Bize Ulaşın!

Peeling Uygulamaları

Meyve asitleri (Glikolik asit) veya TCA (Trikloroasetik asit) ile yapılan bu uygulamalar, cildin üst tabakasındaki kalınlaşmayı ve ince kırışıklıkları azaltmak, güneş hasarını düzeltmek, orta tabakanın ise kalınlaşmasını sağlayarak (kollajen artışı ile) elastikiyetini artırmak için kullanılırlar. Akne izi tedavilerine yardımcıdır.

Glikolik asit peeling uygulamalarında, ciltte hafif bir kızarıklık olur ve 1- 2 saat içerisinde tamamen geçer. Uygulamadan hemen sonra bile cilt pırıltılı bir görünüme kavuşur. 3 hafta ara ile uygulanabilir veya başka tedavi rejimleri ile kombine edilebilir. Yüz, boyun, dekolte bölgeleri başta olmak üzere her bölgede kullanılabilir.

TCA peeling uygulamaları daha derin uygulamalar olup, özellikle dudak çevresindeki ince kırışıklıkların  tedavisi, göz altındaki gevşemiş derinin görünümünün  düzeltilmesi, yüzdeki akne izlerinin tedavisi ve yüzde derin yerleşimli pigmente lekelerin giderilmesinde kullanılır. Gerekli olması durumunda 6 ay veya 1 sene sonra tekrarlanabilir.