Bize Ulaşın!

Fraxel

Yumuşak dokuyu sıkılaştırır, cildi yeniler, kollajen oluşumunu tetikler, özellikle göz çevresindeki ince kırışıklıklar, güneş lekeleri,renk düzensizlikleri, sivilce izleri, ameliyat izleri, yanık nedbelerini giderir veya oldukça azaltır. Tüm vücutta kullanılabilir. FDA onayı vardır.

Nasıl çalışır?

FRAXEL 1540nm dalga boyundadır. Cildin üst ve orta tabakası üzerine etkilidir. Ciltte termal sütunlar yaratır. Sudan zengin melanin pigmentine denk geldiğinde parçalayarak yok eder. Fraxel tedavisinde farkı yaratan lazerin dokunmadığı cilt bölgeleridir. Uygulama esnasında, ciltte sağlam dokular arasında, lazerden etkilenmiş termal sütunlar oluşur ve eski teknolojiye göre çok daha hızlı iyileşme sağlanır.

Etkili bir tedavi için 2-4 hafta ara ile 3-5 seans önerilir. Seans sayısı problemin ciddiyetine göre artabilir. Gözle görülür gelişmeler yaklaşık 2-3 ay içerisinde fark edilmeye başlar.

Tedavi sonrası ne olur?

Tedavi sonrasında hafif bir güneş yanığı hissi duyarsınız. Kırmızılık ve şişlik, cilt ve tedaviye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde şişlik 1-2 gün içinde iner. Cildiniz 5-7 gün boyunca pembemsi bir tonda olur.

Tedaviden kısa bir süre sonra makyaj yapabilir, traş olabilirsiniz. Yeni epidermal doku 24 saat içinde gelişir. Bunlar olurken cildinizde pullanma olacaktır. Nemlendirici kullanımı ile pullanma görünümü kamufle edilebilir.

Kimlere uygulanmaz?

Son 3 aydır roacutane tedavisi almış olanlar, kontrolsüz şeker hastaları tedavi için uygun değillerdir.