Ameliyatsız Popo Estetiği

Ameliyatsız Popo Estetiği

Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi.

Günümüzde söz konusu popo estetiği olduğunda birçok farklı teknikten söz etmek mümkün. Özellikle son dönemde artan dolgu uygulamaları sayesinde artık sadece ameliyatla değil ameliyatsız olarak da başta popo büyütme olmak üzere pek çok farklı müdahale gerçekleştirebiliyoruz.

Ameliyatsız popo büyütme

Ameliyatsız popo büyütme, sıklıkla dolgu uygulamalarıyla yaptığımız bir işlemdir. Her ne kadar çeşitli lazer tedavilerinin de ameliyatsız popo büyütmede kullanıldığı söylense de aslında maalesef bu gerçekçi bir yaklaşım değildir.

Ameliyatsız popo büyütme estetiği bir hacim verme işlemi olduğu için daima dolgu maddeleriyle yapılır. Medikal cihazlarla gerçekleştirilen ameliyatsız popo estetiği işlemleri genellikle o bölgedeki cildi sıkılaştırmaya ve cilt kalitesini iyileştirmeye yönelik işlemlerdir.

Popo estetiği nedir?

Popo estetiği, popo bölgesine yapılan ameliyatlı ve ameliyatsız birçok farklı tekniğin kullanıldığı bir işlemdir. Popo estetiği ile popo kaldırılabilir, şekillendirilebilir, büyütülebilir, kavis verilebilir hatta bazı durumlarda yağ alma işlemleriyle bir miktar küçültülebilir.

Konsültasyon muayenesinde hastaların beklentileri öğrenilip ihtiyaçları tespit edilir akabinde de hasta için uygun bir yöntem belirlenir.

Popo estetiği, birçok kişinin estetik kaygılarla başvurduğu bir işlemdir. Popo estetiğinde amaç daha biçimli, kalkık ve vücut hatlarıyla uyumlu bir popo görünümüne kavuşmaktır. Yukarıda da bahsettiğim üzere ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekler mevcuttur. Her iki seçenek de oldukça güvenilir ve konforlu olmakla birlikte popo estetiği ameliyatından sonra hastalar belirli bir süre nekahet dönemine ihtiyaç duyarlar.

Her operasyonda olduğu gibi popo estetiği ameliyatında da operasyon sonrası ilk haftalarda yatış pozisyonuna dikkat edilmeli, ameliyat bölgesi travmalardan korunmalı, kontrol günleri aksatılmamalı, sosyal hayata ise cerrahınızın yönlendirmeleri doğrultusunda kontrollü şekilde dönülmelidir.

Popo estetiği neden yapılır?

Popo estetiği genellikle estetik kaygılar doğrultusunda yapılan bir işlemdir. Kilo değişimleri, genetik faktörler, vücut yapısı gibi birçok farklı etkenden ötürü bazı kadınlarda popo bölgesi yeterince kalkık veya biçimli olmaz. Popo estetiğinde amaç, daha estetik ve biçimli bir popo görünümüne kavuşmaktır.

Popo estetiği her ne kadar fiziksel ihtiyaçlar doğrultusunda yapılıyormuş gibi görünse de günün sonunda iyileştirilen estetik görünüm sayesinde sıklıkla hastaların öz güvenlerinde de  artış görülür. Genellikle kendilerini daha fazla beğendikleri için kendilerine daha fazla güvenirler ve sosyal yaşamda daha girişken bir ruh haline bürünürler.

Popo estetiği için kullanılan teknikler

Popo estetiği uygulamalarını her ne kadar ameliyatlı ve ameliyatsız olarak ikiye ayırsak da temelde, kullanılan teknik açısından 3 yöntem söz konusudur. Bunlar;

 • Silikon implant ile yapılan popo estetiği
 • Yağ enjeksiyonları ile yapılan popo estetiği
 • Dolgu maddeleri ile yapılan popo estetiği

Silikon implant ile popo estetiği

Silikon implantlar yapılan popo estetiği işlemleri hem ülkemizde hem de dünya çapında oldukça popüler işlemlerdir. Birçok Hollywood ünlüsünün dahi tercih ettiği işlemlerin başında gelen silikon implantlarla yapılan popo estetiğinde hastalar pek çok avantaja sahiptir.

