Bize Ulaşın!

Meme Büyütme İşlemleri

Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendilerini eksik hissedebilirler. Kendilerine olan güvenlerini de kaybedebilirler. Meme büyütme için ise en uygun yöntem  ameliyattır.

Göğüs büyütme ne anlama gelmektedir

Meme büyütme silikon implantlar  yardımı ile veya  yağ enjeksiyonu ile yapılır.  Her kadının güzel olmak istediği ve bunun için de estetiğe başvurduğu görülmüştür.  Memenin her ikisi veya tekinde şekil bozukluğu olabilir.Ayrıca  gebe olduktan sonra veya  kilo alıp vermenin de meme dokusunun hacminin küçülmesine sebep olduğu bilinmektedir.  İri olan, dolgunluğu fazla, büyük ve estetiğe sahip güzel göğüslerin yapılması için ameliyat istenmektedir. Her kadın güzel göğüslerinin olmasını hayal etmektedir.

Meme büyütme ameliyatında yapılması gerekenler?

Küçük memeye sahip olan kadınlar vücut hatlarında orantısız, kalça ve göğüs oranlarını düzeltebilmek için  göğüs büyütme  ameliyatı istemektedirler.

  • Gebelikten sonra kadınların memelerini daha düzgün hale getirebilmek için,  sarkıklığı gidermek ve kaldırma, toplama ameliyatı  yapılmaktadır.
  • Simetrinin sağlanmasında da meme büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Kadınların çoğunda memeler simetrik değillerdir.
  • Meme kanseri sebebiyle memenin alınması veya doğuştan memenin olmaması durumunda da meme büyütme yapılır.

 

Meme büyütme için ilk tercih yağ enjeksiyonu ve  silikon meme protezinin kullanılmasıdır.  Sağlıklı ve daha kalıcı olan meme büyütme  yöntemleri tercih edilmelidir.