu noktanın daha kolay lokalize edilmesini ve ve kadının maksimum zevk almasını sağlar.

G Shot ile ilgili araştırma sonuçları:

‘’G-Shot her yaştaki kadınlar içindir’’

 • G-Shot uygulanan kadınların %87 si seksüel uyarılma ve memnuniyetlerinin arttığını rapor etmişlerdir.
 • ‘’Bugüne kadar seks hayatımla ilgili hiçbir şikayetim olmasa da şu an kendimi daha iyi hissediyorum’’
 • ‘’Artık G noktamı gerçekten hissedebiliyorum.’’
 • ‘’Hayatımda ilk defa çoklu orgazm yaşadı ve muhteşemdi.’’
 • ‘’G-Shot’ a teşekkürler, artık daima heyecanlıyım’’
 • ‘’G-Shot’tan sonra, G noktamın nerede olduğunu artık bütünüyle biliyorum.’’
 • ‘’ G Noktası hakkında klinik bilgiden ve G-Shot’tan sonra , G noktamın nerede olduğunu ve seksüel zevki nasıl arttıracağımı biliyorum’’
 • G Shot’ın etkisi 4 saat içinde başlar ve kendinizi keyif verici madde almış gibi eğlendirebilirsiniz’’

 

G-Shot ne kadar güvenlidir?

Vajina içine kollajen enjeksiyonu ilk defa 1940’da daha çok yaşlı kadınları etkileyen intrinsik sfinkter yetersizliği  (ISD) tedavisinde idrar kaçırmayı önlemek amacıyla kullanılmıştır. ISD’de iç üretra sfinkteri açık kalır ve kadın devamlı olarak idrar kaçırır. Enjekte edilebilen dolgu materyelleri, yaptıkları kitle etkisi ile internal sfinkteri kapatırlar ve idrar tutabilmeyi sağlarlar.Yapılan yüzlerce klinik araştırma ve çalışmalar, kollajen enjeksiyonunun güvenli olduğunu göstermiştir. Çalışmalarda enjeksiyon sahasından minimal kanama ve idrar yolu enfeksiyonları nadir komplikasyonlar olarak rapor edilmiştir.

The Food and Drug Administration (FDA) ISD tedavisi için kollajen enjeksiyonunu onaylamıştır.

G-Shot nasıl uygulanır?

G-Shot lokal anestezi altında ofiste uygulanabilen ağrısız bir tekniktir. Enjeksiyon 5 sn’den az sürer ve muayenehanede geçirilen toplam süre 10 dakikadır.  Özel olarak dizayn edilmiş bir spekulum ile vagina görülür ve G-noktasına kollajen enjekte edilir. G noktasının hem projeksiyonu hem de genişliği ¼’ü kadar artar. G noktasının genişlemesi ile seksüel uyarı ve memnuniyet artar.

 Sık Sorulan Sorular:

 • G-Shot ağrılı bir işlem mi?
 • Hayır değil. G-Shot’tan önce ince bir iğne yardımıyla lokal anestezik uygulandığı için ağrı olmuyor.
 • G-Shot uygulaması ne kadar zaman alıyor?
 • Kollajen enjeksiyonu 5 sn’den daha az zaman alır. Uygulamanın toplam süresi 10-15 dakikadır.
 • G-Shot’ın etkisi ne kadar sürer?
 • Bu işlemin etkisi 4 ay devam eder.
 • G-Shot güvenli midir?
 • G-Shot son derece güvenlidir ve klinik araştırmalarda komplikasyon görülmemiştir.
 • G-Shot benim G noktamı bulmamı kolaylaştırır mı?
 • G noktanızın tespitinde zorluk yaşamazsınız ama asıl önemlisi partneriniz ile ilişkide bu noktanın teması kolaylaşır.
 • G-Shot işleminde enjekte edilen madde yer değiştirir mi?
 • Hayır enjekte edilen kollajen orijinal pozisyonun da kalır.
 • G-Shot uygulamasından sonra adet döneminde tampon kullanmaya devam edebilir miyim?
 • Elbette hiçbir sakıncası yoktur.
 • G-Shot’tan sonraki, mastürbasyon, çeşitli seks oyuncakları, sert seks G-noktasının yerini değiştirir mi?
 • Hayır G noktası orijinal yerinde kalır.
 • G-Shot işleminde kullanılan madde herhangi bir hormon içerir mi?
 • Hayır tamamen doğal bir madde olan hyaluronik asit içerir, hormon içermez.

10)G Shot işleminden sonra gebe kalabilir miyim?

 • Elbette kalabilirsiniz.
Diğer Tedaviler
Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

Devamı >
Şakak Germe
Şakak Germe

Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

Devamı >
Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

Devamı >
Kırışıklık Tedavileri
Kırışıklık Tedavileri

Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

Devamı >
Şakak Germe Uygulaması
Şakak Germe Uygulaması

Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

Devamı >
Şakak Germe (Temporal Lifting)
Şakak Germe (Temporal Lifting)

(Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

Devamı >
Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

Devamı >
Burun Estetiği Hakkında
Burun Estetiği Hakkında

Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

Devamı >
Burun Estetiği Deyince
Burun Estetiği Deyince

Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

Devamı >
Burun Estetiği Ameliyatları
Burun Estetiği Ameliyatları

Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

Devamı >
Meme Küçültmede Kadınlar
Meme Küçültmede Kadınlar

Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

Devamı >
Meme Küçültme Uygulaması
Meme Küçültme Uygulaması

Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

Devamı >
Göğüs Dikleştirme
Göğüs Dikleştirme

Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

Devamı >
Meme Büyütme İşlemleri
Meme Büyütme İşlemleri

Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

Devamı >
Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

Devamı >
Çipli Meme Protezi
Çipli Meme Protezi

Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

Devamı >
Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

Devamı >
Öğle Arası Estetiği
Öğle Arası Estetiği

Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

Devamı >
Meme Rekonstrüksiyonu
Meme Rekonstrüksiyonu

Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

Devamı >
Ameliyatsız Estetik Kombinler
Ameliyatsız Estetik Kombinler

Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

Devamı >
Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği

Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

Devamı >
Vagina estetiği
Vagina estetiği

Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

Devamı >
Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

Devamı >
El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

Devamı >
Meme Küçültme
Meme Küçültme

Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

Devamı >
Meme Büyütme
Meme Büyütme

Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

Devamı >