Kırışıklık Tedavileri

Kırışıklık Tedavileri

Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten heyecanlandırıyor ama inanın ameliyatsız estetik işlemler de en az operasyonların kendisi kadar heyecanlandırıyor. Bunun nedeni de günümüz medikal teknolojilerinin hızla gelişmesi sayesinde artık ameliyatsız estetik işlemlerde dahi çok iyi sonuçlar alabiliyor olmamız.

Özellikle yaşlanma karşıtı Anti-Aging dediğimiz işlemlerde ve kombine uygulamalarda hem doğal görünümden ödün vermiyoruz hem de hastalarımızın istediği daha genç bir görünüme kavuşmalarına katkı sağlıyoruz. Böylelikle hem hastalarımız mutlu bir şekilde kliniğimizden ayrılıyor hem de biz kendimizi ameliyatsız uygulamalarda daha da geliştirerek hastalarımıza daha konforlu tedavi seçenekleri sunuyoruz

Kombine işlemler dedim ama kombine işlemler aslında çok genel bir kavram günün sonunda ameliyatlar da kombine şekilde yapılabilir ameliyatsız işlemler de kombine şekilde yapılabilir. Pek çok farklı işlem beraber yapılabildiği gibi tek bir işlemin farklı versiyonları da kombine şekilde yapılabilir.

Ben bugün sizlere kombinin kırışıklık tedavilerinden bahsetmek istiyorum çünkü yaşlanma dediğimizde pek çoğumuzun aklına gelen o kırışık yüz ifadesi maalesef pek çoğumuz için pek de parlak bir görüntü değil. Her ne kadar her yaşın kendine has ayrı bir güzelliği olsa da günümüzde pek çok kadın ve erkek aynaya baktığında yaşlanmanın getirdiği o cilt kırışıklıklarını görmek istemiyor.

Peki bizler kombine kırışıklık tedavileri kapsamında neler yapıyoruz? Şöyle ki öncelikle hastalarımızı konsültasyona alıyoruz. Bu konsültasyon kapsamında da hastalarımızın cilt kalitelerini, neye ihtiyaçları olduğunu, nasıl beklentileri olduğunu öğreniyoruz. Bununla birlikte yaşamsal alışkanlıklarını öğreniyoruz çünkü her ne kadar bizler küçük dokunuşlarla hastalarımızın daha genç görünmesine katkı sağlasak da günün sonunda beslenme alışkanlıklarından temel yaşamsal alışkanlıklara kadar pek çok farklı faktör hastalarımızın hem yaşlanma sürecini hem de bizlerin yaptığı işlemlerin kalıcılık süresini etkiliyor.

Detaylı bir konsültasyondan sonra hastalarımızı işleme alıyoruz. Kombine kırışıklık tedavileri kapsamında neler yapıyorsunuz derseniz. Dolgu, botoks ve enerji bazlı cihazlar dediğimiz radyo frekans uygulamaları ya da cilt yenileme işlemleri gibi pek çok farklı işlemi kombine kırışıklık tedavisi kapsamında yapıyoruz. Burada dolgu demen sizi biraz şaşırtabilir. Aslında evet, dolgu genelde hacim kayıplarında kullandığımız etkili bir ameliyatsız estetik işlemdir. Ancak bazı kırışıklık tedavilerinde de dolguya başvurabiliyoruz. Botoksun yetersiz kaldığı ya da çok derin kırışıklığın artık ciltte çöküntüye neden olduğu noktalarda dolgu işlemlerinden destek alabiliyoruz. Bununla birlikte, dolgu ve botoksun yanı sıra radyo frekans enerjisi, ultrason enerjisi ve bipolar radyo frekans gibi farklı enerji bazlı cihazlardan da kombine kırışıklık tedavileri kapsamında destek alıyoruz çünkü bu cihazların hemen hemen hepsi cildin farklı katmanlarına etki ederek cilt kalitesinin artmasını sağlıyor. Artan cilt kalitesi de hem yaptığımız işlemin daha iyi durmasını hem de işlemlerin daha uzun soluklu sonuçlar vermesine yardımcı oluyor. Öyle ki günün sonunda her ne kadar iyi bir dolgu iyi bir botoks yapsanız da eğer hastanızın cilt kalitesi, cilt elastikiyeti yeterli düzeyde değilse o zaman yaptığınız işlemlerin kalıcılığı maalesef çok uzun soluklu olmuyor. Bu nedenle kombine kırışıklık tedavilerinde sıklıkla o anki görünümü düzeltmenin yanı sıra hastalarımızın cilt kalitesini artırmaya yönelik işlemler de yapıyoruz.

Dolgu ve botoks işlemlerinin yanı sıra yine bu noktada mezoterapiler, PRP uygulamaları gibi farklı enjeksiyon içeren işlemler de yapıyoruz. Bu uygulamaların hepsi farklı derecedeki cilt elastikiyetine müdahale eden akabinde de kişilerin daha güzel yaşanmasına katkı sağlayan uygulamalar.

Peki uygulamaların daha doğrusu hangi uygulamaların yapılacağını nasıl karar veriyoruz?

Öncelikle dediğim gibi konsültasyon esnasında hastalarımızla ilgili detaylı bilgi alıyoruz. Bununla beraber eğer hastamızda yoğun bir kırışıklık söz konusuysa dolgu ve botoks uygulamalarından kombine olarak yararlanıyoruz. Eğer kırışıklığın yanı sıra yaşlanmanın getirdiği kahverengi lekelenmeler varsa o zaman radyo frekans enerjileri, ultrason enerjileri, morpheus 8 gibi uygulamaları kullanıyoruz. Bu uygulamaların yanı sıra hastamızın ihtiyaç duyduğu durumlarda Mezoterapi veya PRP uygulamasını yapıyoruz. Tabii bu uygulamaların bir kısmı tek seanslık tedavileri olmakla birlikte bir kısmı da seanslar halinde uygulanıyor. Kaç seans yapılacağı, nasıl yapılacağı hastanın cilt durumuna göre değişiklik gösteriyor. Bu uygulamaların neredeyse tamamı herhangi bir iyileşme süreci gerektirmeyen ve klinik ortamda rahatlıkla yapılabilen uygulamalar ve maksimum 40 – 45 dakikalık uygulamalar. Dolayısıyla bir öğle arası vakit dediğimiz kısa bir sürede dahi yapılabilen işlemler.

Bununla birlikte herhangi bir iyileşme süreci olmadığı için uygulamadan hemen sonra hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına geri dönebiliyor, işlerine gidebiliyor, toplantılarına katılabiliyor. Sadece bu noktada hastalarımızdan tek ricamız işlem bölgesinde kısa süreli de olsa cilt hassasiyeti olabileceği için uygulamalardan sonra ciltlerini güneşin zararlı ışınlarından korunmaları, mutlaka güneş kremi kullanmalarıdır. Hali hazırda bu hassasiyet zaten birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçiyor.

Toparlayacak olursak, kombine kırışıklık tedavileri biz, plastik cerrahlar olarak, kliniklerimizde sıklıkla uyguladığımız tedavilerden biri. Söz kombine karışıklık tedavileri olduğunda tabii ki her cerrahın izlediği yol, kullandığı yöntem, kullandığı cihazlar farklılık gösteriyor.

Ben kliniğimde özellikle son teknoloji cihazlara yer vermeye özen gösteriyorum çünkü tıpta hiçbir zaman tamam oldu diye bir şey yok her zaman yenilikleri kovalamak gerekiyor. Her bir yenilik hastalar için daha konforlu ve daha etkili bir tedavi süreci anlamına geliyor. Günün sonunda eğer sizler de kırışıklıklarınızı geride bırakıp daha genç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız iyi bir araştırma sonucu bir plastik cerraha başvurabilir ve ameliyatsız estetik işlemlerle dahi daha canlı ve dinamik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >