Bize Ulaşın!

Meme Küçültmede Kadınlar

Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin büyük olmasından bir kısmı da küçük olmasından yakınmaktadırlar. Bazıları ise daha dik memelere sahip olmak isterler.

Meme kadınların en önemli organlarından biridir. Hem annelikte emzirme açısından hem de cinsellikte önemli bir yeri vardır. Memeler dışarıdan oldukça fark edilen bir organdır. Bu nedenle dış görünüş açısından kadını oldukça etkilemektedir. Bu nedenle estetiğe önem veren kadınların birçoğu meme operasyonu geçirmektedirler. Göğüs estetiği konusunda genellikle en çok tercih edilen yöntemlerden biri meme büyütme ameliyatlarıdır. Meme büyütme ameliyatlarında, insanın doğal yapısına uygun olarak üretilmiş olan silikon protezler kullanılmaktadır. Bu silikonlar dokunulduğunda gerçek meme hissi vermektedirler. Bunun yanı sıra insanın kendi dokusundan da faydalanılabilir. Fakat günümüzde daha çok tercih edilen yöntem silikonla büyütme tekniğidir. Diğer bir estetik operasyon türü meme küçültme ameliyatıdır. Küçültme operasyonu büyük memelerden şikâyet eden ve sağlık problemi yaşayan kadınlar tarafından tercih edilir. Meme başı ve çevresinde yapılan operasyonlarda daha az iz kalmaktadır. Ameliyatta süt bezleri ve bunları besleyen kanalların etkilenmemesi için dikkat edilmelidir. Göğüsler bu ameliyatla daha çok simetrik hale getirilir. Meme dikleştirme ameliyatı diğer bir estetik türüdür. Bu ameliyatta göğüslerin dik bir yapıya kavuşması sağlanır. Bu ameliyatlarda memelerin göğüs ölçüleri değiştirilmez sadece sarkıklığı giderilir.

Göğüslerde ölçü olarak kadının kilosu, kalça ve omuzları birlikte ele alınmaktadır. Göğüslerin vücut hatlarıyla uyumlu olması dış görünüş açısından önemli bir faktördür. Bu nedenle sadece mükemmel memelere sahip olmak yeterli değildir. Bu ameliyatlar için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.