Bize Ulaşın!

Tek Seansta Thermage İle Güzellik

Thermage, ameliyata gerek kalmadan yüzde lift etkisi yaratan, cilt kalitesini arttıran ve yaşlanmaya meydan okuyan son derece etkili bir yöntemdir. Yüzde yaşlanmaya bağlı olarak oluşan elastikiyet kayıplarına karşı savaşarak, cildin pürüzsüz, düzgün olmasını ve toparlanmasını sağlar.

Thermage nasıl çalışır?

Thermage, ameliyatsız bir şekilde cildi sıkılaştırarak yüzü gençleştiren bir yöntemdir. Yer çekimine ve yıpranmaya bağlı sarkma ve gevşemeleri azaltarak daha sağlıklı ve daha genç bir görüntü sağlamaktadır. Bu işlemde deri altında olan kollajen ve elastin liflerini uyararak taze kollajen yapımını sağlar. Cihazın ucu ile deriye gönderilen radyo dalgaları, derindeki bağ dokuları ısıtılır. Bu ısınma sonucunda kollajen gerilmesi sağlanarak yeniden kollajen oluşumu başlatılır.
Thermage, tüm cilt tiplerinde 4 mevsim uygulanabilmektedir. Diğer yöntemlere göre tek seansta hedeflenilen sonuca ulaşılarak, doğal bir görünüm yaratmaktadır. Thermage de yapılan işlem ciltteki derin katmanlara inildiği için, cildin üst yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmaz.

Thermage nerelerde uygulanabilir?

Yüz, göz kapağı, karın, kollar, kalça, dudak ve göz kenarındaki ince çizgiler ve bacak bölgelerinde uygulanabilmektedir.
Thermage uygulaması kişinin cilt yapısına bağlı olarak ve uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre 45 dakika ile 2 saat arasında yapılmaktadır. Bu uygulama tek seanslık bir tedavi olup, 1-2 yıl arasında tekrarlanması gerekmektedir. Yapılan işlemin sonuçları 2 ay içinde ortaya çıkmaktadır. Thermage uygulamasının her hangi bir yan etkisi yoktur. Sadece hafif bir kızarıklık veya çok hafif bir ağrı olabilmektedir.

Thermage yönteminin avantajları nelerdir?

Thermage tedavisi, etkisini genellikle cildin sıkılaşmasında, çene altında, yanak gibi bölgelerin kaldırılmasında ve yüzdeki sarkmaların düzeltilmesinde göstermektedir. Ayrıca vücudun farklı bölgelerinde de oluşan sarkmaların toparlanması işleminde kalıcı düzeltmeler sağlamaktadır. Karın, kollar, basen sıkılaşması ve selülit tedavisinde de tek seansta iyi sonuçlar vermektedir. Diğer yöntemlere göre sonucunun daha etkin olduğunu söylemek mümkündür. İlk sonuçların hemen alınabildiği zamanla da giderek arttığı gözlemlenmiştir.
Thermage uygulaması güvenli midir?
Cihaz başlığının her dokunuşunda hasta kısa ve derin bir ısı hisseder. Bu demektedir ki kollajenin sıkılaşması için gerekli olan sıcaklığa ulaştığını gösterir. Gayet güvenli bir uygulama olup herhangi bir yan etkisi yoktur. Kişinin cilt yapısına bağlı olarak şişme kızarma ve kabarma olabilmektedir. Ancak bu etkiler birkaç gün içinde kaybolmaktadır.