Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Ameliyatına Karar Vermek

Burun Estetiği Ameliyatına Karar Vermek

Burun estetiği ameliyatı neticesinde oluşacak olan çekici ve güzel bir burun, kendi içerisinde belirli oranlara sahip ve aynı zamanda diğer yüz yapılarınız arasında silik kalmayarak, kendisini gösteren bir burun olarak tanımlanmakta ve burun estetiği ameliyatında hedeflenen yalnızca tek başına güzel ve çekici bir burun yapmak değil, aynı zamanda yüzünüze en uygun olacak burnu yapmaktır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Burun estetiği ameliyatınız ile ilgili olarak ameliyat öncesinde, uygulanacak olan anestezi yöntemleri yani genel anestezi mi ya da lokal anestezi mi kullanılacak, ameliyatın nerede yapılacağı, uygulanacak olan teknikler yani açık ameliyat mı yoksa kapalı ameliyat mı ve ameliyat esnasında oluşabilecek riskler konusunda cerrahınız tarafından bilgi verilecektir. Burun estetiği ameliyatınız öncesinde sigara kullanmamanız, altı saat süre ile yeme ve içmeyi kesmeniz ve aspirin türevinde ki kan sulandırıcı ilaçları kullanmamanız gerekmektedir. Ameliyatınız öncesinde size verilen bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak uygulamanız, burun estetiği ameliyatınızın sonrasında iyileşme sürecinizi olumlu yönde etkileyerek, bu süreci hızlandıracaktır. Aynı zamanda burun estetiği ameliyatınız sonrasında bir gün süre ile sizinle kalabilecek ve eve ulaşımınızı sağlayabilecek olan bir refakatçiye de ihtiyacınız olacaktır.

  Burun Estetiği Yaptırmak İçin Nedenler,

Pek çok sebeb bağlı olarak burun estetiği yaptırılabilir ve bu sebeplerin bir çoğu kozmetik amaçlı olsa da fonksiyonel amaçlı olarak da yapılmaktadır. Burnun yapısına ve şekline bağlı olarak soluk alma problemleri burun estetiği ameliyatı ile giderilebilmektedir. Kozmetik amaçlar ile burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin yaşadığı sorunlar ise burun kemerinde bulunan çukurlar ya da tümsekler, septum deviasyonu ve çok dar ya da çok geniş burun yapısıdır. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin, kusursuz burun diye bir şey olmadığını ve burun estetiği ile burunda yapılacak olan her bir değişikliğin, yüzün diğer yapıları da göz önüne alınarak yapılması gerektiğini unutmamaları gerekmektedir. Bu duruma bağlı olarak da burun estetiği yaptırmak isteyenlerin, gerçekçi bir beklentiye sahip olmaları oldukça önemlidir.