Bize Ulaşın!

Somon DNA İle Cilde Gelen Güzellik

İnsanlarda yaşlanma sürecinde ve çeşitli etmenlerin de etkisiyle cildinde bozulmalar başlamaktadır. Kollajen ve hyalüronik asit miktarlarındaki kayıplar, cildin mat ve kuru görünmesine neden olmaktadır. Elastikiyetini kaybeden cildin, daha canlı, daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlamanın en etkili ve güvenli yolu Somon DNA tedavisidir.

Somon DNA nedir?

Hyalüronik asit ve somon balığının sütü diye tabir edilen spermlerinden insan DNA sına yakın kimyasal bir yapıya sahip olan bir madde sağlanır. Bu madde deri içine verilerek, ciltte hücre yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanmaktadır. Yani bir çeşit vitamin takviyesi de denilebilir. Ciltte gözle görülebilir canlılık, gençleşme ve parlaklık kazandırır.

Somon DNA kimlere yapılabilir?

Rahatsızlığı olmayan, gelişimini tamamlamış ve 18 yaşında olan herkese, her cilt tipine her mevsimde yapılabilmektedir.

Somon DNA aşısı kimlere uygulanamaz?

-Hamile olanlara

-Diyabet hastalarına

– Felç riski olan hastalara

-Kan pıhtılaşma sorunu yaşayanlara

-Kalp ve damar hastalarına

-Uygulama yapılacak olan yerde enfeksiyonu olanlara

-Kanser olanlara uygulanmaması gerekir.

 

 

Bu işlem nerelerde uygulanabilir?

Daha çok yüz bölgesi olmakla beraber boyun, dekolte, kollar ve ellerde uygulanmaktadır. Ayrıca vücut uygulamaları için de özel bir formu vardır. İstenildiği zaman cildin tüm yerlerinde de başarıyla uygulanabilir. Ayrıca kilo alıp verenlerde ve hamilelikte oluşan çatlak ve izlerde de uygulandığında olumlu sonuç verdiği görülmüştür.

Cilt yenilemede cildin ışıldayarak görünmesi için, kullanılan son derece yeni ve yaratıcı bir işlem olan Somon DNA aşısı ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Cildin genç, parlak ve aydınlık gözükmesi, dört mevsim yapılabilmesi bu yöntemin tercih edilmesi için en büyük avantajlarındandır.

Somon DNA hangi cilt kusurlarında kullanılmaktadır?

Ciltte oluşan geniş gözenekler, cilt lekeleri, stres, hava kirliliği, sigara, alkol, güneş ışınları ve yaşlanmaya bağlı olan kusurlarda kullanılmaktadır.

Somon DNA aşısı ile ciltte oluşan yenilikler nelerdir?

Cilt yapısını destekleyerek, güçlendirir ve nemlendirir. Cilde sıkılık, parlaklık ve elastikiyet kazandırır. Cildin yeniden yapılanmasını sağlayarak, sağlıklı, canlı ve pürüzsüz olmasında kilit rol oynar. Yapılan her seans sonrasında cilt yapısı daha da güçlenerek, sıkılığı ve elastikiyeti artmaktadır. İşlem sonrasında, her sabah yeni bir cilt ile güne başlamanın sevincini ve keyfini yaşarsınız.

Somon DNA kaç seans yapılır?

Kişinin cilt yapısına ve bölgenin durumuna göre 3 ile 5 seans arasında 30-45 dakikada yapılır. Uygulamalar 2 hafta ara ile yapılarak, ertesi günden itibaren etkileri görülmektedir. Bir seansta DNA, bir seansta Hyalüronik asit verilmektedir.

 

Somon DNA nasıl yapılır?

Öncelikle hastaya anestezik bir krem sürülerek biraz uyuşturulur. Sonra cilt altına küçük iğneler yardımıyla Somon DNA verilir. Ağrısız ve acısız bir antiaging amaçlı işlemdir.

Bu uygulama sonrasında kişi hayatına hemen dönebilir mi?

Kişi uygulamadan hemen sonra, cildinde herhangi bir belirti olmadığı için, günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Çalışırken öğlen arasında bile yapılabilecek bir işlemdir.

Bu işlem başka yöntemlerle birlikte de yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Dolgu, botoks, lazer, peeling ve radyofrekans gibi yöntemlerle beraber uygulanabilir.

Tedavinin kalıcılığı ne kadardır?

Etkilerinin hemen görülmeye başlandığı bu tedavinin, genel olarak 1 yıl kadar bir kalıcılığı vardır. Ayrıca yılda 2 kür halinde yapılmasıyla da kalıcılığı daha etkin hale getirilmektedir.

Son yıllarda en çok kullanılan cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan Somon DNA uygulaması, kendisi küçük ama etkisi büyük olan bir uygulamadır. Doğal olarak onarım yapan aynı zamanda da hızlı bir gençleşme, canlandırma ve hücre yenileme sağlayan hiçbir yan etkisi olmayan bir yöntemdir.