Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Diğer Adı İle Rinoplasti

Burun Estetiği Diğer Adı İle Rinoplasti

Rinoplasti diğer adı ile burun estetiği, burnun şeklini ve biçimini değiştirmeye yönelik yapılan estetik bir operasyon olup, bu tür estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyor ise ona göre şekillendirilmektedir. Burun estetiği esnasında tercihe göre burun küçültülebilir, düzleştirilebilir ya da büyütülebilirken, burun ucunun şeklinde de değişiklikler yapılabilmektedir. Ayrıca burun kemerinde bulunan eğrilikler düzeltilebilirken, var ise tümsekler ve çukurlar da giderilebilmektedir.

  Neden Burun Estetiği Yaptırılır?

Bir çok nedene bağlı olarak burun estetiği yaptırılabilir ve bu nedenlerin pek çoğu kozmetik amaçlı olsa da fonksiyonel amaçlı olarak da yapılmaktadır. Burnun yapısına ve şekline bağlı olarak soluk alma problemleri burun estetiği ameliyatı ile giderilebilmekte ve kozmetik amaçlar ile burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin yaşadığı sorunlar ise burun kemerinde bulunan çukurlar ya da tümsekler, septum deviasyonu ve çok dar ya da çok geniş burun yapısıdır. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin, kusursuz burun diye bir şey olmadığını ve burun estetiği ile burunda yapılacak olan her bir değişikliğin, yüzün diğer yapıları da göz önüne alınarak yapılması gerektiğini unutmamaları gerekmektedir. Bu duruma bağlı olarak da burun estetiği yaptırmak isteyenlerin, gerçekçi bir beklentiye sahip olmaları oldukça önemlidir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Esnasında Uygulanan Anestezi Nedir?

Burun estetiği ameliyatı esnasında genel anestezi uygulanabileceği gibi lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı esnasında genel anestezi uygulaması yapılır ise kişi operasyon süresince tamamen uyutulacağından dolayı hiçbir şey hissetmez ve duymaz. Eğer burun estetiği ameliyatı sırasında lokal anestezi uygulanır ise, yalnızca burnun etrafına ağrı duymayı engelleyecek olan ilaçlar uygulanacağından dolayı ameliyat süresinde ağrı hissetmez ama ameliyat ekibinin konuşmalarını tüm ameliyat boyunca uyanık olacağınızdan dolayı duyabilirsiniz.