Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği ameliyatı sayesinde burnun şekli, boyutu ve yüzün genel görünümü değiştirilebilirken, polip, sinüzit, kıkırdakta bulunan eğrilikler ve burun etlerine bağlı görülebilen solunum problemleri de gelişen ameliyat tekniklerine bağlı olarak giderilebilmektedir.

  Burun Estetiği İçin 18 Yaş Faktörü,

Burnumuz, yüzün orta kısmında bulunan ve en çıkıntılı yer olmasına bağlı olarak kişisel imaj oluşumunda oldukça büyük bir role sahiptir. Burunda bulunmakta olan en küçük şekil bozukluğu dahi yüzün şeklini olumsuz olarak etkilemekte ve estetik burun ameliyatı sayesinde kişinin yüz şeklinin güzelleşmesini sağlayarak, kendine olan güveninin artmasını sağlamaktadır. Burun estetiği ameliyatı olmadan önce kişinin burun estetiği ameliyatı olmak istemesinin nedeni ile bu ameliyattan olan beklentileri detaylıca konuşulmalıdır. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin, ergenlik çağında olan kişiler için gelişimlerini tamamlaması ile on sekiz yaşını doldurması beklenmelidir.

  Burun Estetik Ameliyatı İçin Deneyimli Uzman Cerrah Tercih Edilmeli,

Açık ya da kapalı yöntem ile burun estetiği ameliyatı yapılmakta ve kapalı ameliyatta bütün kesiler, burun içinden yapılmakta iken, açık ameliyatta ise burun ucu tabanından küçük bir kesi daha açılarak yapılmaktadır. Bu nokta da hangi yöntem uygulanarak burun estetiği ameliyatının yapılacağı ise ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın deneyimi ile ilişkilidir. Genel anestezi altında yapılmakta olan burun estetiği ameliyatı, yaklaşık olarak bir ile üç saat arası kadar sürmekte ve ameliyat sonrasında kanamayı önleyebilmek ile burnun şekline içeriden destek verebilmek adına iki ile üç gün kadar tampon uygulanabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra burnun şeklini koruyabilmesini sağlamaya yarayan özel bantlar ile plastik atel ortalama bir hafta kadar kullanılmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında oluşması muhtemel burun ve göz çevresinde ki morluklar ve şişlikler ise üç ile yedi gün arasında geçmekte ve kişi bir ile gün arası bir süreçte taburcu edilmesi ile günlük yaşantısına dönebilmektedir.