Bize Ulaşın!

Burun Estetiği

Burun yüzün merkezinde bulunan, yüzün diğer parçaları ile uyumsuz olduğunda estetik görünümde ciddi bozulmaya yol açan bir organdır. Estetik burun ameliyatları en çok yapılan estetik ameliyatlardan birisidir. 17-18 yaşından sonra uygulanabilir.

Hasta doktoruna başvurduğunda muayenesi yapılır ve özel bir bilgisayar programı ile yüzüne yakışan burun planlanır. Bu hastanın operasyon hakkında fikir edinmesi için önemli bir aşamadır.

Operasyon genellikle genel anestezi ile yapılır. %99 burun içerisinden yapılan küçük kesilerle girilerek, burun iskeleti şekillendirilir. Ameliyat bitiminde burun içine silikon yapraklar, dışına da alçı atel konur. Tampon kullanılmaz. Birinci haftanın sonunda sonra alçı atel alınıp küçük bir bandaj yapılır. İkinci haftanın sonunda ise hem bandaj açılır, hem de silikon yapraklar alınır.

Alçı alındıktan sonra, 3. Hafta, 1.5 ay, 3 ay, 6 ay, 9 ay, 12 ay ve her yıl hasta kontrol edilir. Eğer küçük bir rötuşa ihtiyacı varsa burnun son şekline en yakın halini alması beklendiğinden, 1. yılın bitiminden önce burna herhangi bir müdahale yapılmaz.