Bize Ulaşın!

Burun Estetiği Deyince

Burun Estetiği Deyince

Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşanabiliyor. Tıp biliminde estetik kelimesi kişilerin bedeninin ilgili bölümünde doğru oran ve orantıyı sağlamak için yapılan işleme verilen isim ve çok değişik estetik müdahaleler var. Bunlardan bir tanesi de tıp biliminde rinoplasti adı verilen burun estetiği.

Kimler Burun Estetiği Yaptırır

Burun estetiği yaptırılmasının temelde iki ana nedeni mevcuttur. Bunlardan bir tanesi keyfi olan sebepler. Bir diğer nedeni ise zorunluluktan doğan nedenlerdir. Keyfi olan nedenlerin başında kişinin kendi burnunu beğenmemesi ve bundan dolayı da estetik yaptırma arzusu vardır. Zorunlu olan nedenleri sıralamak gerekir ise bu nedenlerin en başında doğuştan gelen burun eğriliği vardır. Kişinin burnunda olan eğrilik nefes almasını ya da başka sorunların çıkmasına neden olmakta ve yaşam kalitesini düşürmektedir ki böylesi bir durumda burun estetiği zorunlu hale gelmektedir.  Burun estetiği kimi zaman düzenli olarak gözlük kullanan kişiler için de kaçınılmaz hale gelmektedir. Yaşanan bir kaza, burun da aniden ortaya çıkan sağlık problemleri de bu operasyonu gerekli hale getiren diğer nedenler arasındadır.

Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar

Böylesi bir operasyon için eğer acil bir durum yok ise kişinin vücut gelişiminin tamamlanması beklenmeli ve 18 yaşından önce böyle bir işlem yapılmamalıdır. Bir diğer bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken husus yapılan operasyon sonrasında kişinin burun yani koklama organının aksamadan görevini kusursuz bir biçimde yapacağından emin olunmalıdır. İşte tam da bu noktada seçilen uzmanın doğru uzman olduğundan emin olunmalıdır. Mutlaka işinin ehli olan plastik cerrahlar ile çalışılmalıdır. Ayrıca estetik operasyon sırasında gerekli hijyen kurallarına uyulduğundan emin olmak gerekir.