Şakak Germe Uygulaması

Şakak Germe Uygulaması

Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ne kadar hastalarımın yaş almaması için çalışıyor gibi görünsem de aslında ben geçmişten günümüze kazandıkları deneyimlerin keyfini kendilerinin en iyi versiyonlarında yani güzel yaş alarak çıkarmaları için çalışıyorum.

Özellikle son yıllarda söz konusu yaşlanma karşıtı uygulamalar olduğunda gün geçmiyor ki yeni bir teknolojiyle yeni bir yöntemle karşılaşmayalım. İnanın bazen biz cerrahlar dahi medikal teknolojilerin bu denli hızlı gelişim göstermesine şaşırıyoruz.

Her ne kadar her geçen gün işlem yelpazemize yenileri eklense de bazı “klasikler” var ki ne etkisini ne de hem biz cerrahlar hem de hastalar arasındaki popülerliğini kaybediyor. İşte onlardan biri de Temporal Lifting veya sizlerin daha da aşina olduğu ismiyle Şakak Germe uygulaması.

Şakak germe uygulaması, yaşlanma sürecinde karşılaştığımız deformasyonları hafifletmek ve hastaların daha genç bir görünüme kavuşmalarına yardımcı olmak için sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biri.

Şakak germe uygulaması kapsamında temporal bölge yani şakak bölgesindeki deforme olmuş ve sarkmaya meyil etmiş fazla cildi geriyor, cilt altı dokuları yeniden şekillendirerek hastalarımızın daha gergin ve genç bir görünüm kazanmasına katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda bu bölgedeki kırışıklıkları gideriyor, fazla cildi de cerrahi olarak çıkartıyoruz.

Gerek kısa sürede tamamlanması gerekse hızlı iyileşme süresi sayesinde yüksek yaşam temposuna sahip kadın ve erkeklerin dahi tercih ettiği bir uygulama olan Şakak Germe, dünyadaki gençlik ateşi devam ettikçe popülerliğini korumaya devam edecek gibi görünüyor.

Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda planlanması gereken bir işlem olan Şakak Germe uygulaması, mutlaka alanında yetkin, tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapılması gereken bir işlem. Aksi halde maalesef pek çok uygulamada olduğu gibi Şakak Germe işleminde de istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabiliyor.

Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda birçok kişi konunun sadece dış görünüş olduğunu düşünebilir. Evet, kuşkusuz ki estetik uygulamaların dış görünüşümüzde yaptıkları değişim su götürmez bir gerçek. Ancak söz konusu estetik işlemler olduğunda fiziksel olduğu kadar psikolojik etkilerden de söz etmek gerekir. Nasıl ki kötü yapılmış bir işlem hem fiziksel görünümümüzü hem de ruh halimizi etkiliyorsa aynı şekilde iyi yapılmış bir işlem de hem fiziksel görünümümüzü hem de ruh halimizi etkiler.

Bu nedenle estetik bir işlem yaptırmadan önce tüm hasta adaylarından ricamdır; lütfen araştırmanızı çok iyi yapın ve plastik cerrahınızı yaptıracağınız işlemin detaylarına göre seçin. Olası bir kötü sonucun sadece dış görünüşünüzü değil aynı zamanda ruh halinizi, psikolojinizi de etkileyeceğini unutmayın.

Bu küçük uyarıdan sonra şakak germe uygulamasına geri dönecek olursak yukarıda yazdıklarıma birkaç püf nokta daha eklemek istiyorum. Özellikle daha genç bir görünüm arzusuyla yaptırılan uygulamalar söz konusu olduğunda yılların birikimiyle söyleyebilirim ki kombine tedaviler her zaman için çok daha iyi ve sağlıklı sonuçlar doğuruyor. Nasıl mı? Şöyle ki, estetikte bütünsel yaklaşım prensipleri doğrultusunda yaptığımız bir estetik planlama ile hastalarımızı deyim yerindeyse 360 derecelik bir değerlendirmeye tabii tutuyoruz. Bu kapsamda da tek bir bölgeye müdahale yerine çoğu zaman komşu bölgelere de müdahale ederek elde edeceğimiz sonuçların daha uzun soluklu olmasına yardımcı oluyoruz.

Şakak germe uygulamasını ele alalım. Temporal lifting veya bir diğer ismiyle şakak germe uygulaması yaptıran hastaların yüzlerindeki hatrı sayılır miktardaki kırışıklıklardan kurtuldukları ve dolayısıyla daha genç bir görünüme kavuştukları yadsınamaz bir gerçek. Ancak daha genç bir görünüm için her zaman sadece kırışıklıklardan kurtulmak yetmez. Eğer varsa cilt yüzeyindeki kahverengi lekelerden ve hatta ton eşitsizliğinden de kurtulmak gerekir. İşte estetikte bütünsel yaklaşım kavramını tam da bu anda devreye sokuyoruz. Daha genç bir görünüm için şakak germe uygulaması yaptırmak isteyen hastalarımızı tam bir konsültasyona alıyor ve daha doğal bir görünüm sunmak için onlara kombine tedaviler öneriyoruz. Böylelikle hem hastalarımızın doğallıktan ödün vermeden daha genç bir görünüme kavuşmalarına yardımcı oluyoruz hem de komşu dokulara da müdahale ettiğimiz için sonuçların uzun yıllar kalıcı olmasına katkı sağlıyoruz.

Burada unutulmaması gereken bir mesele var ki o da işlemlerin her zaman için kişiye özel planlaması gerekliliği. Bir plastik cerrah olarak özellikle bunun altını çizmek istiyorum çünkü yıllara dayanan klinik deneyimimde sıklıkla rastladığımız durumlardan biri de hastaların işlem yaptırmak için yakınlarıyla birlikte başvurmaları. Aynı işlem için başvuran hastalarda bazen farklı yöntemler izleyebiliyoruz çünkü her hastanın cildinin ihtiyacı farklı olabiliyor. Farklı yöntemler istediğimizde bazen hastalarımız şaşırabiliyor veya “benimkisi neden farklı?” diyebiliyor.

Her tedavi, her uygulama ister ameliyatlı olsun ister ameliyatsız mutlaka kişinin ihtiyaçları doğrultusunda planlanarak yapılmalıdır. Bu kapsamda bazı hastalarımız daha fazla işleme veya daha farklı tekniklere ihtiyaç duyabilir. Her hastaya fabrikasyonmuş gibi aynı işlemi yapmak, doğal ve sağlıklı sonuçlar vermez. Bu nedenle her hasta mutlaka kendi özelinde değerlendirilmelidir.

Toparlayacak olursak, şimdi, şakak germe uygulamasının artık daha genç bir görünüm için sıklıkla başvurulan bir işlem olduğunu ve mutlaka kişiye özel planlaması gerektiğini artık biliyorsunuz. Buna ek olarak kişinin ihtiyaçları doğrultusunda gerek duyulduğu takdirde başka işlemlerle kombine olarak yapılabildiğini de biliyorsunuz. Sanırım bu noktada bilmediğiniz tek şey işlemin fiyatı.

Gönül isterdi ki şakak germe fiyatlarını da hemen burada söyleyeyim ancak maalesef yönetmelikler gereği biz doktorların işlemlerle ilgili web sitelerinde fiyat bilgisi vermesi yasak. Peki biz nasıl öğreneceğiz fiyatları derseniz, Nişantaşı’nda bulunan kliniğimi ziyaret edebilir veya asistanım aracılığıyla her zaman bilgi alabilirsiniz.

Sevgiyle ve genç kalın!

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >