Kış Aylarının En Popüler 3 Estetik Uygulaması

Kış Aylarının En Popüler 3 Estetik Uygulaması

Estetik uygulamalar her ay ilgi görse de özellikle kış aylarında daha fazla rağbet alıyor. Bunun en büyük nedeni ise kış aylarında giydiğimiz daha kapalı kıyafetler sayesinde hastaların ameliyat bölgelerini daha iyi koruyabilmeleri ve yapılan işlemlerin yaza kadar sonucunu görmek istemeleridir.

Ek olarak, kış aylarında havaların soğuk olması da ameliyat sonrasındaki süreçte pek çok hastanın daha rahat olmasını sağlıyor.

Kış aylarının en popüler estetik uygulamalarına bakıldığında ise ilk üç sırada;

 • Vaser Liposuction
 • Bacak estetiği ve
 • Brezilya poposu yer alıyor.

Bu uygulamaları okuduğunuz bunların yaz aylarında daha popüler olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak yukarıda da söylediğim gibi estetik uygulamalar her ne kadar her ay popüler olsa da özellikle iyileşme süreleri de hesaba katılarak pek çok kadın ve erkek plastik cerrahi işlemleri için kış aylarını tercih ediyor. Böylelikle yaz ayları geldiğinde hem çoktan tam iyileşme sağlanmış oluyor hem de olası ameliyat izleri ve ödemler geçmiş oluyor.

Fazla yağ dokularını aldırıp bölgesel incelme isteyenlerin tercih ettiği Vaser Liposuction, istenilen estetik bacak görünüme sahip olmak ya da bacakları ile ilgili sağlık problemlerine çözüm bulmak isteyenlerin tercih ettiği Bacak Estetiği ve istenilen kıvrımlı, hacimli ve dolgun popo görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği Brezilya Poposu kış aylarının en popüler üç estetik uygulamalarında ilk üç sırayı dolduruyor. Tüm sene kış aylarının gelmesini bekleyenler ve kış aylarında bu estetik uygulamaları yaptıranlar yaza kendini daha hazır hissederek giriyor.

Vaser Liposuction

Bölgesel yağlanmaya sahip olan kişiler özellikle diyet ve egzersiz ile bu yağlanmalara bir çözüm bulamadığında çareyi Vaser Liposuction’da arıyor. Son teknoloji ile birlikte hastaların bu işlem sırasında ağrı ve acı hissetmemesi, işlem sırasında hastanın son derece konforlu ve rahat olması ise uygulamaya gösterilen rağbeti arttırıyor. Vaser Liposuction diğer yağ aldırma tekniklerine göre çok daha pratik olması ve hastanın günlük hayatını kısa sürede dönebilmesi ile hastalara büyük avantaj sağlıyor.

Birçok kadın diyet ve egzersiz ile kilo verme konusunda problem yaşayıp bölgesel olarak incelme hayallerini ertelemek zorunda kalır. Yağ alma yöntemlerinden Vaser Liposuction ise hastaların arzu ettikleri gibi bölgesel olarak incelip daha biçimli bir vücut hattına sahip olmasına yardımcı oluyor. Hemen hemen sağlıklı olan her kadına uygulanabilen bu işlemde ultrasonografik ses dalgaları kullanılıyor.

İşlem; ameliyathane ortamında sedasyon veya genel anestezi altında yapılıyor. Hangi anestezi tipinin kullanılacağına işlem yapılacak bölgenin genişliğine göre karar veriliyor. Uygulamada öncelikle belirlenen bölgelerde ultrasonik ses dalgalarıyla yağları eritiyor ardından da özel ince kanüller sayesinde eritip sıvılaştırdığımız bu yağları dışarı alıyoruz. Son teknoloji yağ alma tekniklerinden biri olan Vaser Liposuction, diğer yağ alma yöntemleriyle karşılaştırıldığında biz cerrahlara, daha hassas müdahale şansı sunmakla kalmıyor aynı zamanda hastalarımızın da daha hızlı bir şekilde toparlanıp sosyal hayatlarına dönmelerine yardımcı oluyor.

Bacak Estetiği

Çok ince ya da kalın bacaklar, çarpık bacaklar, asimetrik adı verilen iki bacağın kalınlık olarak birbirinden farklı olduğu bacaklar, X bacak adı verilen dizlerin normale göre birbirine yakın olması şeklinde görülen bacaklar, O bacak adı verilen dizlerin birbirinden uzaklaştığı bacaklar estetik bir görünüme sahip olmadığından bu bacak şekillerine sahip kişiler çareyi Bacak Estetiği’nde arıyor. Bacak estetiği sonrasında kadınların istediği kıyafetleri rahatça giyebilmesi, mevsimsel problemlere çözüm bulunması, mevsime ayak uyduracak tarzda kıyafetlerin giyilebilmesi, hastaların kıyafet seçerken kendilerini daha rahat hissetmesi, ameliyatın kısa sürede sonuç vermesi ve elde edilen sonucun hastanın istediği şekilde gerçekleşmesi Bacak Estetiği’ne olan rağbeti arttırıyor.

Birçok kadın istediği bacak görünümüne sahip olamadığı için giymek istediği pantolonlara, bikini ve mayoya, mevsime ayak uyduracak tarzda kıyafet giymeye veda etmek zorunda kalır. Yağ alma yöntemi olan Vaser Liposuction ile birlikte de yapılan Bacak Estetiği, hastaların istediği bacak görünümüne sahip olmalarına yardımcı olan bir operasyondur. Sağlıklı olan ve estetik bacak görünümüne sahip olmayan kişilere yapılabilen bu ameliyat hastanın ihtiyacına göre şekillendirilir. Hastaya özel olarak yapılan planlamanın ardından gerçekleştirilen bacak estetiğinde bacaklar inceltilebilir veya ihtiyaç halinde kalınlaştırılabilir. Bacak estetiği uygulamalarında yağ alımı ve enjeksiyonların yanı sıra protezler de kullanılabilmektedir. Ancak ben hastalarımda genellikle yağ alımı veya enjeksiyonunu tercih ediyorum. Bu yöntem hem hastalarım için daha konforlu oluyor hem de uzun vadede hastalarım çok daha rahat ediyorlar.

Brezilya Poposu (BBL)

Birçok kadın yaptığı egzersizlere rağmen istediği kıvrımlı, dolgun ve hacimli popoya sahip olamadığı için aynalara küsüyor veya gün geçtikçe kendini kadınsı hissetmekten uzaklaşıyor. Brezilya Poposu ise bu noktada kadınlar için umut ışığı olabiliyor. Bu estetik uygulama yağ transferi ile gerçekleştirildiği için doğal görünümlü sonuçlar elde edilmesi, yağın reddedilme olasılığının olmaması, istenen şekil ve büyüklüğün, dolgunluğun sağlanması, implantın açıkta kalması gibi komplikasyon risklerinin olmaması Brezilya Poposu’na olan rağbeti arttırıyor.

Brezilya Poposu uygulamasında kullandığımız yağları hastanın kendi vücudundan aldığımız için bu işlem aynı zamanda sıklıkla Vaser Liposuction operasyonlarıyla da sıklıkla kombine olarak yapılıyor. Hastanın farklı bölgelerinden alınan yağ dokuları popo bölgesine transfer edildiği için hem popo bölgesi şekilleniyor hem de yağ dokularının alındığı bölgelerde incelme sağlanıyor.

Günümüzün en popüler estetik uygulamalarından bir tanesi olan Brezilya Poposu sırt, kalça, uyluk, kol ve bel gibi bölgelerden alınan yağlar ile yapılan estetik uygulamadır. Kalçalarını güzelleştirmek isteyen hemen hemen herkese yapılabilen bu estetik uygulama tek bir ameliyatla hem incelme hem de daha dolgun popoya ulaşılmasına yardımcı oluyor.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >