Bize Ulaşın!

Meme Dikleştirme Operasyonu İle İlgili Bilinmesi Gereken Bazı İşlemler

Size en uygun protezin seçiminde ilk aşama sizin hangi büyüklükte bir protez istediğinize karar vermenizdir. Daha sonra ona uygun yöntem ve büyüklük için gerekli protez hazırlanır. Meme dikleştirme ameliyatı kısa süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında yara izi az kalmaktadır. Yapılan işlemin sonucunun hemen ortaya çıktığı bir ameliyattır. Bu nedenle diğer estetik operasyonlarla karşılaştırıldığında daha basit bir işlem olduğu düşünülmektedir. Genellikle genel anestezi kullanılarak yapılır. Ortalama 1,5 – 2 saat kadar sürer. Dikleştirme ameliyatı sonrası genel anestezi alındığı için hastanın bir gece hastanede kalması gerekir. Ameliyatın sonunda hasta üstten bantlı özel bir sütyen kullanmak zorundadır. Bu sütyeni 6-8 hafta kullanması gerekir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hastanın birkaç gün antibiyotik hap ve ağrı kesici kullanması gerekir. Dikişler eriyen şekilde atıldığı için alınmasına gerek yoktur. Drenler çıktıktan sonra duş almaya başlayabilir. Kas altına konmayan silikon protezlerde hasta da fazla bir ağrı olmaz. Kas altına konulan protezlerde ağrılar ameliyattan sonraki ilk hafta zorlayıcı olabilir. Kol kaslarınızı zorlayıcı sporları yapmaya ameliyattan 6-8 hafta sonra başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrasında hasta 2-3 gün sonra iş hayatına dönebilir. Hastanın sonucu tam anlamı ile görmesi için 1 yıl geçmesi gerekir. Meme boyutu 1 yılın ardından gerçek boyutuna gelecektir. Ameliyat sonrasında kontroller aksatılmamalıdır.

Göğüs dikleştirme ameliyatı kişinin vücut yapısına göre karar verilerek yapılır. Boyutu vücutta normal gözükecek şekilde ayarlanır. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında süt kanallarına zarar gelmediği için çocuk emzirilebilir. Yerleştirilen silikon protezlerde herhangi bir sorun olmadığı sürece çıkartılmadan uzun yıllar boyunca hasta aynı şekilde kullanılmaya devam edebilir.