Kombine Kırışıklık Tedavisi Fiyatları

Kombine Kırışıklık Tedavisi Fiyatları

Yaş almanın olmazsa olmaz handikapı nedir derseniz kuşkusuz ki cildimizde gün geçtikçe kendini göstermeye başlayan kırışıklıklar derim. Kırışıklık tedavileri, günümüzde söz konusu estetik uygulamalar olduğunda en sık yapılan tedaviler arasında belki de ilk sıradadır desem sanıyorum ki yanılmış olmam.

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler artık görünümlerine çok daha fazla dikkat ediyor ve güzel yaş almaya özen gösteriyorlar. Bu kapsamda da gerek ameliyatsız estetik uygulamalardan gerekse ameliyatlardan destek alıyorlar.

Her ne kadar bir plastik cerrah olsam ve operasyon yapmayı çok sevsem de benim de pek çok diğer branştaki meslektaşım gibi ameliyat, her zaman için son tercihimdir. Önce ameliyatsız estetik uygulamalarla hastalarımın problemlerini çözmeye özen gösteriyor, son seçenek olarak ameliyatı öneriyorum.

Kırışıklık tedavileri de özellikle güzel yaş almak isteyen hastalarıma sıklıkla uyguladığım tedaviler arasında. Bir nevi cilt germe ameliyatlarından önceki son çıkış olarak gördüğüm kırışıklık tedavilerinin doğru bir planlama sonucunda uzun soluklu kalıcılığı olan sonuçlar verdiğini defalarca ve birçok hastamda tecrübe ettim.

İyi bir planlama ve doğru bir hasta seçimi ile bir veya daha fazla uygulama kombinlenerek hem kişilerin daha güzel yaş almasına katkı sağlanabilir hem de olası bir germe ameliyatının daha da ileri yaşlara ertelenmesi sağlanabilir.

Peki söz konusu kırışıklar olduğunda neler yapmak gerekir konusuna gelecek olursak; öncelikle hastaların mutlaka detaylı bir değerlendirme muayenesinden geçmeleri gerekir. Hastaların cilt kalitesi doğru bir şekilde analiz edilir ve ardından da şikayetleri, talepleri dinlenerek kişiye özel bir tedavi protokolü oluşturulur.

Ben kliniğimde söz konusu kırışıklık tedavileri olduğunda pek çok farklı uygulamayı kombinleyerek kullanıyorum. Bu uygulamaların bazıları Morpheus 8 gibi enerji bazlı cihazlar olurken bazıları da botoks, dolgu, PRP veya mezoterapi gibi enjeksiyon içeren tedaviler oluyor.

Tedavilerin detaylarına geçmeden önce şunu söylemekte fayda görüyorum. Günün sonunda ameliyatsız estetik işlemlerin tamamı etkili sonuçlar verse de hastadan hastaya uygulama farklılıkları dolayısıyla sonuçların ortaya çıkma süreleri değişiklik gösterebilir. Her tedavide olduğu gibi ameliyatsız estetik uygulamalarda da cilt yapısının kişiden kişiye farklılık gösterdiği unutulmamalıdır.

Tedavilerin detaylarına gelecek olursak;

Ben de kliniğimde ilk olarak söz konusu kırışıklıklar olduğunda botoks uygulamalarından destek alıyorum. Özellikle mimik kırışıklıkları dediğimiz kaz ayağı, alın, kaş arası gibi bölgelerde oluşan kırışıklıklarda doğru bir planlama doğrultusunda yapılan botoks enjeksiyonuyla oldukça başarılı sonuçlara ulaşabiliyoruz.

Botoksun yetersiz kaldığı derin kırışıklıklarda ise hyaluronik asit bazlı dermal dolgulardan destek alıyorum. Böylelikle cilt elastikiyetine ve cilt altı dokuların deforme olmasına bağlı olarak iyice derinleşmiş kırışıklıkların görünümünü bu dolgularla büyük oranda azaltabiliyoruz.

Söz konusu hangi tedavi olursa olsun işin içine cildi ilgilendiren bir deformasyon girdiğinde sadece o deformasyona müdahale etmek yetmez aynı zamanda cilt kalitesini ve elastikiyetini artırarak yapılan uygulamanın uzun ömürlü olması da sağlanmalıdır. Bu kapsamda özellikle güzel yaş almak isteyen hastalarıma ciltte kontrollü hasar yaratarak cildin kendini onarmasını ve ciltteki bağ dokuların güçlenmesini sağlayan Morpheus 8 uygulamasını da sıklıkla yapıyorum.

Kırışıklık tedavisi için başvuran hastalarımın ciltlerinin durumuna göre yukarıda saydığım enjeksiyon tedavilerine ek olarak seanslar halinde Morpheus 8 işlemini de uyguluyorum.

Kırışıklık tedavisi, kişiye özel planlaması gereken bir tedavi protokolü olduğu için söz konusu kırışıklıklar olduğunda tek bir yöntemden veya protokolden bahsetmek mümkün olmuyor. Ancak genel olarak uygulanan dozlar veya seanslar farklı olmakla birlikte kırışıklık tedavileri genellikle; dolgu ve botoks enjeksiyonları, PRP ve mezoterapiler ile enerji bazlı cihazlarla yapılan tedaviler ekseninde dönüyor.

Kırışıklık tedavilerinin bu kadar çeşitli olması, birçok kişinin aklına da şu iki soruyu getiriyor; birincisi kombine kırışıklık tedavisi fiyatları ikincisi ise kombine kırışıklık tedavisinde ağrı veya acı söz konusu mu?

Hemen söyleyeyim; yukarıda da belirttiğim gibi kombine kırışıklık tedavileri kişiye özel planlanan tedavilerdir. Dolayısıyla tek bir prosedürden akabinde de standart bir fiyattan bahsetmek pek mümkün değildir. En iyi fiyat yönlendirmesi konsültasyon muayenesi sonrasında yapılabilir.

Ağrı konusuna gelecek olursak; gerek dolgu ve botoks içeren enjeksiyon prosedürleri olsun gerekse enerji bazlı cihazlarla yapılan kırışıklık tedavileri olsun her ikisi de oldukça konforlu tedavi süreçleri içeren prosedürlerdir. İşlemlerin öncesinde uygulama alanına lokal anestetikler sürüldüğü için işlem alanında bölgesel bir uyuşma elde edilir. Böylelikle işlem esnasında hastalar herhangi bir ağrı veya acı hissetmezler. Dolayısıyla söz konusu kombine kırışıklık tedavileri olduğunda işlemin başarılı sonuçlar vermesinden bahsettiğimiz kadar rahatlıkla konforlu ve güvenilir olmasından da bahsedebiliriz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Esra Çelik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Ameliyatsız Popo Estetiği
  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo estetiği daha biçimli ve kıvrımlı hatlar isteyen pek çok kadının gözdesi haline geldi. ..

  Devamı >
  Üst Göz Kapağı Dolgusu
  Üst Göz Kapağı Dolgusu

  Söz konusu estetik uygulamalar olduğunda çoğu gelişmenin genellikle medikal cihazlarda olduğunu düşünebilirsiniz. Doğrusu yanıldığınızı söyleyemeliyim..

  Devamı >
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?
  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ?

  Biçimli, dolgun ve vücut hatlarıyla uyumlu bir meme formu kuşkusuz ki pek çok kadının hayali… Günümüzde bu tanıma uygun bir meme formuna sahip kadınl..

  Devamı >
  Şakak Germe
  Şakak Germe

  Başınıza çoğu zaman bir şapka veya şal takma isteği mi geliyor? Ya da fotoğraflarda sık sık şakak bölgelerinizi gizlemek için favori filtrelerinizi mi..

  Devamı >
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi
  Morpheus 8 ile Çatlak Tedavisi

  Bugün sizinle konuşacağım konu, benim için oldukça önemli ve heyecan verici: Morpheus 8! Bir önceki yazımda sizinle Morpheus 8'in cilt yenileme kon..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri

  Söz konusu estetik cerrahlar olduğunda pek çoğunuz sürekli ameliyathanede olmayı sevdiğimize düşünebilirsiniz; Doğrudur. Operasyonlar bizi gerçekten h..

  Devamı >
  Şakak Germe Uygulaması
  Şakak Germe Uygulaması

  Yaş almanın en güzel yanı nedir deseler sanırım yıllar geçtikçe biriktirdiğimiz güzel anılar ve eşsiz tecrübeler derim. Bir plastik cerrah olarak her ..

  Devamı >
  Şakak Germe (Temporal Lifting)
  Şakak Germe (Temporal Lifting)

  (Temporal Lifting) işlemi, yaşlanma belirtileriyle başa çıkma konusunda etkin çözüm sunan uygulamalardan biridir. Zamanla, yüzdeki cilt sarkmaları ve ..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası
  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Bir plastik cerrah olarak, yüz germe ameliyatının getirdiği gençlik hissini ve tazelenmeyi seviyorum. Bu tazelenme ve gençlik hissi öyle gerçekçi ki o..

  Devamı >
  Burun Estetiği Hakkında
  Burun Estetiği Hakkında

  Burun Estetiği Hakkında Burun estetiği pek çok kimse tarafından yapılan operasyonlardan bir tanesidir. Burnun şekli, boyutu ve yüzün görünümü burun es..

  Devamı >
  Burun Estetiği Deyince
  Burun Estetiği Deyince

  Burun Estetiği Deyince Estetik kavramı oldukça geniş kapsamlı olan bir kavram ve bazen kavram karmaşası bile doğru bir biçimde ifade edilmez ise yaşa..

  Devamı >
  Burun Estetiği Ameliyatları
  Burun Estetiği Ameliyatları

  Burun Estetiği Ameliyatları Burun estetiği ameliyatları günümüzde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. Gerek solunum problemleri gerek yüz gö..

  Devamı >
  Meme Küçültmede Kadınlar
  Meme Küçültmede Kadınlar

  Dış görünüş açısından ideal bir vücuda sahip olmayan kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de göğüs estetiğidir. Kadınların bir kısmı göğüslerin b..

  Devamı >
  Meme Küçültme Uygulaması
  Meme Küçültme Uygulaması

  Meme küçültme uygulaması   genellikle, büyük memelerinden rahatsız olanların başvurduğu bir yol olarak kabul edilmektedir. Kadınlar için dış görünüş o..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme
  Göğüs Dikleştirme

  Güzellik her kadının vazgeçilmezlerinden birisidir. Kadınlar güzelliklerine hep dikkat etmişlerdir. Görüntü olarak kendilerine dikkat etmek isterler. ..

  Devamı >
  Meme Büyütme İşlemleri
  Meme Büyütme İşlemleri

  Meme kadının fiziğini ön plana çıkaran en önemli organdır.  Asıl görevi emzirmek olan organ kadınlığın simgesidir.  Memeden yoksun olan insanlar kendi..

  Devamı >
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme
  Ameliyat Olmadan Meme Büyütme

  Meme büyütme kadınlar için vücudu tamamlayan en önemli parçasıdır. Bundan dolayı göğüslerin asimetrik veya küçük oluşu en büyük sorun olarak görülmekt..

  Devamı >
  Çipli Meme Protezi
  Çipli Meme Protezi

  Teknolojinin gelişmesi ile beraber tıp alanında da birçok gelişme yaşanmaktadır. Son zamanlarda estetik operasyonlarının artış göstermesi beraberinde ..

  Devamı >
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?
  Sadece Cildimiz mi Yaşlanıyor?

  Sadece cildimiz mi yaşlanıyor? Ellerimiz, bacaklarımız, gözlerimiz... ? Yaş aldıkça sadece memelerimiz mi sarkıyor? Kaşlarımız mı düşüyor? Yüzümüzde y..

  Devamı >
  Öğle Arası Estetiği
  Öğle Arası Estetiği

  Geçen gün iki avukat arkadaşım,  botox ve  fraxiyonel laser için merkezimize geldiler. İşlemden sonra ''işte buna öğle arası estetiği deniyor'' diyere..

  Devamı >
  Meme Rekonstrüksiyonu
  Meme Rekonstrüksiyonu

  Meme rekonstrüksiyonunu yaygın kabulünden önce, meme kanseri nedeniyle tedavi edilen kadınlar genellikle hastalıktan kurtuluyorlardı, ancak hem fiziks..

  Devamı >
  Ameliyatsız Estetik Kombinler
  Ameliyatsız Estetik Kombinler

  Medya ve popüler kültürde genç, güzel ve fit görünmek her geçen gün daha fazla önem kazandıkça, yeni neslin estetiğe olan ilgisi artmaktadır. Kulaktan..

  Devamı >
  Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulak Estetiği

  Günümüzde  kepçe kulak deformitesi, toplumun %5’inden daha çoğunu etkiler. Her ne kadar hasta üzerindeki fizyolojik etkisi önemsiz olsa da, psikolojik..

  Devamı >
  Vagina estetiği
  Vagina estetiği

  Son yıllarda özellikle Amerika’da yüz germe, meme büyütme ve vaginal gençleştirme ameliyatları oldukça artmıştır.  Estetik vaginal cerrahi veya vajino..

  Devamı >
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi
  Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi

  Estetik” kelimesi Yunanca “aisthesis” veya aisthanesthai” kelimelerinden gelir. Duyum, duyular, algı, duygu ile algılamak gibi anlamlar taşır. Bu keli..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Burun, yüzün tam ortasında bulunan, özellikle profil görünümü için önemli  bir organdır. Burundaki estetik hatlar, kişinin daha çekici bir görünüme ka..

  Devamı >
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği
  El, Kol, Bacak ve Uyluk Estetiği

  Yaşlanan eller için neler yapılabilir? Eller yaşımızı ele veren organlarımızdandır. Güneş ışınları, kimyasallar ve çok fazla dış etkenlere maruz kalma..

  Devamı >
  Meme Küçültme
  Meme Küçültme

  Birçok insanın çeşitli sağlık sorunları vardır.Obezite hastalarında genellikle kişiler, sürekli olarak kilo almaktadır. Bu durumda beslenme de oldukça..

  Devamı >
  Meme Büyütme
  Meme Büyütme

  Güzel meme, estetik olarak en iyi, güzel gövde ve güzel vücutta fark edilir.  Estetik güzel meme kavramı kültürlerin güzellik anlayışına göre de farkl..

  Devamı >