İmplant boyutunu seçme özgürlükleri olduğu için bu işlemde istenilen büyüklük ve hacim genellikle hastalar tarafından vücut yapıları el verdiği müddetçe belirlenir.

Şekil ve hacimsel büyüme isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bir işlem olan silikon implant ile popo estetiği işlemi, genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. İşlem esnasında hastanın vücut yapısına ve ihtiyaçlarına göre implant kas altına veyahut kas üstüne yerleştirilir.

Silikon implantlarla yapılan popo estetiği işlemleri genellikle ömürlük işlemdir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği

Silikon implantların yanı sıra yağ enjeksiyonu da özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen yöntemler arasındadır. Bu teknikte hastaların kendi vücut yağları kullanılır. Kişilerin kendi vücut dokuları kullanıldığı için oldukça güvenilir ve konforlu bir işlem olan yağ enjeksiyonu ile popo estetiğinde popo büyütülebilir ve yeniden şekillendirilebilir.

Liposuction yöntemiyle vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağların özel bir işlemden geçirilerek popoya enjekte edilmesiyle yeni bir popo görünümü elde edilebilir. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği uygulamasının birçok avantajı olmakla birlikte bu işlem maalesef ömürlük bir işlem değildir.

Yağ dokuları ortalama 1,5 yıl -2 yıl içerisinde erimeye başlar ve elde edilen hacmin bir kısmı zamanla kaybedilir. Ancak işlem düzenli şekilde tekrarlandığında kalıcılık süresinin bir miktar daha arttığı bilinmektedir.

Kalça kaldırma ile popo estetiği

Kalça kaldırma ile yapılan popo estetiğinde amaç, kalça bölgesinde daha genç bir görünüm elde ederken daha biçimli bir popoya sahip olmaktır. Bu yönteme özellikle ileriki yaşlarda, cilt dokusunun gevşemeye başladığı dönemlerde başvurulur.

Kalça kaldırma ile popo estetiği işleminde varsa önce fazla yağlara liposuction yöntemiyle müdahale edilir ardından gevşeyip sarkmaya başlayan fazla cilt dokusu cerrahi olarak alınır. Cilt gerilerek kalça bölgesinde daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir.

Popo Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Popo estetiği ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede alanında yetkin bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.
 • İşlemden önce beklentilerinizi cerrahınıza mutlaka iletmeli ve varsa aklınıza takılan soruları sormalısınız.
 • Operasyondan önceki dönemde sizlere verilen yeme içme yönergelerine düzenli uymalı, ameliyat haftasında bitki çaylarının, sigaranın ve takviye gıdaların tüketiminden kaçınmalısınız.
 • Düzenli ilaçlar kullanıyorsanız bunları mutlaka bize ve size bu ilaçları reçete eden doktora bildirmelisiniz.

Popo Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Popo estetiği 18 yaşını doldurmuş daha biçimli ve vücut hatlarıyla uyumlu bir popo görünümüne kavuşmak isteyen herkese uygulanabilir. Bunlara ek olarak eğer ameliyatsız yöntemler yerine ameliyat tercih edilecekse o zaman hastaların anestezi almaya uygun olmaları da gerekmektedir.

Popo estetiği ihtiyaç halinde hem kadınlara hem de erkek hastalara güvenle uygulanabilen bir prosedürdür. Gerek ameliyat gerektiren yöntemler gerekse ameliyatsız popo estetiği, doğru bir planlama ve doğru bir hasta seçiminin akabinde başarılı sonuçlar elde ettiğimiz güvenli ve konforlu uygulamalardır.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası İzler ve Kalıcılık

Günümüzde birçok estetik reklamı her ne kadar aksini iddia etse de izsiz ameliyat yoktur. Hemen hemen her estetik ameliyatta mutlaka iz kalır. Önemli olan izleri doğru bir şekilde gizleyebilmek ve minimalize edebilmektedir.

Popo estetiği ameliyatlarından sonra da kesi yapılan yere göre kısmi iz kalabilir. Ancak ameliyattan sonraki ilk 6 ay içerisinde izler giderek soluklaşır ve 1 yılın sonunda büyük oranda cilt tonuna yakın bir renge bürünerek neredeyse kaybolur. Bu süreci hızlandırmak için operasyon sonrası dönemde başta lazer tedavileri olmak üzere farklı ameliyatsız estetik uygulamalarla da izler minimalize edilebilir.

Ameliyatsız Kalça Büyütme İşlemi

Ameliyatsız kalça büyütme işlemi hem hızlı sonuç veren hem de iyileşme süreci gerektirmeyen uygulamalardan biridir.

Ameliyatsız kalça büyütme estetiği iki farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan ilki pek çok dolgu işleminde olduğu gibi kalça dolgusunda da kullanılan hyaluronik asit dolgulardır. Diğeri ise kişinin kendi vücut yağlarının kullanıldığı yağ enjeksiyonu işlemleridir.

Her iki işlem de hastaya pek çok farklı avantaj sağlamakla birlikte özellikle yağ enjeksiyonu ile yapılan popo büyütme işlemleri son yıllarda popülerliğini artırmıştır.

Ameliyatsız Popo Büyütme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız popo büyütme uygulamaları kısa sürede tamamlanan ve çoğunlukla iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan uygulamalardır.

Ameliyatsız popo büyütme için başvuran hastalara ilk etapta konsültasyon muayenesi yapılır. Bu muayenede hem hastaların beklentileri, talepleri öğrenilir hem de vücut yapılarına bakılır.

Ameliyatsız popo büyütmede hyaluronik asitli dolgular ve yağ enjeksiyonu işlemleri kullanılmaktadır. Hangi tekniğin hasta için daha uygun olacağına konsültasyon muayenesinde karar verilir. Örneğin eğer hastanın vücudunda yağ oranı yeterli yükseklikte değilse o zaman bu hasta grubu için hyaluronik asit dolgulara başvurulur.

Ameliyatsız popo büyütme estetiği eğer yağ enjeksiyonuyla yapılacaksa kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kullanılır.

Ameliyatsız Popo Büyütme Riskleri ve Yan Etkileri

Her işlemde olduğu gibi ameliyatsız popo büyütme estetiği de kendi içerisinde bazı riskler barındırır. Ancak bu riskler minimaldir ve gerçekleşme ihtimalleri düşüktür. Yine de risksiz uygulama olmadığı bilinmelidir.

Ameliyatsız popo büyütme estetiği eğer dolgu maddeleriyle yapılıyorsa ve kişinin alerjik bir bünyesi varsa bu dolgu maddelerine de alerjik reaksiyon gösterebilir. Veyahut yöntem olarak yağ enjeksiyonu tercih edildiyse yanlış bir prosedür izlendiği takdirde bu dokular enfekte olabilir.

Söz konusu sağlık uygulamaları olduğunda tüm işlemlerde her zaman küçük de olsa bir komplikasyon riski vardır. O nedenle herhangi bir uygulama yaptırmadan önce mutlaka alanında yetkin ve tecrübeli bir hekime başvurulmalıdır.

Popo Dolgusu

Mutlaka deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılması gereken bir işlem olan popo dolgusu, hem yağ enjeksiyonuyla hem de dolgu maddeleriyle yapılabilmektedir.

Konforlu ve güvenilir bir işlem olan popo dolgusunda amaç, popoya hacim kazandırarak hem vücut hatlarıyla uyumlu hem de daha biçimli bir popo görünümü elde etmektir. Dolgu maddeleriyle yapılan popo dolgusunda dolgu maddeleri direkt enjekte edilirken yağ enjeksiyonuyla yapılan popo dolgusunda öncelikle hastanın vücudunun çeşitli bölgelerinden yağlar alınır. Ardından özel bir işlemden geçirilerek alınan dokular temizlenir ve popo bölgesine enjekte edilir.

Popo dolgusunun kalıcılık süresi kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir.

Popo Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle popo dolgun yaptırmak isteyen hastaların talepleri ve beklentileri öğrenilir ve akabinde bir uygulama planı oluşturulur.

Bu süreçte hastaların tıbbi geçmişlerini paylaşmaları önemlidir. Yapılan planlamada ihtiyaç halinde hastaların tıbbi geçmişleri doğrultusunda değişiklikler yapılabilir.

Vücut yapısı analiz edilip kullanılacak dolgu tekniğine karar verilir. Popo dolgusu yağ enjeksiyonuyla veya dolgu maddeleriyle yapılabilen bir işlemdir.

Dolgunun hangi teknikle yapılacağına karar verildikten sonra detaylı bir planlama yapılır ve dolgunun miktarı kararlaştırılır.

Yağ enjeksiyonuyla yapılacak dolgu işlemlerinde öncelikle vücudun çeşitli yerlerinden yağlar alınarak özel bir işlemden geçirilir. Akabinde de popoya enjekte edilir. Enjeksiyon işleminin hassas bir şekilde yapılması ve poponun şekil ve konturunun doğru şekilde belirlenmesi önemlidir.

Popo Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Popo bölgesinde zamana bağlı olarak çeşitli faktörler nedeniyle hacim kaybı yaşayan ve daha biçimli bir popo görünümüne kavuşmak isteyen 18 yaşını doldurmuş herkes popo dolgusu için uygun birer adaydır.

Popo Dolgusu Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Popo dolgusu her ne kadar güvenilir ve konforlu bir işlem olsa da uygulama mutlaka bir hazırlık süresi gerektirmektedir. Bu süreçte hastaların doktorlarıyla tüm tıbbi geçmişlerini doğru bir şekilde paylaşmaları önemlidir. Bununla birlikte ilk muayene sonrası hastaların kendilerine verilen yönergeleri eksiksiz şekilde izlemeleri önemlidir.

Eğer yağ enjeksiyonu tekniği tercih edilecekse bu dönemde hastalar takviye gıdalar almamalı, bitki çayları gibi kan sulandırıcı etki gösteren içecek ve besinlerin tüketimine ara vermelidirler.

Popo Dolgusu Sonrası Süreç ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popo dolgusu işleminden sonra uygulama alanının travmalardan korunması önemlidir. Bu kapsamda ilk haftalarda aşırı ağır aktivitelerden mutlaka kaçınılmalı, sert zeminlere oturulmamalı, ilk haftalarda yatış pozisyonuna dikkat edilmelidir.

Yağ enjeksiyonu ile popo dolgusu tercih edildiyse uygulamadan sonraki dönemde yağ alınan bölgelerdeki minimal izlerin daha hızlı solması için doktorun önerdiği bakım kremleri de düzenli şekilde kullanılmalıdır.

Yine bu süreçte hastaların beslenme düzenlerine ve sıvı alım miktarlarına dikkat etmeleri önemlidir. Özellikle su tüketimleri mutlaka 2,5 litrenin üzerinde olmalıdır. Böylelikle hem daha sağlıklı hem de daha konforlu bir iyileşme süreci geçirebilirler.

Uygulamadan sonra işlem bölgesinde hafif ödem, kızarıklık, şişlik ve kısmi morarmalar görülebilir. Bu durum hastadan hastaya değişmekle birlikte oldukça beklenen bir durumdur. İşlem bölgesine aralıklarla soğuk kompres uygulayarak olası ödem ve morluklar minimalize edilebilir.

Popo Dolgusunun Avantajları

Popo dolgusu hastalara pek çok avantaj sağlayan güvenilir ve konforlu olduğu kadar kısa sürede de hızlı sonuç veren bir uygulamadır. Özellikle daha biçimli bir popo görünümüne sahip olmak isteyen ancak ameliyat olmaktan imtina eden hastalar için ideal bir seçenek olarak görülen popo estetiği uygulaması birçok avantajı bünyesinde barındırır.

 • Yağ enjeksiyonu ile yapılabilen popo dolgusu uygulamasında kişinin kendi vücut dokusu kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon riski yoktur.
 • Popo dolgusu işlemi uzun iyileşme sürelerine ihtiyaç duymayan kısa sürede etkili sonuç alınan bir uygulamadır.
 • Popo dolgusu, popo estetiği ameliyatlarının aksine belirli kurallara dikkat ederek hemen sosyal hayata dönebildiğiniz bir işlemdir.
 • 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek rahatlıkla popo dolgusu işlemini yaptırabilir.
 • Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan popo dolgusu işlemi, talep edilirse hyalurodinaz enjekte edilerek büyük oranda eritilebilir.
 • Belirli aralıklar tekrarlandığında büyük oranda kalıcılığı artan bir uygulamadır.

Ameliyatsız Popo Estetiği Öncesi & Sonrası

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >