Bize Ulaşın!

Yağ Enjeksiyonu İle Kaybettiklerinizi Geri Kazanın

Yıllar ilerledikçe, teknolojinin ilerlemesiyle, estetik açıdan güzel görünmek için, birçok yöntem geliştirilmektedir. Bunlardan bir tanesi olan Yağ Enjeksiyonu, yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta oluşan kayıplardır. Bu estetik işlem, zamanında yapılırsa, görünümde çok iyi sonuçlar elde edilir.

Yağ Enjeksiyonu nedir?

Hem yüzün, hem de vücudun, doku hacmi azalmış olan çeşitli bölgelerine uygulanan, deri altına yağ enjekte edilerek, çöküntülerin düz bir görünüm kazanmasını sağlayan estetik bir müdahaledir.

Yağ Enjeksiyonda amaç nedir?

Çeşitli nedenlerle bozulmuş olan cildin görünümünün düzeltilmesidir. Ciltte meydana gelmiş olan çöküntülerin, estetik açıdan güzel görünmesini sağlayacak dolgunluk ve hacim kazandırılmasıdır.

Yağ Enjeksiyonu yöntemi son yıllarda oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Sebebi ise, güvenli olması ve doğal durmasıdır. Bu işlem, genel anesteziye gerek kalmadan, bölgesel anestezi ya da sedasyon (damar yolu) ile hastaya uygulanır. Yağ transferinin büyüklüğüne ve bölgenin bozukluğuna bağlı olarak, 30 ila 60 dakika arasında süresi değişebilen bir işlemdir.

Bu yöntem vücutta nerelerde kullanılabilir?

  • Yüz bölgesinde gözaltları, yaşlılığa bağlı kırışıklarda, yanak ve elmacık kemiği ve çenede
  • Vücut bölgesinde ise popoda, kalçada, bacaklarda, göğüslerde, erkeklerde penis, bayanlarda genital bölgede olmak üzere kullanılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu nasıl yapılır?

İnce kanüller ve Enjektörler yardımı ile kişinin kendi vücudundan yağ dokusu alınırken, sağlıklı kök hücreleri de alınır. Alınan bu yağ, özel bir işlemden geçirilerek, kök hücrelerinin uyarıcı ve canlandırıcı etkisi kullanılarak, cildin düzeltilmesi için kişiye enjekte edilir. O bölgenin cilt yapısında, tazelik, parlaklık ve canlılık elde edilmiş olur.

Yağ Enjeksiyonu için kullanılacak olan yağlar,  çoğunlukla karın ve popo kısmında alınmaktadır. Kişinin kendi dokusu olduğundan vücudun reddetmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yöntem ile ameliyata gerek kalmadan daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır.