Kış Aylarının Popüler 5 Estetik Uygulaması

Kış Aylarının Popüler 5 Estetik Uygulaması

Kış aylarının gelmesiyle birçok kişinin evinde bir köşeye çekilip soğuk havaların geçmesini beklediğini düşünebilirsiniz.

Durum hiç de öyle değil desem, ne derdiniz?

Kış ayları pek çok için yağmur, çamur, soğuk anlamına gelse de birçok kişi için küçük değişimlerin yapılabileceği en güzel zamanlar…

Neden mi?

Evde geçirilen zamanın artması, kalın kış kıyafetleri nedeniyle rahatlıkla gizlenebilen bandajlar ve dahası!

Kış ayları dendiğinde birçok kişi için dönüşümün en güzel zamanları diyebiliriz. Hem yaz aylarına yapılan hazırlık hem de kişinin kendinde yapacağı küçük değişimler için ideal zamanlar olan kış aylarında bazı işlemler var ki diğerlerine göre çok daha fazla tercih ediliyor.

Kış aylarının popüler estetik uygulamalarına geçmeden önce bir plastik cerrah olarak şunu söylemekte fayda görüyorum. Günümüzün gelişen medikal teknolojileri sayesinde ister estetik ameliyatlar olsun ister ameliyatsız estetik işlemler olsun, birçok işlem yaz kış gönül rahatlığıyla yapılabilir ve hastalara konforlu bir iyileşme süreci sunulabilir. Kış aylarının tercih edilme nedeni çoğu zaman psikolojik olmakla birlikte bir de yukarıda da belirttiğim gibi iyileşme sürecinin daha inzivada yaşanma şansıdır.

Şimdi gelelim kış aylarının popüler estetik uygulamalarına…

Kış ayları geldiğinde en çok yapılan işlemler sırasıyla; meme büyütme ameliyatı, jinekomasti ameliyatı, Vaser Liposuction, yüz germe ameliyatı ve göz kapağı estetik işlemleridir.

Meme büyütme ameliyatı, günümüzde hastalarımızın talepleri doğrultusunda yağ enjeksiyonu veya protezlerle yapılmakla birlikte gerek uzun ömürlü olması gerekse daha büyük bir meme formu elde edilebilmesi nedeniyle sıklıkla protezlerle yapılmaktadır. 1 gün hastanede kalmayı gerektiren ve genel anestezi altında yapılan bir estetik ameliyat olan meme büyütme ameliyatında ortalama 5 ila 7 gün içerisinde hastalarımız rahatlıkla sosyal yaşantılarına dönebilmektedirler. Kış aylarında yaptırılan meme büyütme ameliyatı sayesinde birçok kadın yaz aylarına kendini daha hazır hissetmekte ve yaz tatili planlarında daha esnek davranabilmektedir.

Kış aylarının bir diğer popüler uygulaması ise kuşkusuz ki jinekomasti ameliyatıdır. Kısaca erkeklerde ortaya çıkan kadınsı meme görünümü olarak özetleyebileceğimiz jinekomasti problemi, özellikle birçok erkeğin öz güvenini etkileyen ve yaz aylarını adeta kabusa çeviren problemlerden biridir. Bu nedenle pek çok erkek plajlarda gezecekleri vakitler gelmeden önce jinekomasti probleminden kurtulmak ve yaz aylarına fit, maskelen bir görünümle girmek için sıklıkla jinekomasti ameliyatına başvurmaktadır. Bu operasyonun özellikle kış aylarında tercih edilme nedenlerinden biri de operasyon sonrası hastaların yaklaşık 1 ay boyunca giymek zorunda oldukları korsedir. Bu korse konforlu olmakla birlikte birçok kişi yaz aylarında korse giymekten imtina ettiği için kış aylarını jinekomasti ameliyatı için ideal olarak görmektedirler.

Gelelim Vaser Liposuction uygulamasına…

Günümüzün etkin ve bir o kadar da popüler uygulamalarından biri olan Vaser Liposuction işlemi, özellikle vücut şekillendirme için sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biridir. Hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir işlem olan Vaser Liposuction uygulaması, işlem alanının büyüklüğüne göre genel anestezi veya sedasyonla yapılan bir uygulamadır. Uygulama sonrasında hastaların yaklaşık 1 ay boyunca korse giymesinin gerektiği bir işlem olan Vaser Liposuction bu yönüyle yaz aylarından ziyade sıklıkla kış aylarında tercih edilmektedir.

Kış ayları, pek çok kişinin yenilenmenin başlangıcı olarak kabul ettiği dönemler olması nedeniyle özellikle güzel yaş almaya dair uygulamalar da bu dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Gerek yıl dönümünün olması ve akabinde yeni kararlar alınması gerekse yaz tatili dönüşü olması nedeniyle rehavetten adeta ciddiyete geçtiğimiz bir dönem olan kış ayları, yüz germe ve göz kapağı estetik ameliyatları için de sıklıkla tercih edilen dönemlerdir. Bu her iki uygulama da özellikle yaş almanın getirdiği deformasyonları geride bırakmak için tercih edilen uygulamalardır.  Yüz germe ameliyatı, yüz germe veya sadece alt yüz bölgesine müdahale edilen mini yüz germe tekniğiyle yapılan ve tercih edilen tekniğe göre ortalama 1 ila 3 saat arasında tamamlanan bir işlemdir. Tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altında yapılan yüz germe ameliyatları, doğru hasta seçimi ve planlama ile yaklaşık 10 yıl daha genç bir görünüm kazanmamıza yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, özellikle yaş almaya ve yüzümüzün yukarıdan aşağıya doğru yaşlanmaya başlaması nedeniyle hızlıca deformasyona uğrayan bölgelerin başında gelen göz kapaklarına müdahale ettiğimiz alt ve üst göz kapağı estetik ameliyatları da yine bu dönemde, kış aylarında, sıklıkla yaptığımız uygulamalar arasındadır.

Yapılacak operasyonun kapsamına göre 45 dakika ile 1,5 saat arasında değişen bir operasyon süresine sahip olan göz kapağı estetik ameliyatlarında çoğu zaman hastanede kalmaya gerek yoktur. İşlemden birkaç saat sonra hastalar taburcu olabilirler.

Kış ayları pek çok kişi için yenilenmenin ve tazelenmenin bir fırsata dönüştüğü aylardır. Eğer siz de kendinizde küçük müdahalelere ihtiyaç duyuyorsanız bu ayların getirdiği fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >